Autor Wątek: AE2220 zawiesza sie!!!  (Przeczytany 9447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
AE2220 zawiesza sie!!!
« dnia: 15 Kwiecień 2010, 08:50:40 »

Witam. niedawno kupilem AE2220 wersja Hi-Fi i niestety zauwazam ta sama wade ktora opisal recenzent z ocforum.pl tzn.: http://oclab.pl/arts/computers/recenzja-komputerow-msi-all-in-one-ae1900-ae2020-ae2220/4/ "Kolejną rzeczą, która zdaje się nie być odosobnionym przypadkiem, jest dziwne „zamieranie” komputera w różnych momentach z niewiadomych przyczyn. Przykład: komputer uruchamia się ponownie po instalacji aplikacji. Wszystko przebiega sprawnie do momentu, w którym chcemy poruszyć kursorem – ten stoi. Okazuje się, że komputer po prostu „zawisł” i pomaga tylko wyłączenie go. To samo może się dziać przy przeglądaniu stron internetowych. W najgorszym momencie miałem nieprzyjemność resetować komputer aż 3 razy w różnych chwilach, aż dane było mi używać go dłużej bez problemu. To dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że instalowane programy nie powinny sprawiać problemów." Czy moze producent wie juz co jest powodem zawieszania sie/zamierania tego AIO? Nie chcialbym oddawac go od razu do naprawy jesli to tylko software i wystarczy aktualizacja bios lub oprogramowania grafiki itp. Jesli zas tym powodem jest przegrzewanie sie to nie pozostanie mi nic innego. Prosze o informacje. Pozdrawiam

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
Odp: AE2220 zawiesza sie!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2010, 05:59:52 »

Jaki posiadasz w nim BIOS?

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwiecień 2010, 07:30:03 »

MS-6657 V1.00, 2009-09-22 taki byl oryginalnie po kupnie komputera w tym roku. Czy to mozliwe ze oryginalny bios powodowal zawieszenie komputera? Czy to wada stwierdzona dla calej tej serii AE2220 czy moze dla innych AIO tez? Jaka czesc biosu - czego dotyczca powoduje takie zawieszenie/zamieranie moze dotyczaca dzwieku/karty muzycznej? A moze powodem sa bezprzewodowa klawiatura i mysz ktorych np. wersje AE2020 lub AE1900 nie maja?Niestety w zwiazku z ta bezprzewodowoscia nie mozna wejsc do biosu? Jak to zrobic bez klawiatury na usb? Czy producent przewidzial jakies rozwiazanie? Pozdrawiam

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwiecień 2010, 10:43:19 »

Trzeba by podłączyć klawiaturę na USB.
Proszę zaktualizować BIOS do tej wersji: http://www.msi.com/index.php?func=downloaddetail&type=bios&maincat_no=654&prod_no=1933

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Kwiecień 2010, 11:01:37 »

Dziekuje za podpowiedz. Na tej stronie sa dwa biosy 1.2 i 1.3 to do ktorej? Najnowszej 1.3? To sa bios do wersji AE2220 ale nie HI-FI. Czy to nie ma roznicy? Bo ja mam wersje HI-FI i na polskiej stronie MSI tez jest jakis nowszy bios: http://www.msi-polska.pl/index.php?func=downloaddetail&type=bios&maincat_no=654&prod_no=1971 - moze ten tez moglby byc? Wersja 1.3. Co powoduje "zawieszenia komputera? Czy to juz rozszyfrowano czy po prostu tak na wszelki wypadek mam wgrac najnowsza wersje biosu? Pozdrawiam

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Kwiecień 2010, 11:28:34 »

A jaką masz wersje? Hi-Fi czy nie? Wgraj taki jaką masz wersje.
Jak aktualizujesz BIOS to zrób to do najnowszej wersji.
Co powoduje zawieszanie komputera ciężko jednoznacznie powiedzieć, bo powodów może być bardzo wiele.
Ja osobiście obstawiam pamięć lub dysk. Możliwe też, że jest to problem programowy.

