Autor Wątek: Po powrocie z serwisu... (MSI EX625)  (Przeczytany 5331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Laucer

• Szeregowiec
  • *
  • :
Po powrocie z serwisu... (MSI EX625)
« dnia: 27 Maj 2010, 17:02:52 »

Witam.
Wczoraj z serwisu przyszedł mi laptop (wysyłany był już 2 raz z powodu grzania się i wieszania) wymieniono wentylator, dysk,naprawiono kartę graficzną i zaktualizowano biosa. Jednak po zainstalowaniu systemu pojawiła się kolejna usterka. Po około 10 min. korzystania z laptopa na ekranie pojawiaają się białe paski, potem na niebieskim tle miga błąd i komputer się restartuje. Po restaracie znowu pojawiają się paski i tak ciągle.

Zamierzam kolejny raz wysłać laptopa na gwarancję. Czy przy trzecim wysyłaniu notebooka do serwisu można ubiegać się o wyminianę modelu? Powoli zaczynam mieć dość ciągłego wysyłania. Na laptopa trzeba czekać około 2 tygodni, a w tym czasie pozostaję bez komputera.

Kilka zdjęć...
http://img175.imageshack.us/i/052710193538.jpg/
http://img263.imageshack.us/i/052710193501.jpg/
http://img192.imageshack.us/i/052710193335.jpg/
http://img375.imageshack.us/i/052710193321.jpg/

« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2010, 10:02:17 wysłana przez Laucer »

corek

• Gość
Odp: Po powrocie z serwisu...
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maj 2010, 19:20:39 »

Witam!!

Mój laptop miesiąc temu wrócił po trzecim serwisie i po raz kolejne niesprawny. Borykam się ciągle z układem graficznym. Nie chce wysyłać laptopa czwarty raz do serwisu, zamierzam walczyć o nowego lub zwrot pieniędzy. Idź do salonu w którym go kupiłeś i tam przedstaw problem. Jestem właśnie w tracie załatwiania tego wszystkiego, jeśli nie uda mi się dogadać to zostaje mi tylko wizyta u rzecznika.

pozdrawiam,
corek

Laucer

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maj 2010, 19:30:31 »

Laptop był kupiony przez internet, sklep mieści sie w innej miejscowości. Dlatego nie jestem pewien czy przez telefon to załatwię,a wyjazd do sklepu wiąże się też z pewnymi kosztami.
Zanim zadzwonię, mam kilka pytań....
Czy prawnie, po 3 naprawach laptop powinien być wymieniony na nowy model (lub zwrot kosztów)?
Od kogo należy tego żądać, od msi, czy od sklepu, w którym komputer był kupiony?

corek

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj 2010, 19:39:21 »

Nie ma określonej liczby napraw. Sprzęt mogą Ci wymienić wtedy kiedy nie potrafią go naprawić, lub po prostu ciągle się psuje. Problem z układem graficznym mam po raz trzeci.
     W przeciągu sześciu miesięcy laptop był już trzy razy w serwisie. Raz było tak, że wysłałem go od razu po powrocie bo wrócił zepsuty. Za trzecim razem również wrócił zepsuty tylko łudziłem się, że jest to wina aplikacji a nie sprzętu.

W takiej sytuacji nie zostaje mi nic innego jak żądać zwrotu pieniędzy lub nowego laptopa. Ja oddaje laptopa do salonu PK, a salon dogaduje się z firmą MSI.

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maj 2010, 07:46:10 »

Zdecydowanie ta usterka nadaje się tylko na serwis.

Laucer

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maj 2010, 10:08:26 »

Zdecydowanie ta usterka nadaje się tylko na serwis.

OK, aczkolwiek jest to bardzo irytujące. Laptop był wysłyłany na gwarancję z powodu tej samej usterki dwa razy. Po drugim razie wrócił z usterką, której przed wysłaniem nie było. Nie mam możliwosći sprawdzić, czy tym razem problem zawieszania się i grzania został usunięty.

Po którym wysłaniu do serwisu, z powodu tej samej usterki, model powinien być wymieniony?

