Autor Wątek: MSI EX 625 sam sie wylacza  (Przeczytany 4089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doktor No

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI EX 625 sam sie wylacza
« dnia: 27 Czerwiec 2010, 13:53:56 »

Witam

Problem polega na tym, ze komputer przy wlaczeniu jakiejkolwiek bardziej wymagajacej gry od pewnego czasu(jakis 2 miesiecy) , po kilku minutach, samoczynnie sie wylacza. Do tego wentylator chodzi glosno, o wiele glosniej niz na poczatku, oraz pracuje ciagle na wysokich obrotach. Nie wspominajac o tym, ze dysk potrafi osiagnac temperature 65 stopni.Moje pytanie brzmi czy kwalifikuje sie to na serwis? Jesli tak, to prosze mi jeszcze powiedziec w jaki sposob odbywa sie takie zgloszenie i jak jest realizowane? Czy zostanie mi wymieniony uklad chlodzenia na taki sam(co w konsekwencji bedzie oznaczalo ponowna wizyte w serwisie po jakims czasie) czy na jakis inny?

Pozdrawiam

Lzep

• Generał
  • :
Odp: MSI EX 625 sam sie wylacza
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Czerwiec 2010, 16:29:28 »

Jesli tak, to prosze mi jeszcze powiedziec w jaki sposob odbywa sie takie zgloszenie i jak jest realizowane?
Nie rób dziadostwa - o procedurze serwisowej było już kilkadziesiąt (albo i więcej) postów na Forum. Ile razy jeszcze trzeba to powtarzać ? Skorzystaj z opcji "Szukaj" - wpisz serwis w pierwsze okienko i dostaniesz całe mnóstwo wątków do przejrzenia - znajdziesz wszystko co trzeba !
Pozdr.  :)
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipiec 2010, 06:03:42 »

Układ chłodzenia składa się z radiatora i wentylatora który ulega uszkodzeniu jeżeli nie jest regularnie czyszczony. wymiana całego układu na nowy przyniesie efekt na długi czas w momencie jeżeli co jakiś czas zostanie on przedmuchany sprężonym powietrzem.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Doktor No

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec 2010, 18:56:05 »

a prosze mi powiedziec jak go przedmuchiwac? rozbierac laptopa czy dmuchac w otowr wentylacyjny?

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec 2010, 17:52:08 »

Jakiekolwiek akcje konserwacyjne są lepsze niż ich brak. Proszę przedmuchać przez kratkę. Jeśli nie ma możliwości otworzenia komputera, to takie rozwiązanie będzie ok.

Doktor No

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lipiec 2010, 10:58:31 »

komputer otworzylem, wyczyscilem i jest wszystko ok jesli chodzi o temperatury. Tylko nie wiem czy wszystko jest ok z czujnikiem temperatury, grajac w cokolwiek oraz po schlodzeniu caly czas temperatura procesora to 38 stopni...dziwne to troche, bo wczesniej oscylowala wokol 50 stopni. Jak mozna sprawdzic poprawnosc wskazan czujnikow? Jest jakis program ktory sprawdza czy nie ma bledow w odczytach z czujnikow temperatur??

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipiec 2010, 07:02:04 »

Temperatura wcale się nie zmienia? Jakim programem odczytujesz temperatury?
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Doktor No

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lipiec 2010, 07:27:57 »

speedfan i everest

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lipiec 2010, 07:51:25 »

Czy w everest na wykresie temperatura jest cały czas stała czy widać jakieś zmiany?

MSI FAE Poland

Doktor No

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lipiec 2010, 08:56:34 »

a w jakiej zakladce sa wykresy? ja patrze w everescie na zakladki: komputer-->czujnik i tam mam cos takiego jak na screenie ponizej (temperatura procesora caly czas jest taka sama, po restarcie komputera sie zmienia ale na taka sama stala wartosc tzn teraz jest caly czas 43 stopnie, a po restarcie np 57 tyle, ze nie zmienia sie ona w trakcie pracy)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lipiec 2010, 09:47:39 »

Jaka jest wersja biosu?

MSI FAE Poland

Doktor No

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lipiec 2010, 10:12:27 »

najnowsza dostepna na waszej stronie do mojego modelu tzn 1.0Y

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lipiec 2010, 07:25:59 »

Sprawdź na innym systemie. Jeżeli problem będzie dalej występował to pozostaje ci serwis.

MSI FAE Poland

Doktor No

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lipiec 2010, 15:35:50 »

jeszcze zauwazylem jedna rzecz. Odczyt temperatury procesora w everescie i speedfanie to jest cos takiego:
Found ACPI temperature (43,0C) i wlasnie ta temperatura sie nie zmienia. Ale w speedfanie jak i w coretemp jest cos takiego jak : Core 0 i Core 1 i te temperatury sie zmieniaja i odczyty w coretemp sa wg mnie bliskie prawdzie. Co o tym myslisz? co to jest ta temperatura ACPI? Dodam ze odczyt temperatury z dysku jest ok.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lipiec 2010, 08:06:04 »

Zobacz co i pokaże cpuid hardware monitor.
ACPI to:
cyt. "Standard zarządzania energią opracowany przez firmy Intel, Microsoft i Toshiba, który znacznie zwiększa możliwości APM. Ulepszenie polega na tym, że w ACPI to system  operacyjny, a nie BIOS (tak jak w wypadku APM) kontroluje dopływ energii do poszczególnych urządzeń. Dzięki temu komputer  nie wyłączy się np. podczas wyświetlania prezentacji, co mogło się zdarzyć przy korzystaniu tylko z APM. Użytkownik sam ustala w systemie operacyjnym, kiedy urządzenia takie jak dyski twarde, napędy CD-ROM czy drukarki są włączane lub wyłączane. ACPI jest obsługiwane przez Windows  98 i nowsze, zostaje uaktywnione tylko raz podczas instalacji (Windows  wykrywa, czy BIOS jest zgodny z ACPI). Ang. Advanced Configuration and Power Interface - zaawansowany interfejs zarządzania konfiguracją i energią. "

Ta temperatura nie będzie się zmieniać bo jest odczytana tylko raz podczas startu systemu. Core 0 i Core 1 to są temp. procesora i one skoro się zmieniają to jest ok.
Zobacz co i pokaże cpuid hardware monitor.
Pobierz najnowszego everesta najlepiej w jakiejś innej wersji niż home i zobacz czy dalej temp. procesora nie będzie się zmieniać. Dioda jest na pewno sprawna skoro w innych programach jest odczyt poprawny.

MSI FAE Poland

Doktor No

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lipiec 2010, 10:54:05 »

tyle ze wczesniej ta temperatura ACPI i w everescie i w speedfanie sie zmieniala i to mnie zastanawia, niedlugo sparwdze innego everesta i ten program o ktorym mowisz

tutaj daje screen odczytow temperaturowych ze wszystkich programow jakie mam i prosze o ich interpretacje: czy wszystko jest ok i tylko zawracam glowe czy jednak jest cos na rzeczy?

« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2010, 11:04:40 wysłana przez Doktor No »