Autor Wątek: [EX625] Czy MSI ma zamiar coś zrobić z tym nieudanym produktem?  (Przeczytany 20319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
Odp: [EX625] Czy MSI ma zamiar coś zrobić z tym nieudanym produktem?
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Kwiecień 2010, 14:03:36 »

Proszę skontaktować się telefonicznie z działem serwisu. Numer telefonu można znaleźć tutaj: http://pl.msi.com/index.php?func=html&name=aboutus

corek

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Kwiecień 2010, 14:38:54 »

Dodzwonienie się do serwisu graniczy z cudem, każdy tutaj zapewne się o tym przekonał. Nie wspomnę o kontakcie @@.

Panie Marku, miałem na myśli zacinającą się klawiaturą jak i panel dotykowy.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2010, 05:39:57 wysłana przez corek »

szaja4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Kwiecień 2010, 14:49:28 »

Witam, używam EX625 prawie od roku. Od ponad pół roku laptop zawiesza się podczas grania. Staram się utrzymać sprzęt w dobrym stanie więc regularnie czyszczę laptopa. Nie dawno postanowiłem zamienić pastę termo-przewodzącą na Arctic Silver 5, przy okazji rozkręciłem układ chłodzenia, wyczyściłem dokładnie żeberka i naoliwiłem wiatrak bo strasznie terkotał. Laptop chodzi cichutko jak nowy, temperatury są w porządku. Od początku używam podstawki do laptopa, ponieważ gdzieś przeczytałem że to pomaga utrzymać niższą temperaturę i faktycznie zdaje się tak być. Nie wysyłałem nigdy laptopa do waszego serwisu bo większego problemu z nim nie miałem, sam pracuję z komputerami jakiś czas i potrafię sobie poradzić z błahymi problemami. Ale z tym widocznie sam już sobie nie poradzę. Przeczytałem temat dotyczący tej samej usterki, w tym samym modelu na globalnym forum msi http://forum-en.msi.com/index.php?topic=128031.0. Na 3 i 4 stronie można przeczytać że autor doczekał się rozwiązania problemu, była to wymiana karty graficznej, jest też druga metoda obniżenia zegarów karty ale gdybym chciał słabszą kartę nie kupił bym laptopa z 4670 za 4000zł.

Sorry Panie Marku za taki długi wywód, teraz przejdę do konkretu. Moje pytanie brzmi:
Czy Pana serwis rozwiązuje problem w taki sam sposób jak serwis w USA, czyli wymiana karty graficznej na model z nowszej/sprawnej serii?

Chcę się dowiedzieć ponieważ nie chcę wysyłać sprzętu, który po zwrocie będzie dalej działał tak samo, bo szkoda przy tym i mojego i Waszego czasu.
Czytając w w/w temacie z globalnego forum niesprawne karty 4670 posiadają ID: BK-ATI VER011.019.000.014.032104, wypuszczono je w styczniu/lutym zeszłego roku (gpuz pokazuje u mnie Release date Jan 09, 2009, a na globalnym forum użytkownik podaje date 02/24/09). Sprawna seria ma ID: BK-ATI VER011.021.000.006.032662 i pochodzi z kwietnia 2009. Link do postu http://forum-en.msi.com/index.php?topic=128031.msg972538#msg972538

INWision

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Kwiecień 2010, 17:23:17 »

Czytając w w/w temacie z globalnego forum niesprawne karty 4670 posiadają ID: BK-ATI VER011.019.000.014.032104, wypuszczono je w styczniu/lutym zeszłego roku (gpuz pokazuje u mnie Release date Jan 09, 2009, a na globalnym forum użytkownik podaje date 02/24/09). Sprawna seria ma ID: BK-ATI VER011.021.000.006.032662 i pochodzi z kwietnia 2009. Link do postu http://forum-en.msi.com/index.php?topic=128031.msg972538#msg972538

Wystarczy przeczytać ten wątek, Liet wysłał niedawno laptopa z tym problemem, niestety problem u niego nie znikł co oznacza ze dalej wsadzają niesprawne podzespoły. proste

Nie rozumiem takiego postępowania firmy MSI, sami narażają się na dodatkowe koszty serwisowe, i tracą klientów bo np JA nie kupie kolejnego sprzętu od MSI, naprawianie w ten sposób sprzętu jest zwykłą kpiną z klientów.

