Autor Wątek: [U100] Pytanie o baterię 9-komorową  (Przeczytany 1838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

redgilda

• Gość
[U100] Pytanie o baterię 9-komorową
« dnia: 22 Kwiecień 2009, 22:08:08 »

Hej,

Doszły mnie nieśmiałe słuchy, że są do u100 teraz też baterie 9-komorowe.. Ja swojego u100 kupiłam już dosyć dawno (więc mam jeszcze model z baterią 3-komorową) i przyznam, że zaczyna mnie bardzo męczyć te jedyne 1h40min pracy.

Jako że czytałam o problemach z niekompatybilnościa niektórych baterii 6-komorowych ze starymi u100 - stąd moje, może i oczywiste, pytanie: Czy taka bateria 9 komorowa zadziala z moim 'starym' u100? Na jaki parametr mam zwracać uwagę przy zakupie takowej baterii - czy na podstawie jakiegos parametru mogę mieć pewność, że taka bateria będzie pasować?

czy ot po prostu mogę iść klikać i kupować pierwsza lepszą np na ebayu z UK czy HongKongu?;-)

z góry dzięki za wszelakie rady i sugestie.

couba

• Sierżant
  • **
  • :
Odp: [U100] Pytanie o baterię 9-komorową
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwiecień 2009, 09:22:44 »

Osobiście bym nie próbował. jeżeli wind był zakupiony z baterią 3 komorową to przejście na 6 komorową wiąże się z wizytą na serwisie w celu wymiany jakiegoś elementu na płycie głównej. Nie jest pewne czy w przypadku 9 komorowej nie będzie to jeszcze bardziej kłopotliwe. proponuje zmianę na 6 komorową dedykowana przez MSI. trzyma ciągłej pracy koło 3 godzin jeżeli dość namiętnie obciążamy system. w trybie oszczędności przy korzystaniu z neta przez wifi i na max ściemnionej matrycy wynik jest koło 6h. jest to wynik sprawdzony przeze mnie osobiście bo mam i używam już jakiś czas.

redgilda

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Kwiecień 2009, 11:03:11 »

no o 6-komorowej myślałam już dawno, ale teraz jak usłyszałam o tych 9-io..... ;-) więc może się jeszcze wstrzymam i poczekam na opinie lub konkretne zaprzeczenie, że się 'po prostu nie da' ...

couba

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Kwiecień 2009, 12:18:33 »

wydaje mi się że ogólnie to będzie działać tylko że ty masz model z 3 komorowa baterią i tu może być problem dlatego pewnie jak kupisz będziesz musiał wysłać do serwisu do Wrocka w celu przystosowania netbooka do takiej baterii. Weź też pod uwagę że na chwilę obecną nie ma dostępnych na polskim rynku takich baterii więc jeżeli się uszkodzi to możesz mieć problem z wymianą.

redgilda

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Kwiecień 2009, 12:36:03 »

dlaczego ma sie od razu 'uszkadzac' ;-)

rozumiem ze moze byc potrzebne 'dostosowanie'... chcialabym sie tylko dowiedziec czy na pewno byloby to mozliwe.

couba

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Kwiecień 2009, 14:20:53 »

raczej będzie to działać. tylko musisz wysłać do serwisu z tą baterią żeby zrobili przeróbkę na płycie.

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Kwiecień 2009, 23:26:48 »

Sprostowanie.

1. MSI oficjalnie nie oferuje baterii 9 CELL.
2. To co jest na rynku to chińskie zamienniki, róznie bywa z jakością. Zaczamy wydajność jest zawet jedynie minimalnie wieksza od orginalnej wersji 6 CELL.
3. Przeróbka dotyczy tylko niektórych modeli, wszystko zalezy od daty produkcji netbooka a nie od baterii z którą został zakupiony.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc