Autor Wątek: [EX625] Czy MSI ma zamiar coś zrobić z tym nieudanym produktem?  (Przeczytany 20217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

corek111

• Gość
Odp: [EX625] Czy MSI ma zamiar coś zrobić z tym nieudanym produktem?
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Kwiecień 2010, 11:33:52 »

Dziś kurier odebrał ode mnie paczkę. Kartkę z informacją będzie widać zaraz po otworzeniu pudełka. Miedzy matryce i klawiaturę również włożyłem. Mam nadzieje, że ktoś to przeczyta i zastosuje się do moich uwag. Na wszelki wypadek zadzwonię w piątek i zapytam się czy ktoś to przeczytał.

Pan z Primakomp radził mi się kontaktować z Panią Agnieszką Bryg, podobno to kierownik serwisu.

INWision

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Kwiecień 2010, 14:13:51 »

Witam

Mam również problemy z bsod'em (jak narazie radze sobie z tym obniżając taktowanie), a także zdarzyło sie 2 razy rozłączenie klawiatury, tak jak u Ciebie liet, pomaga tylko wyjecie baterii.

Laptop jeszcze nigdy nie był w serwisie, zakupiony był w przerwie świątecznej miedzy Bożym Narodzeniem a Nowym rokiem, od tego czasu zdarzyło się to tylko 2 razy. Nie wiem, być może jest to spowodowane zawieszeniem sie SCM, ponieważ zdazyło się to podczas obciążenia/grania, dodam ze biosu nie aktualizowałem.

liet

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Kwiecień 2010, 08:20:32 »

(...) także zdarzyło sie 2 razy rozłączenie klawiatury (...) być może jest to spowodowane zawieszeniem sie SCM, ponieważ zdazyło się to podczas obciążenia/grania, dodam ze biosu nie aktualizowałem

Jak wspomnial Pan Marek obawiam sie, ze w tym przypadku jestesmy na straconej pozycji. Jezeli serwis nie bedzie w stanie potwierdzic usterki (ktora wystepuje raz na X tygodni) to nic z tym nie zrobia.

Co do czynnikow wplywajacych na zawieszenie sie klawiatury, zarowno w moim przypadku, jak i kolegi corek111 - przed wysylka do serwisu klawiatura dzialala poprawnie, jednakze Twoj przypadek zadaje klam tej teorii...

Rownie ciezko jest okreslic czy obciazenie komputera ma na to wplyw. Ja gralem w Crysis'a, ale corek111 natknal sie na problem podczas normalnej pracy komputera. W moim przypadku nie zauwazylem, zeby SCM sprawialo problem. Nie wiem jak to dokladnie dziala, wiec na pewno nie mozna tego wykluczyc. Proponuje sprawdzic jaka wersje macie zainstalowana, moze to rzuci troche swiatla na nasz problem? Ja pobralem najnowszy SCM ze strony MSI: Wersja 2.209.1106.005.10, dla systemu operacyjnego Windows 7 32 bit.

A problem z akumulatorem nadal pozostaje nierozwiazany...

pozdrawiam,

liet

corek111

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Kwiecień 2010, 19:28:00 »

Mam tą samą wersje SCMa, tylko na Windows 7 64. Jeśli chodzi o klawiaturę to tak, przed serwisem wszystko było ok. Jeśli dalej tak będzie, będę walczyć o nowego laptopa lub zwrot pieniędzy. To jest nie do pomyślenia.

liet

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Kwiecień 2010, 07:21:53 »

W trybie ustawowej odpowiedzialności Sprzedawcy (w ramach umowy kupna-sprzedaży) możliwe jest żądanie zwrotu ceny pod warunkiem,
że nie możliwa jest naprawa albo wymiana wadliwego towaru. Podstawę wskazuje art. 8 ustawy z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kc ( Dz. U. nr 141 poz. 1176 ). 

