Autor Wątek: Kłopoty z SATA, pomocy  (Przeczytany 1398 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kosynier

• Szeregowiec
  • *
  • :
Kłopoty z SATA, pomocy
« dnia: 09 Wrzesień 2003, 11:16:32 »

Niedawno zakupilem plyte K7N2 Delta-ILSR, niedlugo potem dysk twardy na Serial ATA. Niestety okazalo sie ze kiedy chce zainstalowac system Win2000profe.  instalator nie widzi tego dysku SATA. Kiedy odlacze wszystkie pozostale dyski[2]. System sie nie chce wgrac systemu, tylko komp lapie zwisa tuz po tescie pamieci!!! Co nie moge miec w takim razie jednego dysku na SATA? W ustawieniach RAID´u dysk jest widoczny....Pomocy

witek_p

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrzesień 2003, 15:08:46 »

1. Czy do płyty nie dostałeś czasem dyskietki ze sterownikami do Raid? W moim przypadku tak było, i dopiero po ich zainstalowaniu system (jeszcze dos jeżeli chcesz odpalić instalkę) będzie dopiero widział sam kontroler. Jeżeli nie dostałeś takiej dyskietki sprawdź jaki masz kontroler i poszukaj na stronie MSI lub producenta samego chipu.
2. Nie wiem czy też w Boot Sequence nie trzeba ustawić botowania z raid´a.
Wszystko to są moje domysły bo pomimo że też posiadam (chociaż nie SATA) to jeszcze nie używałem.
Pozdr.
C2D 8400@4,1GHz | Scythe Mugen | MSI P35 Neo2-FIR | GB GV-R777OC-1GD | 4GB Geil Black Dragon CL4 | VERTEX4 64GB | ST2000DM001 | B7200.7 120 | Samsung SH-S182M | Samsung 226BW | AeroCool PGS VS9 + CFT-560A-12C | Logitech DFP

Arhenius

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2003, 16:47:36 »

Wykrywanie RAID´u zalerzy chyba od Windowsa w XP sam znalazł sterowniki. Chociarz może dlatego że mam inną płytę.

witek_p

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2003, 18:19:00 »

Ok, faktycznie winda wykrywa Raid tylko że ja zrozumiałem że ty chcesz na nim zainstalować system, a żeby to zrobić musisz zacząć od dos´a, a dos nie wykryje Raid´u i nie zainstaluje Ci systemu na dysku skoro go nie widzi.
To tak moja dedukcja i niewiem jak Ci pomóc jeżeli to co napisałem nie pomaga, nie miałem styczności z SATA i w dodatku Raid.
Pozdr.

PS
Teraz zauważyłem że to nie kosynier napisał, Sorry.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2003, 18:20:28 wysłana przez witek_p »
C2D 8400@4,1GHz | Scythe Mugen | MSI P35 Neo2-FIR | GB GV-R777OC-1GD | 4GB Geil Black Dragon CL4 | VERTEX4 64GB | ST2000DM001 | B7200.7 120 | Samsung SH-S182M | Samsung 226BW | AeroCool PGS VS9 + CFT-560A-12C | Logitech DFP

witek_p

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrzesień 2003, 18:44:49 »

Nie lubię sam sobie odpisywać ale to nieważne.
Kosynier, jak podepniesz dysk to po włączeniu kompa zapyta Cię o rodzaj Raid, wybierasz który Cię interesuje, w stacji masz dyskietkę startową i ładujesz z niej "system". Odpalasz fdisk i robisz od nowa partycje. Potem format i powinien widzieć Ci dysk, przynajmniej tak w kilku miejscach wyczytałem.

Nawet jeżeli HDD pył wcześniej partycjonowany i formatowany trzeba to zrobić.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2003, 18:45:17 wysłana przez witek_p »

kosynier

• Szeregowiec
  • *
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Wrzesień 2003, 13:28:36 »

OK. Juz wszystko gra :D Okazalo sie,ze faktycznie mialem jeszcze jedne sterowniki,na dyskietce(a myslalem ze dali mi je przez przypadek :D ) Pomimo wgranych wczesniej sterownikow pod windowsem do SATA i RAID; przy instalacji Windows´a(kiedy jest niebieskie tlo z czarnymi literkami-instalacja) w pewnym momencie wyswietla sie na krotko komunikat, ze jesli chcesz dostarczyc swoje sterowniki do kontrolerow SCSI i RAID nalezy wcisnac F6. Po wcisnieciu F6, wlozylem posiadana dyskietke i wgralem mu wszystko co bylo na dyskietce zwiazane z systemem ktory chcialem zainstalowac, potem instalacja poszla dalej i przy wyborze dysku na ktorym ma byc zainstalowany system.......POJAWIL SIE DYSK NA SATA :D i tak mam teraz system na tym dysku na ktorym chcialem :D Wielkie dzieki wszystkim ktorzy mi pomogli ;) Bardzo wazne!!!!Przy instalacji nalezy wgrac wszystko co sie znajduje na dyskietce, nie tylko jedno urzadzenie, wtedy dopiero zadziala(sprawdzone przezemnie) :D