Autor Wątek: [ EX625 ] Usterki - reklamować?  (Przeczytany 1240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

haaz

• Szeregowiec
  • *
  • :
[ EX625 ] Usterki - reklamować?
« dnia: 09 Czerwiec 2010, 09:31:42 »

Witam, jestem posiadaczem notebooka MSI EX625 od października 2009 roku. Występowały z nim `drobne` problemy, ale szybko znikały dlatego nie przywiązywałem do tego, aż tak wielkiej uwagi.

Niestety teraz notebookowi codziennie coś dolega.
Zacznę może od pierwszego problemu najrzadziej występującego.

1.Blokująca się klawiatura
Sporadycznie 3-4 razy w miesiącu klawiatura po prostu z nieznanych mi przyczyn odmawia posłuszeństwa. Całkowicie się zawiesza, nawet klawisz od wyłączenia komputera. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest wyciągnięcie baterii i odłączenie zasilania. Dzieje się tak w różnych okolicznościach. Czasami podczas pracy z jakimś wymagającym programem, czasami po prostu podczas przeglądania internetu, jeszcze innym razem podczas mojej nieobecności i powrotu po 5min.

Jednakże nie ta usterka jest tematem moich głównych problemów (jednak występuje dlatego ją odnotowałem).

2.Czarny ekran
Ostatnimi czasy niemal codziennie ekran staje się czarny i nic nie można zrobić jak tylko wyciągnąć baterię i zasilanie gdyż z nieznanych powodów klawisz od wyłączenia komputera przestaje funkcjonować.
Dzieje się tak głównie gdy odpalę sobie swoją ulubioną grę i pogram powiedzmy godzinkę.
Co ciekawe gdy w parę miesięcy temu sprawdzałem wydajność gry - w sensie ilość wyświetlanych klatek na sekundę. Osiągałem rezultaty w granicach 110fps A TERAZ przy takich samych ustawieniach graficznych, nic nie zmienione - wyciągam ledwo 70. Jest to dla mnie bardzo niepokojące i spodziewam się, że coś mogło się ja wiem? spalić? zakurzyć? System jest wolny od wirusów i nawet podczas uruchamiania selektywnego programów nic to nie daje.

3.Dziwna praca wiatraka
Od jakiegoś miesiąca wiatrak podczas startu systemu pracuje bardzo dziwnie. Dużo głośniej niż podczas normalnej pracy oraz `harczy` jakby w środku coś tkwiło. Problem zwykle ustępuje po około 2-3 min i wiatrak wraca do normalnej pracy. Jest to iście denerwujące i naprawdę niepokojące. Sądzę, że coś się tam dostało, albo co gorsza uległo uszkodzeniu.

To tyle jeśli chodzi o moje problemy z ex625.

Mam jeszcze parę pytań. Mój msi jest nadal na gwarancji. Co powinienem teraz zrobić? Nie orientuję się jaka jest procedura wysyłania notebooka na gwarancję. Do infolinii dodzwonić się nie daję rady od paru dni toteż piszę tutaj na forum oficjalnym z nadzieją, że ktoś pomoże.
Czy powinienem wypełnić ten wniosek gwarancyjny na www? Jeśli tak to jaka jest dalsza procedura, co się wtedy dzieje? Mam kurierowi zlecić wysyłkę, sam kurier się do mnie zgłasza?
Czy istnieje możliwość osobistego dostarczenia do serwisu? Jeśli to możliwe to prosiłbym o adresy punktów serwisowych msi bo się ich naszukać nie mogę.
A może wystarczy, że zaniosę mój notebook do sklepu w którym go zakupiłem? Czy nie zajmują się takimi rzeczami?

Co więcej jak czytam to forum, to ogarnia mnie coraz większe przerażenie. Wiele ludzi ma problemy właśnie z moim modelem notebooka co mnie bardzo martwi.
Czy istnieje możliwość oddania notebooka i zwrotu pieniędzy? Nie chcę przechodzić przez takie `perypetie` jak niektórzy tutaj co to parę razy już oddali notebook do serwisu i ciągle występują jakieś usterki. Albo chociaż wymiana na inny model, mniej awaryjny z podobnymi parametrami?

