Autor Wątek: Pęknięcia obudowy EX625  (Przeczytany 3450 razy)

steplu

• Szeregowiec
  • *
  • :
Pęknięcia obudowy EX625
« dnia: 21 Luty 2010, 12:04:08 »

Wpisujcie sie komu pękła obudowa w EX625!!! czy to wada czy tylko pech ?

Svmurvj

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Pęknięcia obudowy EX625
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2010, 20:01:44 »

Jest to wada wystarczy że wyślesz do serwisu i założą Ci nową.

Baroni

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty 2010, 12:07:02 »

A ja mam pytanie do osób, które są już po wymianie pęknietej obudowy - czy po wymianie komuś obudowa ponownie pękła, czy jest w prawidlowym stanie?

Pytam, bo też zauważyłem u siebie małe pęknięcie, ale wacham sie wysłać do serwisu, bo nie wiem na ile będzie to skuteczne (tzn, czy za kolejne 3 miesiace znowu mi nie pęknie i tak w kółko)

steplu

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Luty 2010, 16:51:04 »

Witam podjąłem ten wątek bo moja obudowa pękła już 3 krotnie w ciągu 5 miesięcy i już mam tego dość bo komputer średnio co miesiąc trafia do serwisu !!!!!!!! a MSI tylko zmienia obudowę komputer kupuje się po to by niego korzystać a nie wysyłać do serwisu.

chmiel

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2010, 17:24:49 »

Witam
Możecie napisać dokładnie w którym miejscu pękają Wam te obudowy? Mile widziane też byłoby zdjęcie.
Pozdrowienia

abysanik

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2010, 06:47:45 »

W  moim przypadku pęknięcia ramki matrycy znowu się pojawiły  >:(.Pisałem już o tym na forum (26 stycznia odebrałem z naprawy a 18 lutego zauważyłem nowe pęknięcia ramki oczywiście w tym samym miejscu).Laptop po raz kolejny odwiedzi serwis, będę wysyłał do skutku aż coś z tym zrobią!!!!

magda_m

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwiecień 2010, 13:40:15 »

Witam podjąłem ten wątek bo moja obudowa pękła już 3 krotnie w ciągu 5 miesięcy i już mam tego dość bo komputer średnio co miesiąc trafia do serwisu !!!!!!!! a MSI tylko zmienia obudowę komputer kupuje się po to by niego korzystać a nie wysyłać do serwisu.
ja miałam dokładnie to samo (PR600), kilkukrotnie przesyłałam komputer bo za każdym razem usterka przy transporcie; prawda-nie po to kupiłam ten komputer,żeby co chwilę wysyłać do serwisu!!
Muszę wspomnieć,że byłam bardzo zadowolona z serwisu MSI do czasu,gdy mi nie zamienili górnej obudowy z czarnej na szarą i odesłali bez żadnego komentarza! >:(

pasylw

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Kwiecień 2010, 18:15:41 »

Ja w swoim VR 630 (Obudowa bodajże ta sama) zauważyłem tą usterkę po 2 miesiącach od zakupu. http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=4732.0 Po powrocie z serwisu ponowne pęknięcia zauważyłem zaraz po rozpakowaniu. Zdecydowałem się ponownie nie wysyłać do serwisu - teraz tylko obserwuję jak te pęknięcia się powiększają i pojawiają się nowe u znowu góry (miesiąc po naprawie !!!). Od tego czau pokrywa była zamknięta dosłownie z 4 razy. Jak się tego trochę nazbiera wyślę ponownie  ::) może do tego czasu MSI znajdzie innego wykonawce tych ramek bo naprawdę wstyd żeby taką pierdołą nie można było sobie poradzić. Przecież tego laptopa strach gdziekolwiek przenosić  :-\ żeby nie uszkodzić. Gwoli sprawiedliwości muszę dodać że poza tym mankamentem lap sprawuje się idealnie :)- zero zwiech, cicha praca itp.

Znalazłem coś takiego na youtube http://www.youtube.com/watch?v=bJ-SX1Zv1tQ hehe patrzcie od 1:34 obok lewej gumki przy zawiasie już widać pęknięcie. Przypuszczam że laptopik nie był raczej wiele używany - jest to sklep internetowy w Serbii pewnie wyjęli z tylko z pudełka by nakręcić reklamówkę.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2010, 16:04:26 wysłana przez pasylw »

pasylw

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwiecień 2010, 15:23:29 »

Witam
Możecie napisać dokładnie w którym miejscu pękają Wam te obudowy? Mile widziane też byłoby zdjęcie.
Pozdrowienia

Proszę bardzo... co prawda to vr630 ale obudowa bodajże bliźniacza.
Tak wyglądają cztery boki ramki tego laptopa ok 2 m-ce po powrocie z serwisu. Przed serwisem był w lepszym stanie. Na szczęście kupiłem go do pracy stacjonarnej a nie do noszenia ale przydało by się od czasu do czasu zamknąć pokrywę żeby kurz nie leciał przy czym widząc co się dzieje wolę nie zamykać. Niestety regulować położenie ekranu trzeba od czasu do czasu i jak widać to też powoduje jakieś naprężenia i ramka pęka w tempie ekspresowym.