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
Odp: Po powrocie z serwisu... (MSI EX625)
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2010, 06:52:52 »

Nie ma takich dyrektyw.

tbartek

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Czerwiec 2010, 10:12:21 »

A mój laptop był 6 razy w serwisie w ciągu roku. Po 6 naprawie wrócił z wymienionym dyskiem na jeszcze gorszy, gdyż nic się nie dało z nim zrobić. Partycje znikały itp itd. Teraz odesłałem sam dysk i czekam.
Nie ma co liczyć na zwrot kasy bo sprzedawcy z reguły się bronią przed tym nogami i rękami. Serwis jeśli już to najwyżej wymieni na inny model o nie słabszych parametrach, bo koszt tej wymiany będzie znacznie niższy niż zwrot kasy. Ogólnie nie polecam walczyć z serwisem o wymianę laptopa, bo wymienią go na ex628, który zdaniem niektórych jest równie wydajny jak ex625 ;) chociaż moim zdaniem 512ddr3 jest znacznie lepsze od 1024ddr2.
Ze sklepem można by walczyć, ale nigdzie nie jest napisane ani powiedziane, że sklep ma obowiązek wymienić sprzęt lub zwrócić kasę. Z pewnością najpierw spróbuje go naprawić, bo to najtańsze rozwiązanie. Wyślą go do serwisu, serwis naprawi, odeśle do sklepu i laptop wróci do właściciela. Tak mówi ustawa: "...Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy..." W praktyce sprzedawca wybiera tańsze rozwiązanie. A efekt będzie ten sam jak w przypadku samodzielnego wysłania sprzętu bezpośrednio do serwisu z tą różnicą że przez sklep będzie to trwało jakiś tydzień dłużej.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2010, 10:16:45 wysłana przez tbartek »

Laucer

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Czerwiec 2010, 18:34:02 »

Liczę na to, że tym razem laptop wróci w pełni sprawny. O serwisie msi, przed zakupem słyszałem prawie same dobre opinie, jednak to co się dzieje z moim notebookiem jest zaskakujące.
Pierwszy raz wysłałem go z powodu niesprawnego wentylatora, komputer się dlatego czasem wieszał.
Po powrocie z serwisu (po jakimś czasie) uszkodzoy był już nie tylko wentylator, ale i karta grafyczna.
Wysłałem go więc po raz drugi. Wymieniono dysk twardy, wentylator, naprawiono kartę graficzną i zaktualizowano biosa. Teraz z notebooka nie da się korzystać, ponieważ pojawiają się te paski.

Mam nadzieję, że rozumiecie moje obawy. Teraz laptop jest na gwarancji, ale co będzie, kiedy ona się skończy...

PINOL

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwiec 2010, 04:39:57 »

Nie ma takich dyrektyw.

Prawo konsumenta chyba pozwala po 3 naprawie na zwrot, trzeba pytac Rzecznika Praw Konsumenta

mati999

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Sierpień 2010, 06:55:02 »

mój laptop wrócił z serwisu po wymianie ramki wyświetlacza, klawiatury, wentylatora i naprawie grafiki, niestety dziś zauważyłem, że została uszkodzona obudowa obok klawiatury (prawdopodobnie podczas wymiany - taki mały ząbek obok shifta z kawałkiem obudowy), czy jest możliwość reklamowania tej naprawy? i domaganie się wymiany obudowy?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sierpień 2010, 05:57:45 »

Proszę podesłać notebooka raz jeszcze na serwis w celu wymiany uszkodzonej obudowy.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Laucer

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudzień 2010, 18:10:23 »

Witajcie po krótkiej przerwie );
Mój laptop znowu się przegrzewa, głośno pracuje i wyłącza się. Mam już tego dość. Notebook będzie wysyłany czwarty raz do serwisu z powodu tej samej usterki. Panie Marku, co mam zrobić w takiej sytuacji? Zostało mi kilka miesięcy gwarancji, a usterka ciągle się powtarza. Przecież po zakończeniu gwarancji będę musiał sam płacić za naprawę. Czytałem, że po trzech wysłaniach laptopa z powodu tej samej usterki notebook powinien być wymieniony(albo zwrot pieniedzy). Gdzie mogę się o to ubiegać? Od kilku dni próbuję się dodzwonić do serwisu MSI, ale mi się to nie udaje.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Lzep