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Kwiecień 2010, 12:59:20 »

Skoro to jednak najbardziej prawdopodobne pamiec lub dysk to czy nie lepiej od razu oddac do waszego serwisu? Pozdrawiam

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień 2010, 06:24:11 »

Sprawdzilem dysk i pamiec kilkoma roznymi niezaleznymi programami diagnostycznymi i wyglada na to ze wszystko jest OK. Do biosu mozna w tym komputerze wejsc i po nim sie poruszac stosujac oryginalna klawiature bezprzewodowa pamietajac tylko zeby wlaczyc klawiature numeryczna gdzie znajduje sie jedyny przycisk DEL. Zaktualizowalem bios i na razie sie nie zawiesil lecz minely dopiero dwa dni a poza tym trudno mi sobie wyobrazic zeby producent wypuszczal komputer z zawieszajacym biosem. Stawiam na Windows 7 lub przegrzewanie sie ktoregos z elementow. Sprawdzilem rowniez kilkoma programami diagnostycznymi temperature komponentow i okazalo sie ze najbardziej grzeje sie GPU i Remote 1??? - w stanie spoczynku ma ok. 60 - 65 st. Czy to normalne? A moze przegrzewa sie dysk twardy? Zastanawia mnie rowniez ACPI i systemy oszczedzania energii - moze to one powoduja zamieranie/zawieszanie? Pozdrawiam

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Kwiecień 2010, 06:46:11 »

60-65 stopni to jest niska temperatura.
Proszę potestować komputer na bootowalnym Ubuntu. Jeśli będzie ok, to wykluczy usterki sprzętowe.

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Kwiecień 2010, 08:02:16 »

Przyznam ze nie za dobrze czuje sie w linuksowym srodowisku. Moze wystarczy odpalic Win XP lub WIN 7 z pendrive? Podobno to mozliwe. I wtedy przetestowac system. Dlaczego akurat Ubuntu? Czy to ma jakies znaczenie jaki system czy chodzi po prostu o to zeby byl odpalony nie z dysku tylko pendriva? Sprawdzona wersja XP ktora wiem ze nie zawieszala nigdy zadnego komputera moze by wystarczyla? Pozdrawiam

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Kwiecień 2010, 10:49:10 »

Ubuntu dla tego, że można go odpalić z płyty nie ingerując w dysk i jest w pełni skonfigurowany oraz ma pokaźną bazę sterowników.
Dodatkowo Ubuntu jest bardzo przyjemne w użyciu. Wszystko intuicyjne i można kompletnie zapomnieć konsoli.

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwiecień 2010, 10:35:14 »

A tak przy okazji czy rowniez AE2220 mozna powiesic na scianie korzystajac z przejsciowki/adaptera VESA? Tak oczywisicie jestna stronie producenta ale znalazlem tylko instrukcje jak to zrobic dotyczaca innych modeli gdzie nozka podtrzymujaca jest odkrecana po bokach i mozna ja zdjac. Jak jest w AE2220? Jak odkrecic podstawke i przymocowac adapter VESA? Pozdrawiam

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Kwiecień 2010, 08:44:12 »

AE2220 przetestowane we wszystkie strony. Niby wszystko OK a ciagle sie zawiesza. Wnioski z uzytkowania - zawiesza sie po okresie bezczynnosci, gdy poruszy sie myszka lub kliknie na klawiaturze. Czy to cos z dyskiem, ktory nie moze wznowic pracy (raczej nie bo nie dotyczy to stanu hibernacji) czy raczej z bezprzewodowoscia klawiatury i myszki? W jaki sposob klawiatura i myszka bezprzewodowe moga zawieszac komputer? Co zrobic zeby tak sie nie dzialo? Pozdrawiam

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Kwiecień 2010, 06:19:29 »

Sprawdzałeś przewodową myszkę i klawiaturę?

