Autor Wątek: Atheros AR5007EG [VR601] - resetuje się wifi  (Przeczytany 4558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

msi_krzysiek

• Gość
Atheros AR5007EG [VR601] - resetuje się wifi
« dnia: 23 Luty 2010, 12:53:54 »

Witam wszystkich!
Mam problem z moją kartą wifi (Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter). Czytałem już po forach co i jak w tym temacie, ale antidotum nie znalazłem.
Chodzi mianowicie o to, że ciągle mi się ona resetuje. Różnie to bywa, czasem pochodzi internet i 3 godz, a czasem tuż po uruchomieniu kompa karta się wyłącza, także nawet w Menedżerze Urządzeń po prostu "ginie". Następnie aby przywrócić ją "do życia" trzeba zamknąć kompa i ponownie włączyć (zaznaczam, że opcja "uruchom ponownie" zawsze skutkuje zawiechą).
Chyba nie muszę wspominać jak mocno jest to uciążliwe.
Dla pewności dodam jeszcze, że przywracanie karty do używalności poprzez wył. i wł. kompa to jedyna odkryta przeze mnie możliwość.
Sterów już próbowałem, ale liczę na to że coś poradzicie.

Vista Home Premium
MSI VR601

[ Temat poprawiłem (ostatni raz !) -> Regulamin, pkt.IV.3 - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2010, 23:07:12 wysłana przez Lzep »

Lzep

• Generał
  • :
Odp: Restaruje się wifi
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Luty 2010, 18:05:15 »

Coś mi się zdaje, że będziesz miał kłopoty !
Przeczytałeś -> Regulamin ? Jest tam taki fragment :
III. Zasady dotyczące nazwy użytkownika

1. Zabrania się tworzenia nazw użytkownika, które sugerowałyby, że ich właściciel jest pracownikiem firmy MSI.
Jak więc ma się do tego Twój nick "msi_krzysiek" ? Chyba nie jesteś pracownikiem MSI ?
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

msi_krzysiek

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty 2010, 18:17:54 »

Musiałem nie doczytać tego fragmentu, już zmieniam nick, sorry ;/

_krzysiek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty 2010, 18:27:55 »

nick zmieniłem.
Co jednak z tym wifi? Wiele osób opisywało ten problem. U mnie jest podobnie, bo nie jest to wina routera, ani dostawcy internetu, sterownik do karty jest najnowszy. Czy rozwiązaniem jest serwis? Jeśli tak to pamiętam, że przy zakupie sprzedawca powiedział, że ta gwarancja jest typu "door to door", znaczy to, że wystarczy, że do nich zatelefonuje? napisze? czy może jeszcze coś innego?

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2010, 13:19:57 »

Gwarancja jest door to door, czyli kurier odbiera towar i go przywozi.
Przedtem najpierw sprawdź jak komputer działa na innym systemie. Może to być bootowalne Ubuntu, tak żeby nie instalować nowego systemu.