W którymś wątku na forum przeczytałem że serwis monitoruje skargi klientów po czym zmienia producenta wadliwych komponentów w związku z tym mam pytanie do pana Marka  ;) Czy nadal wymieniacie te plastiki na takie same marne czy już zmieniliście producenta - nie chcę znowu wysyłać i dostać jak poprzednio również popękany (otwarłem w obecności kuriera i sprawdziłem).
I jeszcze pytanie do użytkowników tych modeli proszę przyjrzeć się swoim lapkom w tych miejscach bo nie chce mi się wierzyć że to są jakieś odosobnione przypadki

corek111

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwiecień 2010, 15:59:35 »

Witam!!

Ja w moim MSI EX625 nic takiego nie zauważyłem. Laptop kupiony rok temu w Maju. Po drugim wysłaniu zauważyłem, że zmieniono mi ramkę na inna. Nie wiem dlaczego, nie prosiłem o to, a stara była w stanie idealnym.

Aktualnie laptop jest trzeci raz w serwisie, ale z innych przyczyn.

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Kwiecień 2010, 07:04:22 »

Nie mam dostępu do takich informacji, kiedy była zmiana i kto jest dostawcą.
Generalnie problem pękających obudów jest związany z zawiasami.

adat3m

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Kwiecień 2010, 12:08:11 »

Witam ponownie,
Od mojego ostatniego posta w sprawie pęknięcia widzę że problem ma więcej osób
Zauważyłam również że pęknięcia się w moim EX-625 się powiększają i powstają nowe.

Zgłosiłam już usterkę i czekam na odpowiedź serwisu.

endrju

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Maj 2010, 19:47:31 »

W moim EX625 ramka matrycy popękała po 2 miesiącach od zakupu. Wymieniona w serwisie wytrzymała 2 tygodnie. Laptop znowu odwiedzi serwis nie tylko z powodu ramki :( Moim zdaniem to wada konstrukcyjna i kiepskiej jakości plastik.

sciema

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Maj 2010, 12:20:33 »

W moim EX 625 również są pęknięcia, jak tylko go kupiłem miał dokładnie takie same na dole przy dwóch skrajnych gumkach, po wymianie w serwisie na nową ramkę ok 2-3 tyg. później mam znów nowe pęknięcia dokładnie takie same na górze przy górnych gumkach, więc jest to wina kiepskiego materiału. Dodam iż lapek nigdy nawet nie był przenoszony stoi na biurku od nowości. Lapek znów pojedzie do serwisu z ramką i innymi małymi problemikami.

corek

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Maj 2010, 19:45:11 »

Witam!!

No i stało się, wymieniono moją dobrą ramkę na nową (mimo iż o to nie prosiłem) i ta zaczęła pękać.
     Jak widać, firma MSI bardzo poważnie traktuje swoich klientów, np odsyła im zepsuty sprzęt. :))

pozdrawiam,
corek

endrju

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Czerwiec 2010, 22:58:03 »

Witam ponownie mój EX-625 wrócił niedawno z serwisu. Została wymieniona między innymi ramka wokół matrycy. Niedługo czeka go kolejna wycieczka do serwisu ponieważ ramka znowu pęka. Będzie to już trzecia wymiana. Podtrzymuje swoje zdanie kiepski plastik albo wada konstrukcyjna. Moja siostra kupiła niedawno sprzęt innej firmy i jakoś specjalnie  nie dba o niego i nic się nie psuje - tylko pozazdrościć. Ja obchodzę się z moim EX-625 bardzo delikatnie a tyle zostało już w nim wymienione że dużo by tutaj pisać. Nadmienię że sprzęt ma dopiero pół roku. Co będzie jak skończy się gwarancja  :o

endrju

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lipiec 2010, 21:15:18 »

Witam ponownie mam pytanie czy msi robi coś w kierunku rozwiązania problemu z pękającymi ramkami matrycy?  W moim ex625 wymieniona kolejny raz ramka popękała :o