Od ponad roku czasu pękają ramki, zmieniają dostawców ramek, a one nadal pękają... no k%$%^

moja jeszcze jest cała po użytkowaniu ponad 4 miesięcy, ale szczerze mówiąc zaczynam bać się go dotykać

liet

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Kwiecień 2010, 19:17:03 »

Liet wysłał niedawno laptopa z tym problemem, niestety problem u niego nie znikł

Będę polemizował :) Problem z BSOD'em ustąpił, a przynajmniej na to wszystko wskazuje.
Co ciekawe seria karty graficznej, która siedzi teraz w moim EX625 jest z serii, która powinna być wadliwa:

Release date: Jan, 09, 2009
BIOS VERSION: VER011.021.000.006.032662
Catalyst: 8.14.10.0735

szaja4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Kwiecień 2010, 21:26:41 »

A propos pęknięć. Wszyscy, z tego co czytałem, piszą o pęknięciach przy matrycy, ja mam odwrotnie. 3 pęknięcia w miejscu gdzie trzymam lewy nadgarstek, 2 małe, a jedno na 3cm dochodzi do krawędzi obudowy :/ Czytałem też o piszczeniu u innych użytkowników, albo wadliwym napędzie. Nie zaobserwowałem tych objawów u siebie. Jedyny hałas jaki był pochodził z chłodzenia, ale po oczyszczeniu i naoliwieniu słychać tylko lekki szum powietrza. Zapomniałem wspomnieć że nie ominęły mnie problemy z zawieszaniem się klawiatury/panelu dotykowego/przycisku power, przy którym jak już pisano trzeba odłączyć wszystkie źródła zasilania, oraz Blue screeny przy załączaniu komputera.

Liet to ja popełniłem błąd i osądziłem że partia sprzętu produkowana w danym miesiącu ma swój unikatowy ID, wychodzi na to że jest inaczej, a Twoja karta to potwierdza. Pomimo że została wypuszczona tego samego dnia co moja 9 stycznia 2009 ma inny nr ID BIOSU. Wygląda na to że albo wymienili Ci kartę na inną, z nowszym biosem, albo wgrali nowszy bios do Twojej starej karty, o to trzeba się chyba Pana Marka spytać.

W każdym razie karty wywołujące Black Screeny w grach mają ID biosu VER011.019.000.014.032104, karty sprawne mają ID VER011.021.000.006.032662.
Liet żeby to ostatecznie potwierdzić mógł byś napisać w jakich grach nie pojawia Ci się już Black Screen? W moim przypadku jest to Batman Arkham Asylum, dużo osób pisze też o Crysis i GTA4.

EDIT: Liet mam jeszcze pytanie czy próbowałeś EC reset przy Twoim problemie z ładowaniem? http://forum-en.msi.com/index.php?topic=112416.0

1. Wyłącz laptop przytrzymując przycisk zasilania przez 4 sekundy.
2. Wyjmij wtyczkę z zasilacza.
3. Wyjmij baterię.
4. Zostaw tak kompa na 5 minut.
5. Złóż wszystko do kupy i odpal.