Jeszcze jeśli chodzi o wysyłanie przez kuriera - kto w takim wypadku płaci za wysyłkę? klient?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: [ EX625 ] Usterki - reklamować?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwiec 2010, 10:54:44 »

Niezbędna będzie naprawa gwarancyjna.
Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie MSI i w ciągu 2 dni zostanie odesłany mail zwrotny ze wszystkimi danymi niezbędnymi do wysłania notebooka do serwisu (dane kuriera współpracującego z MSI, numer reklamacji itp.). Gwarancja jest typu door-to-door czyli koszty transportu ponosi MSI.

Jedyne centrum serwisowe znajduje się na Bielanach Wrocławskich.
Sklep również powinien przyjąć notebooka w celu odesłania go do serwisu.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

haaz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2010, 11:02:32 »

Niezbędna będzie naprawa gwarancyjna.
Czyli jednak mocno się popsuł?  :-\
A co ze zwrotem kosztów / wymianą na inny model? w ogóle nie wchodzi w rachubę?

Sklep również powinien przyjąć notebooka w celu odesłania go do serwisu.
Powinien? tzn nie ma takiego obowiązku?

fochu

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwiec 2010, 11:15:49 »

Sklep nie ma obowiązku przyjąć notebooka na gwarancję, skoro masz gwarancję producenta door-to-door.

corek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Czerwiec 2010, 11:31:07 »

Witam!!

Również jestem posiadaczem tego modelu. Muszę stwierdzić, że jest On bardzo awaryjny. Mój jest już czwarty raz w serwisie z tą samą usterką. Jak widać nie mogą sobie z Nią poradzić. Jak można wymieniań układ graficzny na uszkodzony ? :)

Procedura gwarancyjna jest bardzo prosta. Wypełniasz formularz na www i dostajesz maila. Tam wszystko pisze co i jak trzeba zrobić.

Jeśli chodzi o sklep w którym kupiłeś laptopa to oczywiste jest ze ma obowiązek przyjąć sprzęt mimo gwarancji door to door. W końcu nie kupiłeś sprzętu bezpośrednio u producenta tylko w jakimś tam sklepie. Dla mnie jest to logiczne.

Poruszę jeszcze temat Twoich usterek.
1.Chłodzenie zostanie wymienione i zapewne dostaniesz już takie z którym nie będzie problemu w przyszłości ( u mnie tak było )

2.Jeśli chodzi o czarny ekran to zapewne wezmą się za układ graficzny i tu wcale bym się nie zdziwił gdyby włożyli uszkodzony. W moim przypadku tak właśnie było.

3.Co do klawiatury to nie licz na rozwiązanie problemu. U mnie to nie występowało w ogóle dopóki nie wysłałem laptopa do serwisu. Po powrocie zacząłem się borykać z tym problemem. Panowie z serwisu umywają od tego ręce ponieważ nie potrafią odtworzyć problemu.

Życzę udanego powrotu Twojego laptopa z serwisu :)

pozdrawiam,
corek

haaz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwiec 2010, 09:33:19 »

A jeśli chodzi o sam proces wysyłki. To trzeba wszystkie podzespoły im wysłać? Mam na myśli załączoną: myszkę, torbę na notebook etc.
I czy musi być wysłana w kartonie po notebooku czy może być jakiś inny? Bo chyba go już nie posiadam, to samo tyczy się tych wszystkich folii ochronnych, pianek ...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwiec 2010, 11:42:32 »

Wystarczy wysłać samego notebooka z baterią i zasilaczem. Najlepiej gdyby byl w oryginalnym kartonie. Można zapakować w inny karton ale w taki sposób aby go maksymalnie zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie transportu.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

haaz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwiec 2010, 07:34:45 »

Zamierzam wysłać kurierem przez www.
Mam parę pytań odnośnie tej kwestii.

Co powinienem wpisać przy wyborze osoby kontaktowej i telefonu odbiorcy? Takich informacji w emailu nie otrzymałem.

Co więcej w mailu piszą by przesyłka, była krajowa z ubezpieczeniem do 5kg - ale nie ma opcji wyboru ubezpieczenia na kg - jest tylko na PLN, więc mam wpisać cenę całego notebooka?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Czerwiec 2010, 11:34:06 »

Nazwa odbiorcy to MSI Polska. Numeru telefonu nie musisz podawać. Przy ubezpieczeniu podajesz wartość laptopa.

MSI FAE Poland