Autor Wątek: R5770-PMD1G problem z chłodzeniem  (Przeczytany 727 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xarn

• Szeregowiec
  • *
  • :
R5770-PMD1G problem z chłodzeniem
« dnia: 17 Maj 2010, 10:19:25 »

Witam

Jestem posiadaczem wspomnianej w temacie karty od niecałego miesiąca. Na początku wszystko było super, karta była naprawdę cicha.

Jednak po paru dniach podczas intensywnej sesji grania coś zaczęło dziwnie rzęzić. Odgłos był na tyle niepokojący że wyłączyłem sprzęt i rozkręciłem obudowę. Po krótkich oględzinach okazało się że w żeberkach radiatora karty graficznej utkwiła mała śrubka. Na początku myślałem że pochodzi ona z jakiejś innej części, ale po kolejnych, tym razem długich oględzinach, doszedłem do wniosku że najprawdopodobniej pochodzi ona z karty, mimo to nie znalazłem miejsca z brakującą śrubka, więc postanowiłem o sprawie zapomnieć.

Niestety kolejne kilka dni użytkowania pokazało mi że to nie będzie możliwe, karta losowo acz często zaczynała głośno wyć/rzęzić (nie wiem jak inaczej to określić) w szczególności na niskich obrotach. Postanowiłem jednak znaleźć przyczynę, wykręciłem więc kartę ponownie szukając miejsca z którego pochodzi śrubka, posunąłem się nawet do odkręcenia obudowy radiatora (samego radiatora nie zdejmowałem). Niestety jedyne co udało mi się ustalić to dwie rzeczy:

1) Śrubka na pewno pochodzi z karty (jest identyczna z krótkimi śrubkami które mocują wentylatorek do radiatora, żaden inny podzespół w moim komputerze nie ma takich śrubek)

2) Najprawdopodobniej jest to nadmiarowa śrubką która dostała się "do karty" zupełnym przypadkiem gdzieś w fazie produkcji/pakowania jako że nawet po zdjęciu obudowy radiatora nie znalazłem żadnego punktu któremu brakowało by śrubki - wentylator przykręcony jest 3-ma, obudowa radiatora 4-ma)

Teraz pytanie, co w takiej sytuacji mam zrobić? Bo hałas jest nie do zniesienia, czy w przysługuje mi gwarancja i jeżeli tak co niby mam napisać w zgłoszeniu "Karta chodzi głośno od kiedy wypadła z niej śrubka, ale nie wiem skąd"? ;P I czy jest szansa że aktualnie sprawa zostanie sensownie załatwiona, a nie pan z serwisu/sklepu odpali kartę która akurat mu nie "zawyje" i uzna że to moje wymysły :/

« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2010, 10:21:22 wysłana przez Xarn »

witek_p

• Generał
  • :
Odp: R5770-PMD1G problem z chłodzeniem
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2010, 15:12:29 »

Art. 4. 1. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania.
http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=3992.0

Złóż "reklamację" o sprzedawcy powołując się na ustawę do której linka w tym temacie powyżej znajdziesz a nie opierając się na gwarancji.
Napisz w nim swoje żądanie naprawienia karty.
C2D 8400@4,1GHz | Scythe Mugen | MSI P35 Neo2-FIR | GB GV-R777OC-1GD | 4GB Geil Black Dragon CL4 | VERTEX4 64GB | ST2000DM001 | B7200.7 120 | Samsung SH-S182M | Samsung 226BW | AeroCool PGS VS9 + CFT-560A-12C | Logitech DFP