Autor Wątek: MSI P45 NEO3-FR S3 Suspend To Ram nie działa poprawnie  (Przeczytany 1558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

0bo0

• Gość
MSI P45 NEO3-FR S3 Suspend To Ram nie działa poprawnie
« dnia: 04 Czerwiec 2009, 15:45:43 »

Witam.
Posiadam płytę MSI P45 NEO3-FR. Teoretycznie jest to płyta dla overclockerów, w praktyce jednak bardzo
się na niej zawiodłem.

1. Pasywne chłodzenie mostka północnego uniemożliwiało mi jakiekolwiek podkręcenie CPU E8400. Dopiero po zamontowaniu na nim wentylatora heat pipe przestał parzyć i mogłem zwiększyć częst. FSB.

2. Płyta nie jest w stanie poprawnie obsłużyć pamięci 2 x Kingston HyperX 1000MHz nawet przy napięciu ponad 2.2V i obniżonych timingach. Problemy są nawet przy 950MHz.

3. Po powrocie z trybu suspend to ram (S3) płyta nie przywraca napięć ustawionych w biosie, co skutkuje szybkim bluescreenem. System to Vista Ultimate 64bit SP1.

Z problemem 1 i 2 mogę jeszcze jakoś żyć (klnąc pod nosem) natomiast czy jest jakiś sposób na to aby suspend to ram działał tak jak powinien? W obecnej sytuacji jest bezużyteczny.

Mam wgrany najnowszy bios - 1.8 .
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2009, 15:48:28 wysłana przez 0bo0 »

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
Odp: MSI P45 NEO3-FR S3 Suspend To Ram nie działa poprawnie
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2009, 10:08:05 »

Proszę zobaczyć starsze BIOS'y Może być tak, że jakaś poprawka w nowych BIOSach spowodowała lekką niekompatybilność Pańskich pamięci.