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Kwiecień 2010, 17:53:46 »

Teoria zawieszajacej bezprzewodowosci chyba odpada - dzis zawiesil sie 2 razy przy ogladaniu filmu. A wiec co moze byc przyczyna? To ze ma 4 GB ramu a systemy 32-bitowe obsluguja tylko 3 GB i on jakims cudem odwoluje sie do tej czesci nieobslugiwanej? Karta muzyczna ustawiona na zbyt wysokie wartosci? Systemy oszczedzania energii? Powoli koncza sie mi juz pomysly. Szkoda ze producent tego do tej pory nie sprawdzil bo widze w sieci ze jest troche takich przypadkow. Co moze byc przyczyna zawieszania sie w najzwyklejszych momentach nowego ponoc dobrego (jakies miedzynarodowe nagrody)komputera? Pozdrawiam

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Maj 2010, 06:01:16 »

Niestety AE2220 zawiesza sie - zamiera nagle w zupelnie niespodziewanych momentach. Wcale nie przy jakims specjalnie duzym obciazeniu. To co mozna zauwazyc to to ze zawieszenia sa jakby seriami tzn. jak sie raz zawiesi to potem kilka razy w krotkim odstepie czasu znowu. Pozniej nastepuje dluga przerwa. Wiec teoria ze to dysk lub pamiec wydaje sie mozliwa. A moze jednak cos z zasilaniem? Jak stwierdzic co jest nie tak? Testy pamieci i dysku pokazuja ze wszystko OK. Moze dysk sie za bardzo grzeje? Zauwazylem dziwny podzial na nim - sa dwie partycje Recovery - jedna ok. 40 Gb i druga!? - ok 100 Mb?! Czy tak powinno byc? Dziwne jest to zawieszanie. Ekran zamiera i dzwiek sie zapetla - moze to cos z karta graficzna? Ostatnio czesto zawiesza sie na odtwarzaniu filmow! Prosze o pomoc. Bardzo ciezko jest mi oddac go do serwisu na niewiadomo ile czasu bo to jedyny komputer w domu i sluzy do ciaglej pracy, zawodwowej rowniez. Obawiam sie tez ze trudno bedzie im "wywolac" taka usterke bo zdarza sie raz na kilka dni ale w seriach po kilka razy - czy to wyglada na problem z dyskiem? POMOOOOCYYYYYY!!!!!

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Maj 2010, 06:48:22 »

Dla mnie to nie wygląda na dysk, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby go przetestować.
Bardziej krytyczne moim zdaniem są tutaj pamięci. Przetestuj je programem Memtest (najlepiej wersją bootowalną z płyty).

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Maj 2010, 06:19:39 »

Przetestowalem pamieci bootowalnym z plyty MemTest'em i nic zlego nie wykazalo. To znaczy ze pamieci sa na 100% OK? Zastanawia mnie nie tyle jakosc co ilosc pamieci. Zauwazylem kilka przypadkow gdy sa problemy z 32-bit Win7 i 4GB ramu. Moze tu jest problem - ze system odnosi sie do tej czesci pamieci ktorej teoretycznie nie "widzi"? Jest tez w sieci opisanych kilka przypadkow "zamierania" spowodowanych ustawieniami opcji zasilania w Win7 - moze ktorys z elementow AE2220 nie spelnia jakichs norm, zalozen itp.? Co ciekawe nizsze modele AIO nie wykazuja tzw. efektu zamierania/zamrazania. Moze przegrzewa sie dysk? Ale to zamieranie jest w bardzo roznych momentach - czasem na pocztatku pracy i przy malym obciazeniu gdzie elementy nie zdazylyby sie jeszcze przegrzac. Moze to cos z zasilaniem - spadkami napiecia? Pozdrawiam

szron

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Czerwiec 2010, 10:33:12 »

Po wielu testach okazalo sie ze sprzet jest OK a wade powodowalo oprogramowanie. pozdrawiam