Autor Wątek: K8N Neo 2 Platinum (nie wstaje)  (Przeczytany 2203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yoda

• Gość
K8N Neo 2 Platinum (nie wstaje)
« dnia: 11 Luty 2005, 17:07:54 »

Miałem tą płytę z prockiem AMD 64 3200+ . Po mniej więcej tygodniu pracy płyta padła. Miarowo miga dioda power, ale kompa w  żaden sposób nie można uruchomić, nie działa żaden wentyylator itd..Totalna martwota jeśli nie liczyć tej migającej diody power. Próbowałem zmieniać bateryjkę, dociskać wtyczki, resetować CMOS, na próżno. Cała reszta (oprócz proca, bo nie mam jak sprawdzić) działa poprawnie, więc to na 100% wina płyty. Ma któs jakiś pmysł, co się stało i czy można zrobić coś poza oddaniem płytki do serwisu ?

Lzep

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Luty 2005, 19:17:19 »

Da się wejść do BIOS-u ? - jeśli tak to proponuję sprawdzić ustawienia.
Inny wariant - uruchomić płyte na zewnątrz obudowy, najlepiej w minimalnej konfiguracji - bez HDD,CD - bywają czasem złośliwe zwarcia w budzie !
Pozdr.  :))
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

NaTaN

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: K8N Neo 2 Platinum (nie wstaje)
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2007, 01:04:04 »

witam, mam walcze wlasnie z tą płytą, ręce mi opadają, miałem taką sytuacje i dałem plyte do serwisu, elegancko mi oddali po miesiacu, podlaczylem plyte i zadzialala :) niestety nie na dlugo. w moim regionie byla burza, balem sie ze co sie stanie z kompem, wiec wylaczylem w zasilanie z tylu zasilacza. na drugi dzien chcialem wlaczyc kompa i zobaczylem znowu to co bylo przed serwisem, poczatkowe litery i cyfry, sprawdzanie pamieci, i dupa :( zawiesil sie :( zrestartowalem i martwota :( to samo przeed oddaniem na gwarancje.

gdy ogladalem plyte zauwazylem ze w serwisie zostala wymieniona kosc biosu na nową. a ze mam od dawna programator willem 4 ( nie najlepszy ) wyciaganlem kostke i zaprogramowalem, weryfikacje przeprowadzilem 3 razy, plyta dalej martwa - pomyslalbym ze cos powazniejszego sie stalo z plyta, sprobowalem dac inna kostke ( oryginalnie siedzi 49LF004B ) ja podmienilem na 49LF040B - od asusa z funkcja UNI BIOSU. zaprogramowalem ja najnowszym biosem do mojej plyty (7025) o dziwo komputer uruchamia sie, sprawdza pamiec i sie zawiesza.

sprobowalem inny bajer, specalnie wgralem tylko polowe biosu na kosc 40B zeby wystapil checksum error zeby unibios sie uaktywnil, tak sie stalo, potem podmienilem na oryginalna kosc 04B uruchomilem program z dyskietki dla awarda, podaje naszwe pliku biosu, on sprawdza uklady na plycie i wyskakuje mi napis FLASH UNKNOWN  :o - nie rozpoznaje flasha

w tym momencie sie poddalem :( potrzebuje kompa do pisania pracy inzynierskiej dlatego zalezy mi na czasie- nie chce czekac znowu miesiaca na servis  >:(

moze ktos ma jakies sugestie

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Luty 2007, 10:01:12 »

Widzę że nieźle mieszałeś :) Zalecam zaprogramowanie całek kostki od nowa, łącznie z NVRAM i BooBlock.
Ponizej link do najnowszej wersji 1.D
http://us1.msi.com.tw/support/bos_exe/mbd_bios/7025v1D.zip

Poza tym problemem mogą być pamięci i odpowiednie obsadzenie banków - zerknij na stronę :
http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=607
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc

NaTaN

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Luty 2007, 13:13:49 »

dzieki za odpowiedz ale sory ze tak zapytam, "Zalecam zaprogramowanie całek kostki od nowa, łącznie z NVRAM i BooBlock" -  mozna wiecej na ten temat, jak to sie programuje i co to jest???

dzieki i pzdrawiam
Karol

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Luty 2007, 13:57:37 »

Polecam google - tam znajdziesz wszystko.
W skrócie - BootBlock to obszar odpowiedzialny za ratunkowe uruchomienie komputera gdy nawali ci BIOS (sam z siebie albo podczas flash) a NVRAM to obszar w którym przechowywane są informacje o posiadanym sprzęcie (głównie urządzenia zintegrowane z płytą główną i karty rozszeżeń PCI i PCI-Express).
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)

