Autor Wątek: EX 625 - dziwny prbolem z wyłączaniem  (Przeczytany 2176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

piffko86

• Szeregowiec
  • *
  • :
EX 625 - dziwny prbolem z wyłączaniem
« dnia: 02 Sierpień 2010, 21:04:50 »

Mam dziwny problem z laptopem mianowicie podczas użytkowania jest ok. Kiedy jednak ruszę laptopem, np. podniosę go lub zechcę przesunąć to potrafi się wyłączyć. Nie zawsze tak jest, ale czasami. Co moze być przyczyną? Coś nie łączy?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: EX 625 - dziwny prbolem z wyłączaniem
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2010, 06:10:51 »

Cały laptop się wyłącza czy tylko matryca gaśnie?
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

piffko86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2010, 08:58:32 »

Cały się wyłącza. Trzeba go włączać od nowa

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2010, 09:05:36 »

Dzieje się tak na zasilaczu i baterii? Sprawdziłeś czy nie masz czegoś luźno latającego w obudowie?
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

piffko86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień 2010, 13:33:51 »

Bateria włożona i zasilacz podpięty. Nic nie lata

PS.
Nowy objaw. Laptop wyłączył się poźniej podczas uruchamiania nie był w ogóle dotykany jak znowu sie wylączył. Przy uruchamianiu byly problemy gdyż nie chciał sie uruchomić była możliwośc tylko wejścia do BIOS-u. Jak już się uruchomił samoczynnie zostały zmienione wszystkie ustawienia w systemi takie jak data i godzina. Data została ustawiona na 2002-01-01 a godzina na 0.00.

[ Scaliłem dwa kolejne posty - nie odpowiada się samemu sobie ! Jest opcja "Modyfikuj" do dopisków i poprawek. Przeczytaj i stosuj -> Regulamin - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2010, 18:35:05 wysłana przez Lzep »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Sierpień 2010, 06:28:51 »

Wypełnij formularz i wyślij notebooka na serwis.

MSI FAE Poland

piffko86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sierpień 2010, 07:18:35 »

Takie pytanie jeszcze. Jak kupowałem laptopa to dokupowałem w tym samym sklepie pamięć do niego. Sklep zamontował ją, ale nie założył nowych plomb gwarancyjnych na laptopa. Dopiero zauważyłem to później. Czy z tego powodu moze zostać nie uznana mi gwarancja?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Sierpień 2010, 07:21:05 »

Gwarancja będzie uznana. Nie ma powodów do obaw.

MSI FAE Poland

piffko86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpień 2010, 11:43:20 »

formularz wypełniłem i mam pytanie. Na koncu formularza napisano żeby teraz czekać na maila z dalszymi szczegółami. W jakim czasie takowy mail przyjdzie?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpień 2010, 12:35:38 »

W ciągu 48 godzin powinieneś otrzymać wiadomość zwrotną.

MSI FAE Poland

piffko86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Sierpień 2010, 11:21:19 »

Dzisiaj w końcu laptop został wysłany na serwis. Mimo, ze zamówiłem kuriera DHL w środe to dopiero dzisiaj raczył zjawić się po przesyłkę. Gdy dzwoniłem do DHL nikt mi nie potrafił powiedzieć dlaczego kurier nie odebrał przesyłki. Wydawać się mogło, ze jak juz przesłkę odebrał to mogę być spokojny. Nic bardziej mylnego. Kurier zachowywał się na zakrętach osiedlowych uliczek jak Robert Kubica podczas wyścigów, a trzeba powiedzieć, że jak spojrzałem na auto to ledwo co trzymało się kupy. Nie wiem czy przypadkiem nie wchodził w zakręty na ręcznym. Radzę MSI zmienić firmę kurierską. Cieszę sie tylko, ze przesyłka była ubezpieczona.

Edycja:

Dzisiaj w końcu odzyskałem komputer. Załączona była do niego kartka z opisem naprawy. Napisane na niej było NTF czyli, że nie znaleziono usterki. Pierwsze uruchomienie i co? Problem z którym został wysłany dalej występuje. Co teraz dalej mam wysyłać go do naprawy? Nie widzi mi się to bo komputer potrzebny jest mi teraz jak nigdy. Poza tym co z tego, że znowu go wyśle jak oni stwierdzą, ze dalej z nim wszystko w porządku.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2010, 12:01:01 wysłana przez piffko86 »

piffko86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Sierpień 2010, 18:24:42 »

Właśnie zauważyłem w programie AMD GPU Clock Tool, ze mam ustawione taktowanie 219.37MHz dla procesora graficznego i 249.75MHz dla pamięci troche mało, delikatnie mówiąc czyż nie?
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpień 2010, 18:27:57 wysłana przez piffko86 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sierpień 2010, 06:38:04 »

Nie zawsze tak jest, ale czasami.

Sam widzisz że problem jest trudny do zweryfikowania. Skoro problem występuje czasami to widocznie na serwisie nie wystąpił i dlatego wrócił jako NTF.

Co do karty graficznej to tu masz jej parametry http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html

MSI FAE Poland

piffko86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Sierpień 2010, 07:22:32 »

Zauważyłem dzisiaj pęknięcia na obudowie których nie było przed wizytą w serwisie

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sierpień 2010, 07:50:08 »

Zrób zdjęcia tych pęknięć.

MSI FAE Poland

piffko86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Wrzesień 2010, 09:33:35 »

Nie mam czym za bardzo zrobić tych zdjęć bo na komórce nie widać ich, foty strasznie zaszumione są, ale laptop i tak niedługo jedzie na serwis bo dalej pojawia się problem z którym był wysłany wcześniej a dodatkowo doszedl problem który mozna zaobserwować na filmikach poniżej. Komputer sam się włacza po wyłączeniu

Kret

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Wrzesień 2010, 15:04:11 »

Witam. Mam ten sam problem z wyłączającym się laptopem, aczkolwiek tyczy się on tylko pracy na baterii i zdarza się dość rzadko. Laptop wrócił z serwisu dzisiaj (nie tylko z tego powodu) i na dokumencie od naprawy nie wygląda jakby ta usterka została napawiona. Chociaż jeszcze ten problem nie wystąpił.

W sumie po zastanowieniu stwierdzam iż mogło to zostać wykonane gdyż jest naprawa płyty głównej. :) Albo też poprostu nie wystąpił w serwisie i tyle.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2010, 15:28:07 wysłana przez Kret »
EX625X-403PL 16"/Win 7x64/Intel Core 2 Duo T6600 2x2.2GHz/4GB DDR2/ATI Mobility Radeon HD4670 512MB DDR3/WD 320GB