W zwiazku z powyzszym w niedalekiej przyszlosci ponownie wysle komputer do serwisu zglaszajac problem zarowno z zasilaniem jak i z klawiatura. Jezeli problem z klawiatura nie zostanie rozwiazany, bede zadac wymiany sprzetu lub zwrotu pieniedzy. Mam nadzieje, ze ta wiadomosc komus pomoze.

Pozdrawiam,

liet

corek111

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Kwiecień 2010, 07:46:35 »

Ja zapewne zrobię to samo. Mnie bardziej interesuje zwrot pieniędzy. Model EX625 został wycofany ze sprzedaży. Zastąpił go EX628. Ponoć to to samo, ale kartę graficzną ma na pamięciach DDR2.

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Kwiecień 2010, 07:58:51 »

Problem jest taki, że "problem z klawiaturą" jest ciężko odtworzyć. W związku z tym prawdopodobnie komputer zostanie oznaczony jako NTF (nie znaleziono problemu). Coś takiego może zostać potraktowane jako nieuzasadniona reklamacja. Dlatego w takich wypadkach ciężko będzie dochodzić swoich praw. Inna sprawa to problem z grafiką. Ten problem moim zdaniem jest dużo poważniejszy.
Jeszcze raz podkreślam, że nie jestem pracownikiem serwisu i nie ja podejmuję decyzje.

corek111

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Kwiecień 2010, 08:06:49 »

No tak, ale podkreślam jeszcze raz, iż przed wysłaniem do serwisu tego problemu ja np nie miałem. Laptop wrócił z drugiego serwisu i pojawił się ten problem. Zapewne po aktualizacji BIOSu.... Więc wyraźnie wina leży po Waszej stronie.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2010, 08:08:38 wysłana przez corek111 »

liet

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #38 dnia: 16 Kwiecień 2010, 09:43:02 »

Problem jest taki, że "problem z klawiaturą" jest ciężko odtworzyć. W związku z tym prawdopodobnie komputer zostanie oznaczony jako NTF (nie znaleziono problemu). Coś takiego może zostać potraktowane jako nieuzasadniona reklamacja. Dlatego w takich wypadkach ciężko będzie dochodzić swoich praw.

Zgadzam sie z Panem Panie Marku co do trudnosci w odtworzeniu problemu, jednakze nie zmienia to faktu, ze problem istnieje, jest jak najbardziej realny i dotyczy co najmniej trzech osob. Postaram sie udokumentowac kolejny przypadek i z taka informacja udam sie do serwisu.

Jezeli spotkam sie z odmowa naprawy lub moj problem zostanie uznany za "niebyly" i serwis bedzie chcial umyc od tego rece bede domagal sie swoich praw na drodze sadowej.
Nie zgadzam sie z tym, zebysmy my - klienci - byli traktowani po macoszemu...

pasylw

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Kwiecień 2010, 06:55:12 »

A u mnie jest wręcz odwrotnie  ;D . Laptop (VR630) powrócił z serwisu po wymianie ramki (notabene dziś po 1,5 miesiącach wygląda ona gorzej niż przed serwisem choć stoi sobie tylko na biurku) ale wracając do tematu przy okazji serwis wgrał mi ponownie bios (choć wydawało mi się że laptop miał już najnowszy dostępny) ale mniejsza z tym pewnie nadpisali go ponownie w każdym razie windowsa 7 musiałem po tym zabiegu ponownie aktywować ale co zauważyłem - przed serwisem potrafił dość często zawiesić się tak dokładnie że nie reagował na żadne klawisze działo się to faktycznie w różnych momentach zarówno pod obciążeniem jak i bez (lubił wysypać się np podczas odtwarzania filmów HD na Vimeo.com na pełnym ekranie) Zauważyłem też że najnowsze GG (10) potrafiło go zwiesić też jeśli uruchomiło się komputer w miejscu gdzie nie było internetu. Teraz po powrocie z serwisu nic takiego się nie dzieje szczerze powiedziawszy od tego czasu ani razu się nie zawiesił a pracuje sporo i procek często męczy się na maxa z konwersją filmów itp.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2010, 06:57:00 wysłana przez pasylw »

spelroth

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Kwiecień 2010, 21:00:45 »