Jeśli bateria się ładuje jest ok, to że pokazuje Ci 98% to wina windowsa. Kiedyś gdzieś też o tym czytałem, jakaś średnia czy coś, którą sobie system oblicza. Też miałem tak przez jakiś czas teraz jest wszystko ok.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień 2010, 21:41:44 wysłana przez szaja4 »

corek

• Gość
« Odpowiedź #66 dnia: 29 Kwiecień 2010, 05:30:43 »

Widzę, że coraz więcej osób ma problem z tym laptopem. Dziś odbieram swojego, problemy były identyczne jak Wasze. Jedynie nie zauważyłem pękającej ramki (laptop ma 8 miesięcy)

Strasznie ciekawi mnie ID BIOSu tej karty, ponoć mi wymienili na nową. Jutro napisze tu co nieco, czy moje problem rozwiązano. Szaja4, Tobie radzę odesłać laptopa do serwisu i napisz im krótką notkę tak jak ja to zrobiłem. Napisz wprost, że prosisz o wymianę układu graficznego.

corek

szaja4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #67 dnia: 29 Kwiecień 2010, 10:39:51 »

Corek właśnie o takim rozwiązaniu myślałem, zależało by mi na szybkim rozwiązaniu problemu. Ale na pewno w ich autoryzowanym serwisie nie ma tak hop siup. Szczerze wystarczyło by mi żeby wymienili mi samą kartę, te pęknięcia pod nadgarstkiem są tylko powierzchowne to tylko lakier, na chłodzenie nie narzekam. Czytałem że gwarancja jest w systemie door-to-door. Ile czasu zajął u Was serwis? Od dnia wysłania do dnia dostarczenia.

Pozdrawiam.

corek

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: 29 Kwiecień 2010, 11:05:02 »

Witam!!

Dziś mój EX625 wrócił z serwisu. Przyznam szczerze, że jestem mile zaskoczony. Zostawiając opis usterki na kartce A4 między matrycą a klawiaturą nie myślałem, że ktoś to przeczyta. Powiem tak: wszystko o co prosiłem na tej kartce zostało wykonane. Zwrócono uwagę na każdy szczegół.

Wymienili mi napęd DVD, układ graficzny ( na ten ze sprawnym BIOSem ), baterie, panel dotykowy oraz zwrócono uwagę na magnesy trzymające matryce po zamknięciu ( prosiłem o to ). Problemy zniknęły, a ja jestem zadowolony. Mam wrażenie, że zajął się tym serwisant który zna się na rzeczy. Laptopa wysłałem 14 Kwietnia, a odzyskałem dziś (29).

Dowiedziałem się, że naprawa się tak dłużyła ponieważ czekano na układ graficzny.

BSOD u siebie zauważyłem w Gears of War oraz Red Alert 3. Crysis i GTA IV działały bez zarzutu.

Jeśli ktoś chce, mogę podesłać to pismo które ja wysłałem. Jedną kopie wsadziłem pomiędzy matryce, a klawiaturę, drugą wsadziłem do pudełka luzem. Oddając paczkę kurierowi dopisałem na niej ( w środku znajduję się OPIS usterki !! ).

Jeśli ma ktoś jakieś pytania chętnie pomogę.

pozdrawiam,
corek

« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2010, 11:12:36 wysłana przez corek »

szaja4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #69 dnia: 29 Kwiecień 2010, 12:12:59 »

Mam wrażenie, że zajął się tym serwisant który zna się na rzeczy.

Muszę Ci powiedzieć że z pewnością wszyscy serwisanci znają się na rzeczy, nie zatrudnili pierwszych lepszych z ulicy, jedynie przyczyna usterki może być dla nich problemem, z którym się jeszcze nie spotkali i nie znali rozwiązania.

BSOD u siebie zauważyłem w Gears of War oraz Red Alert 3. Crysis i GTA IV działały bez zarzutu.

Czyli mam rozumieć że na ten moment, po wizycie w serwisie wszystkie wymienione przez Ciebie tytuły chodzą bez zarzutu?

Powiedz mi gdzie mam wysłać stosowne pismo żeby mój laptop też został wskrzeszony? :D

corek

• Gość
« Odpowiedź #70 dnia: 29 Kwiecień 2010, 17:41:14 »

Stosowne pismo należy umieścić między matrycą, a klawiaturą. Dodatkowo można włożyć luzem do pudełka. Wysyłając paczkę napisz na Niej ( opis usterki znajduje się w środku ).