Nie ma ludzi nieomylnyc

NaTaN

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Luty 2007, 15:26:17 »

z tego co znalazlem to NVRAM to CMOS ktory czysci sie zworką potem przy uruchomieniu bios powinien go odbudowac, a bootblock chyba nie istnieje w kosci oryginalnej 49LF004B - chyba ze sie myle to poprawcie :) NVRAM kasowalem zworka, a bios wgralem willemem i 3 krotnie przeprowadzilem weryfikacje, sprobuje wgrac bios 1D - moze to cos da.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
witam ponownie, wgralem bios 1D do kości 40B, o dziwo komputer ruszyl, kilkukrotnie restartowalem i wszytko bylo ok, tylko przed ladowaniem sie systemu na chwile komp zatrzymywal sie i widniał napis FLASH UNKNOW

wgralem najnowszy bios do oryginalnej kości 04B, niestety komp dalej martwy - kość na 100% dobrze zaprogramowana

doszedłem do wniosku ze to nie flash, na kosci obcej uruchamia sie a na oryginalnej martwa, to nie jest wina BIOSU, pewnie w nowszej 40B wprowadzili nowe jakies funkcje ktore pomagają w rozruchu, innej opcji nie widze,

a ze mam gwarancje to oddalem do serwisu, brakło mi sił :)

pozdrawiam i powodzenia jezeli ktos walczy z plytami glownymi :D
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2007, 09:52:18 wysłana przez NaTaN »

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Luty 2007, 08:10:36 »

A nie przyszło ci do głowy że może kostka jest uszkodzona?

Komunikat "unknow flash" wystepuje jak wgrasz bios do kostki nie obsługiwanej przez daną płytę. Powinno chodzić dobrze ale próba flash programem na płycie (a nie w programatorze) może się nie udać.

Nie ma ludzi nieomylnyc

NaTaN

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Lipiec 2007, 09:46:50 »

zakończenie ten historii z płyta WW jest taka, z serwisu wracała cały czas naprawiona, podłączałem i cały czas to samo - martwa, moje komponenty sprawdzała firma w której to wszystko kupiłem, mówili że wszystko sprawne, nawet szef stwierdził ze to ja specjalnie ją psuje   :o , pół roku trwała ta bitwa, i co sie okazało, zasilacz niby sprawny a jednak :) podłączali go do testera i napięcie było prawidłowe, po podłączeniu do płyty głównej palił ją :) jest taka wtyczka z 2 masami i dwoma 12V napięciami, 4 piny, przez nią to cale zamieszanie, chociaż napięcia bez obciążenia były prawidłowe :( , zasilacz to MODECOM FEEL - odradzam ten zakup z jednego powodu; TYLKO 12m GWARANCJI - gdyby miał 24m to nie musiałbym kupować drugiego zasilacza!!! teraz mój komputer po pół roku pracuje rewelacyjnie, ale ile nerwów mnie to kosztowało to inna sprawa...

pzdr wszystkich

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Lipiec 2007, 09:50:34 »

A wiec potwierdza się reguła - płyta główna i Zasialczto dwa komponenty na których się nie oszczędza :)

A co Do Feel'a i 12 miesięcy - ty byś sobie wsadził ponownie taki zasilacz do komputera? Ja nie :)

Nie ma ludzi nieomylnyc

NaTaN

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Sierpień 2007, 16:35:26 »

oczywisice ze juz nigdy nie kupie FEEL'a szlak mnie trafia, bo wlasnie nie mialem oszczedzac za bardzo na zasilaczu i poradzili mi w sklepie feela, masakra, chetnie wsadzil bym temu sprzedawcy teraz ten zasilacz w dupe, ile nerwow niepotrzebnych, teraz dalem za 480W cheefteeka 200 zl i 24 m gwarancji, co bylo zabawne, gdy kupowalem ten nowy zasilacz to sprzedawca "poradzil" mi, tanszego o 50 zl feela  >:(, wysmialem GO, ale on twardo twierdzil ze to swietne zasilacze  ;D , w koncu zapytalem go czy sprzeda mi tego cheefteeka czy mam isc do innego sklepu, prawie piana z pyska mi sie potoczyla  >:(, chwilowo odnioslem wrazenie jakby robil ŁASKE ze mi sprzeda inny zasilacz, masakra, powiem tylko dla informacji ze ten sklep znajduje sie we wroclawiu na rynku, wroclawianie swietnie go znaja, zeby nie pomylic go z innym na rynku to pierwsza litera nazwy to "A", pozdrawiam wszystkich, firma MSI robi naprawde swietny sprzet, a ze czasami ma wpadki z czyms niedopracowanym  ::), "asusom" tez sie zdaza wypuszczac trefne serie