To może i ja sie wypowiem w tym temacie i przedstawię swój problem z MSI EX625:
1. Pęknięcia w górnych prawym i lewym rogu obudowy.
2. Przegrzewanie sie układu gpu podczas grania... BSOD nie występuje tylko cały laptop ścina się strasznie. (BSOD występowały przed naprawą, raz był w serwisie)
3. Ja również też mam problemy z klawiaturą czasami odmawia współpracy podobnie jak u użytkowników wyżej.
4. Po wznowieniu pracy "obudzeniu" laptopa ekran nie włącza się, trzeba uśpić go znowu i odpalić by zrozumiał że ma wyświetlać obraz.
5. Czasami laptop zawiesza się kompletnie po podłączeniu urządzenia usb (myszki,pendrive,pad, zewnętrzny hdd).
Laptop w zimę działa dobrze (mniejsze temperatury) ale widze że wraz z nadejściem ciepłych dni znowu będzie musiał zawitać do serwisu, a jestem studentem informatyki to oddanie do serwisu na 21 dni to jak zabranie mi książek do nauki.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2010, 21:02:55 wysłana przez spelroth »

liet

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Kwiecień 2010, 08:00:08 »

W związku z tym, iż problem z klawiaturą dotyczy coraz większej liczby użytkowników czy mógłby Pan Panie Marku eskalować go w serwisie w celu znalezienie przyczyny?

spelroth

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Kwiecień 2010, 11:36:08 »

Co do poprzedniego postu...
Pośpieszyłem sie że bsod nie występuje dzisiaj podczas grania zawitał u mnie... ponownie.
co do taktowania karty graficznej to jaki jest sens podnosić taktowanie gdy temperatura na układzie przy standardowym taktowaniu  wynosi 93-5 stopni celcjusza??!! Obniżanie również nie ma sensu bo nie za to zapłaciliśmy jako klienci.

mik99

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Kwiecień 2010, 16:29:08 »

Pośpieszyłem sie że bsod nie występuje dzisiaj podczas grania zawitał u mnie... ponownie.
co do taktowania karty graficznej to jaki jest sens podnosić taktowanie gdy temperatura na układzie przy standardowym taktowaniu  wynosi 93-5 stopni celcjusza??!! Obniżanie również nie ma sensu bo nie za to zapłaciliśmy jako klienci.
Strasznie wysokie masz temperatury GPU. U mnie w GX623 na tożsamej karcie mam maks 80 stopni podczas giercowania. Być może należałoby nałożyć nową pastę na GPU co winno powodować spadek temperatur.

spelroth

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Kwiecień 2010, 20:09:47 »

Strasznie wysokie masz temperatury GPU. U mnie w GX623 na tożsamej karcie mam maks 80 stopni podczas giercowania. Być może należałoby nałożyć nową pastę na GPU co winno powodować spadek temperatur.
Laptop był już raz w serwisie (20.01.10) "Wymiana wentylatora oraz układu chłodzenia, aktualizacja biosu" a skoro wymienili mi układ chłodzenia to i wymienili pastę... a nadal można jajka smażyć na niej....

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Kwiecień 2010, 06:39:21 »

95 stopni jest jeszcze akceptowalne. Gdy temp. przekroczy 100 stopni, to można się martwić.