Tak BSOD jak narazie nie występuje. Wszystko działa bez zarzutu.

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #71 dnia: 30 Kwiecień 2010, 06:07:37 »

W komputerze Liet'a wymieniono moduł graficzny, tak jak w każdym, który jest zgłaszany na problem "czarnego ekranu".

szaja4

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #72 dnia: 30 Kwiecień 2010, 07:48:19 »

Ok. Więc wyślę zgłoszenie serwisowe, ale najprędzej za jakieś 2 tygodnie bo aktualnie laptop jest mi bardzo potrzebny. Podając kategorię usterki mam zaznaczyć układy wejścia / wyjścia, ekran czy inne? Przy okazji czy mogę liczyć na wymianę obudowy, z powodu pęknięć pod nadgarstkiem, klawiatury z powodu zawieszania się i chłodzenia jeżeli innym montujecie nowsze? Na kartce którą włożę do laptopa muszę pisać swoje wywody czy zwykła prośba o wymianę obudowy, karty graficznej, klawiatury i chłodzenia w paru słowach wystarczy?

Dzięki i pozdrawiam

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Kwiecień 2010, 07:59:19 »

Proszę dokładnie opisać wszystkie usterki. Nasi serwisanci wymieniają obudowy jak znajdą pęknięcia, mimo to proszę o tym napisać.
Warto także wydrukować ten dokładny opis usterki i umieścić go między klawiaturą a matrycą.

corek

• Gość
« Odpowiedź #74 dnia: 01 Maj 2010, 20:03:00 »

Witam!

Pospieszyłem się troszeczkę pisząc, że moje problemy zniknęły. Podobnie jak Liet.

Dziś grając w Gears of War gra przywiesiła się, pojawiły się poziome paski rożnych kolorów i stopniowo było ich coraz więcej, jakby zaczęły wypełniać cały ekran. Komputer następnie wiesza się i z głośników wydobywa się dźwięk echa. Guzik POWER pomaga. Stało się tak dwa razy. Nie znalazłem żadnej zależności. Wczoraj grałem parę godzin, a dziś odpaliłem na 20 minut i to wystarczyło. Wcześniej pojawiał się czarny ekran, a teraz te kolorowe pasy.

Sprawdzałem temperatury, wydają się w porządku. Komputer był katowany pół nocy (około 6h) przez PRIMEa 95 oraz Card Stability Test. Temperatura procesora nie przekroczyła 91 C, a karty 90 C.

Mój system to Windows 7 Home Premium 64 bit. Catalyst 10.4.

Testowałem pamięci, dysk. Wychodzi na to, że wszystko jest ok.

W innych grach problemów nie zauważyłem.

Jakieś propozycje ??

pozdrawiam,
corek

endrju

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #75 dnia: 03 Maj 2010, 11:33:36 »

Witam mój MSI EX625 był w serwisie standardowo na wymianę ramki, wymieniono też wentylator oraz wymieniono inwerter matrycy. Komputer wrócił z 2 badpikselami, panel dotykowy wygięty na środku. Inwerter zmieniony był gdyż zgłaszałem migotanie obrazu podobny efekt jak przy niskim odświeżaniu w monitorach kineskopowych (szczególnie widoczne przy niskim podświetleniu matrycy na czarnym tle). Niestety nadal to występuje. Miałem nadzieję, że wybór tego modelu to dobra sprawa ale chyba się pomyliłem. Mam nadzieję że MSI rozwiąże problemy klientów z tym awaryjnym modelem. W tej chwili mam ponad 1,5 roku gwarancji ale co będzie jak się skończy. Narazie nie mam zamiaru odsyłać go ponownie do serwisu 2 badpiksele to za mało wg gwarancji ale bardzo denerwująca sprawa(uszkodziły się po serwisie), zostaje też ten niestabilny obraz. Panel dotykowy odkształcony kiepski plastik. Zaznaczę że jeszcze nie testowałem go w grach (myślę go w najbliższym czasie sprawdzić) Proszę o poradę szczególnie jeśli chodzi o matrycę. 

corek

• Gość
« Odpowiedź #76 dnia: 03 Maj 2010, 17:06:54 »

Na Twoim miejscu od razu bym wysłał laptopa. Wcześniej zadzwoń do serwisu i powiedz, że laptop wrócił z dwoma uszkodzonymi pikselami, a obraz dalej migocze. Proponuje też napisać stosowny opis usterek, tak jak ja to zrobiłem. Opis wsadź między matryce, a klawiaturę.