• Generał
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Grudzień 2010, 18:16:19 »

Panie Marku, co mam zrobić w takiej sytuacji?
Sorry, Marka nie ma tu już jakiś czas  :(. -> http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=5262.0

Pozdr.  :)
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

Laucer

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Grudzień 2010, 18:20:30 »

Wobec tego myślę, że pan Kuba odpowie wystarczająco na moje pytania. Mam na prawdę dosyć ciągłego wyłączania się, zawieszania i przegrzewania laptopa.

piotrek00

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Grudzień 2010, 23:18:59 »

ja sugeruję abyś po naprawie (oczywiście jak będzie wszystko działać) sprzedał tego MSI i kupił Dell-a.
mam model EX600 i ten sam problem z przegrzewaniem. pomimo podstawki z 3 wiatrakami, grzeje się cała prawa strona i to przy przeglądaniu internetu pomimo, że w pokoju jest temperatura ~21 st.C .
dodam, że z 4 gniazd usb, zawsze przy uruchomionym internecie jest zajętych 3: myszka, podstawka z wiatrakami, modem GSM.
jakiś miesiąc temu byłem na kursie, gdzie wykładowca używał notebooka, który wyglądał jak EX600, a na baterii spokojnie wytrzymywał 6 godz. i nie miał problemów z przegrzewaniem się i głośną pracą wiatraka (bez podstawki).
nie rozumiem czemu MSI pakuje się w notebooki skoro użytkownicy zgłaszają problemy.
co do napraw gwarancyjnych to skoro nic nie jest napisane odnośnie liczby napraw to użytkownik ma prawo domagać się zwrotu pieniędzy lub wymiany na nowy sprzęt, niekoniecznie ten sam. wszystko załatwia sprzedawca, a jak są problemy to droga sądowa lub rzecznik praw konsumenta. tak czy inaczej w ponad 90% użytkownik ma wygraną o ile posiada udokumentowane naprawy i sam zakup sprzętu.

Laucer

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Grudzień 2010, 14:38:27 »

Zgłoszę tę sprawę do rzecznika praw konsumenta.

Co do sprzedaży notebooka, myślałem już nad tym. Ale, jeśli mi się uda wogóle go sprzedać, to jaka to będzie cena... Laptop kosztował 4 tys., a nie sprzedam go za wiecej niż 2. To nie jest udany biznes.

To co się dzieje z moim komputerem to jakaś kpina.

adat3m

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Grudzień 2010, 10:38:46 »

Witam ponownie,
1.5 miesiąca temu mój ex625 wrócił z serwisu....
Powód: pękająca ramka w lewym (górnym, dolnym) rogu.
Z serwisu jestem zadowolona.....naprawa trwała ok.1.5 tyg
Jednak po paru tygodniach znowu zauważyłam pękanie obudowy, na dzień dzisiejszy pęknięcie jest duże,
wygląda to tak jakby zaraz miała odpaść przy magnesie.

Za swoją konfigurację dałam ok 3.5 tyś, Jestem strasznie rozczarowana tą serią ex, wykonanie laptopa jest nie najlepsze, a użyty plastik jest kiepskiej jakości. Za tą cenę spodziewałam się czegoś innego.
Czy miał ktoś już ten problem, że po powrocie pojawiały się nowe pęknięcia? I co się dzieje jak pęknięcia po naprawach i tak powstają? Jakie stanowisko ma w tym temacie MSI, i na co może liczyć posiadacz ex-625?

Laucer

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Grudzień 2010, 11:58:17 »

Komputer wymaga kolejny raz wysłania do serwisu.
Mam pytanie do użytkowników MSI EX625. Przed wysłaniem postanowiłem go przetestować. Czy te aplikacja działają na waszych notebookach prawidłowo? Na moim każda z nich się wiesza:
- NFS Undercover
- FIFA 10
- FIFA 9
- Wiedźmin
- GTA IV
- Cryssis
- Battlefield Bad Company 2
- Call of Duty 4

janki111

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Styczeń 2011, 21:51:47 »

Co do tych pozycji to na pewno działały mi:
- NFS Undercover
- FIFA 10
- Battlefield Bad Company 2
- Call of Duty 4

reszty nie testowałem ;]
system Win 7 x64