Proszę każdego komu występuje problem z klawiaturą o opisanie w jakich okolicznościach występuje ten problem. Tylko dokładnie.
Przekażę te informacje do serwisu.

spelroth

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Kwiecień 2010, 07:38:55 »

Problemy z klawiaturą pojawia się podczas grania, mi raz również zdarzył sie podczas normalnego korzystania przy czym równoczesnie touchpad mi nie działał. Niżej zamieszczam wyniki temperatur podczas testu Prime95 oraz z włączonym FurMarkiem. Temperatura grafiki dochodzi do 100 stopni. Oczywiście są to syntetyczne testy podczas gier GPU jest bardziej obciążone. później dodam kolejne zdjęcie.

EDIT:

Jak ludzie wyżej też mam problem z nagłym spowolnieniem pracy procesora podczas gry (około 5-7 min) (laptop jest w trybie Gaming (pełna prędkość procesora, jednak po takim czasie prędkość zmienia się jak dla oszczędzania energii, co do temperatur u mnie są na poziomie 65-75 stopni screen:
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień 2010, 12:11:57 wysłana przez spelroth »

corek111

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Kwiecień 2010, 14:09:41 »

Witam!

U mnie problem z klawiaturą wystąpił dwa razy w czacie normalnego użytkowania (tlen, mozilla, jetaudio).
Zacząłem mieć problemy po drugim wysłaniu do serwisu, wymienili mi napęd i zmienili BIOS. Bardzo możliwe, że problem ten leży po stronie BIOSu.

Aktualnie laptop jest trzeci raz w serwisie. Dziś się dowiedziałem, że prędko go nie dostane.
Swoje problemy z Nim przedstawułem na kartce A4, mam nadzieje, że ktoś to przeczytał i będzie odpowiednio reagować.

Czy Pan Panie Marku mogłby mi udzielić jakichś informacji na temat mojego laptopa ? Moge podesłać numerek na PW.

spelroth

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Kwiecień 2010, 20:00:22 »

Panie Marku a jak wygląda sprawa z temperaturami jak i magicznym zmniejszaniem sie (samowolnym) taktowania procesora (model) P8700..?

corek

• Gość
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Kwiecień 2010, 18:50:23 »

Witam!

Ja proponuje wszystkim, którzy mają problemy z EX625 staranie się o nowy sprzęt !! GE600 wygląda obiecująco :PPP Prawdopodobnie następca.

Pozdrawiam.

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Kwiecień 2010, 06:59:00 »

Procesory mobilne to nie wersje biurkowe. Proszę o tym pamiętać. Są to zupełnie inne jednostki. Jeśli dla komputera stacjonarnego temperatura CPU rzędu 80 stopni była wysoka, to dla notebooka jest to mało.
Proszę zobaczyć tutaj: http://processorfinder.intel.com/ i przykład na P8700: http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLGFE#
Temperatura maksymalna to 105 stopni.
Samowolna zmiana taktowania procesora jest ok. To jest EIST.

corek

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Kwiecień 2010, 21:17:31 »

Ja mam pytanie do kolegi liet. Jak się sprawuje Twój laptop po serwisie ? BSOD nadal występuje ?

Ja aktualnie czekam na swojego. Myślę, że w tym tyg. już będzie. Przetestuje go pod każdym względem. Oczywiście złoże tu krótkie sprawozdanie :)

Moje drugie pytanie kieruje to Pana Marka. Ma Pan jakieś wieści z serwisu na temat wieszającej się klawiatury i panelu dotykowego ? Jakieś podejrzenia ? Może konkretna przyczyna ?

« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2010, 21:21:19 wysłana przez corek »

liet

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Kwiecień 2010, 10:04:24 »

Jak się sprawuje Twój laptop po serwisie ? BSOD nadal występuje ?

Jezeli chodzi o sam BSOD to w moim przypadku problem ustapil, natomiast pojawilsy sie problemy z:
1. Nie reagujaca klawiatura (czy raczej wszystkimi sprzetowymi guzikami w laptopie)
2. Zanizaniem taktowania procesora (dzieje sie to rowniez przy zasialniu z gniazdka w trybie "Gaming" podczas duzego obciazenia komputera, wiec nie zgadzam sie z opinia, ze jest to "normalne zjawisko")
3. Akumulator nie laduje do konca. Po wylaczeniu komputera laduje do 100%, po wlaczeniu rozladowywuje sie do 96% i tak juz zostaje...