Jeśli chodzi o gry to tylko z Gears of War mam problemy. Reszta chodzi ok. Ogólnie z serwisu w tym momencie jestem zadowolony.

mik99

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #77 dnia: 13 Maj 2010, 13:20:54 »

Panowie czy możecie rzucik okiem na taktowania mojego procesora w=podczas gry w pes2010?

plik znajduje się tutaj
http://wyslijto.pl/files/download/uwyzidlyra

sqbi

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #78 dnia: 20 Październik 2010, 00:17:39 »

Pękająca obudowa przy zawiasach to jest wada fabryczna. Wynika ona ze zbyt słabej jakości materiałów. Rozwiązaniem jest serwis.
Jeśli chodzi o BlackSOD... tutaj także problem tkwi w sprzęcie. Nie jest to tylko problem MSI, a wszystkich producentów którzy stosują R4670. Obniżenie taktowania (lub podniesienie, ale tego nie próbowałem) rozwiązuje problem. Wiem, że to nie jest idealne rozwiązanie, ale pozwala używać komputera bez potrzeby jego wysyłania do serwisu.
Dla mnie osobiście to też nie jest dobre rozwiązanie, a tylko jedna z możliwości.

Czy możecie opisać jak dokladnie to zrobić, jak podnieść taktowanie karty graficznej i o ile podnieść? mam Właśnie ten problem z BSOD i szkoda mi odsyłać ZNÓW laptopa na serwis skoro to może pomóc

piotrek00

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #79 dnia: 16 Listopad 2010, 20:57:11 »

przeczytałem prawie połowę odpowiedzi w tym wątku, pozostałe przelotnie.
moim zdaniem jest problem z przegrzewaniem się sprzętu i w niektórych przypadkach nieudolność serwisu MSI.
mam wrażenie, że MSI wchodząc na rynek notebook-ów testuje swoje produkty za pomocą użytkowników.

jaki powinien być notebook ?
1. tani
2. cichy
3. nie przegrzewający się
4. wydajny tak jak potrzebuje użytkownik
5. ładny i funkcjonany

mój teść (choś nie zna się na informatyce i kompach) kupił DELL-a
zanim to zrobił przeczytał (jak zawsze) informacje i recenzje różnych producentów i użytkowników.
"wywalił" niecałe 3 tys. za model (nie pamiętam nazwy) z CPU i3, GPU ATI 5xxx + Windows 7 64bit.
tego sprzętu w ogóle nie słychać i nie czuć przy dotknięciu, że jest ciepły (wręcz zimny) i to przy oglądaniu
fimów lub przeglądaniu internetu.
dla porównania to przeglądam to forum i mój EX-600 ma całą prawą stronę obudowy ciepłą pomimo włączonej podstawki z wiatrakami (miesiąc temu wyczyszczono kratkę-nie w MSI; w obudowie po tym jak "zagotowała" się grafika).
zawsze ta strona była ciepła mimo wyczyszczenia kratki.
uważam, że MSI zbyt oszczędza na jakości materiałów użytych przy produkcji notebooków, bo potem wychodzą takie "szopki" na forum. może jesteśmy krajem, który z uwagi na wysoki poziom zainteresowania kupnem notebook-a, MSI pragnie tanim kosztem pozyskać klientów.

gratuluję wizji MSI kosztem użytkowników, ja "zakochałem" się w DELL-u.

pozdrawiam.