Pozdrawiam,

liet

corek

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Kwiecień 2010, 10:22:29 »

Jednym słowem kpina. Jak to jest możliwe że ktoś oddaje do serwisu sprzęt i wraca On nadal niesprawny ? Może Pan Marek odpowie ?

Ja ciągle czekam na swój sprzęt i jestem ciekaw z czym ja będę mieć problem, bo nie łudzę się że będzie sprawny w 100%. Do tej pory miałem tylko problem z wentylatorem i napędem DVD. Laptop zaczął latać po serwisach i wychodzą inne problemy.

Liet, a Ty co zamierzasz teraz zrobić ?
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2010, 10:25:58 wysłana przez corek »

mik99

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Kwiecień 2010, 18:50:26 »

Panowie a jest jakiś program monitorujący częstotliwość pracy CPU podczas gry? najlepiej, żeby zapisywał częstotliwość taktowania w jakimś pliku testowym.

spelroth

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #55 dnia: 27 Kwiecień 2010, 21:08:33 »

Panowie a jest jakiś program monitorujący częstotliwość pracy CPU podczas gry? najlepiej, żeby zapisywał częstotliwość taktowania w jakimś pliku testowym.
tak jest Core temp i tam włączasz Tools Logging On.

Panie Marku mój model MSI EX625 zawita niedługo w serwisie msi (musze tylko zrobić backup), zrobiło się troszeczkę cieplej i BSOD powrócił, laptopa również z pęknięciami obudowy, sporadycznie wyłączającą się klawiaturą i przyciskami funkcyjnymi oraz procesorem który na trybie "gaming" spowalnia samoczynnie swoją pracę (nie z powodów technologicznych), lecz temperatury 100+ stopni Celsjusza. Tak że kolejna wizta w serwisie... (temperatury w spoczynku są równe 60 stopni natomiast u mego kolegi który ma też msi ex625 są rzędu 46 stopni...)

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Kwiecień 2010, 06:43:19 »

Jeśli mówmy o temperaturach, to przytoczę jeden przypadek.
Mam aktualnie na biurku wentylator i układ chłodzenia z VR610. Klient skarżył się, że laptop się wyłącza, bo się przegrzewa. Problem potwierdziłem. Po rozkręceniu sprzętu okazało się, że cała kratka wentylacyjna od środka jest zabita kurzem. Grubość "filcu" miejscami przekracza 2mm. Jest to ewidentna wina użytkownika i złego użytkowania komputera. Także proszę mieć na uwadze takie "wypadki".

corek

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Kwiecień 2010, 08:53:49 »

Panie Marku zadałem Panu pytanie i ciągle oczekuje odpowiedzi.

Co z zacinającą się klawiatura i panelem dotykowym ? Jakaś konkretna przyczyna ?

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Kwiecień 2010, 11:25:04 »

Jednym słowem kpina. Jak to jest możliwe że ktoś oddaje do serwisu sprzęt i wraca On nadal niesprawny ? Może Pan Marek odpowie ?
Na to pytanie może odpowiedzieć tylko ktoś z serwisu. Ja tam nie pracuje na serwisie, co już niejednokrotnie podkreślałem.

spelroth

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Kwiecień 2010, 13:18:36 »

Na to pytanie może odpowiedzieć tylko ktoś z serwisu. Ja tam nie pracuje na serwisie, co już niejednokrotnie podkreślałem.
Jednak To Pan jest przedstawicielem MSI na forum. Jeśli Pan nie potrafi udzielić odpowiedzi to prosiłbym o kontakt z osobą która potrafiłaby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie, ponieważ sam też jestem zainteresowany odpowiedzią.