Autor Wątek: Wentylator MSI N9600GT-T2D512-OC 512MB głośno pracuje przy restarcie  (Przeczytany 1603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mirmil

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witam
ponieważ nie potrafię znaleźć rozwiązania problemu w necie pisze tu na forum nowy wątek i proszę o wyrozumiałość jeśli rozwiązanie jest banalne...

Kupiłem kartę jak w temacie, po włożeniu do kompa ku mojemu zdziwieniu wentylator chodził na maxa i wydawał dźwięk o dużo za głośny jak dla mnie na normalnej pracy, problem ustał gdy zainstalowałem sterowniki, a bez sterów w windowsie XP dalej kręcił na maxa,

pytanie: czy to normalne że bez sensu wentylator kręci na maxa bez sterów i po co?

ponadto przy każdym restarcie w momencie uruchamiania znowu wyje na max obrotachm, znowu pytam po co?

czy nie da się tego ustawić wyeliminować jakiś małe obroty lub zmienic biosa tak żeby tego nie było jestem przewrażliwiony na punkcie hałasu pochodzącego z komputera i nie wyobrażam sobie czegoś takiego

proszę jakiegoś guru o rozjaśnienie mi tematu może cos robię źle, lub nie znam jakiegoś ustawienia które jest wymagane

poza tym karta chodzi dobrze, ale póki co mam ją 3 dni z czego 1 dzień testowałem i narazie jeszce nei moge sie konkretnie wypowiedzieć ale w NFSMW śmiga aż miło trzeba przyznać

Michal

• Generał
  • :
Odp: Wentylator MSI N9600GT-T2D512-OC 512MB głośno pracuje przy restarcie
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2009, 22:58:49 »

Tak, to normalne że bez sterów chodzi na max'a.
Dlaczego - dla bezpieczeństwa, dopiero stery zapewniają kontrolę parametrów pracy karty.
Dlaczego po restarcie znowu wyje - znowu - dla bezpieczeństwa. A dlaczego w samochodzie masz wentylator na chlodnicy który ci się czasami włącza, zazwyczaj w korkach? Rozumiesz czy mam rozwijac temat?
Hałasu nie ma po uruchomieniu systemu - wiec w czym problem?
Da się modować VBIOS ale nie zalecam nikomu kto nie wie co robi.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc

mirmil

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2009, 14:30:23 »

Dla jakiego bezpieczeństwa??

W dosie ta karta wyświetla tylko 640x480 a czasami możne 800x600 nic więcej, ja myślę że to kolejna porażka którą porządne firmy serwują użytkownikom i jak w końcu ktoś mądry stwierdzi tak jak ja że to nie norma tylko bezsens to zmienią to, poza tym karta i tak jest najgłośniejsza w całym kompie kompie pomimo że mam obudowę 3DMars gzie jest 5 wiatraków.

Reasumując uważam że nie ma się czym zachwycać jeśli chodzi o kartę MSI N9600GT-T2D512-OC 512MB po prostu nieergonomiczna i jak większość wyje w dosie totalnie bez sensu, pewnie za niedługo to się zmieni, a ja już myślę o oddaniu tej karty do sklepu i wybraniu czegoś co nie będzie pracowało jak sieczkarnia

dz, za odpowiedz, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś zdanie na ten temat to proszę pisać ewentualnie polecić mi dobrą kartę graficzną, bo nie chce popełnić drugi raz tego samego błędu

pozdrawiam 
mirek

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2009, 16:58:28 »

Widzę że masz zerowe pojęcie o konstrukcji i technologii mikroprocesorowej.

Co z tego że w DOS masz 640x480, ważne jest że bez sterownika karta jest obciążana na max'a, nie ma zarządzania energią, ACPI i kilku innych spraw.
Mam uzyć porównania? OK, tradycyjnie u mnie motoryzacja, masz fajne autko z silnikiem V8, 5 litrów i manualną skrzynią. Siada totalna blondzia i jeździ po mieście w korkach i silnik sie jej gotuje. Dlaczego?
Ano dlatego że nikt jej nie powiedział że trzeba biegi zmieniać. I tu twoje pytanie - "A dlaczego silnik sie przegrzewa skoro ja zaledwie 50 km/h jadę, przecież to strasznie wolno i nic sie nie powinno dziać".
Rozumiesz  teraz? Bez sterownikó nie możemy mowić o normalnej pracy, a bez normalnej pracy lepiej dmuchać na zimne = wentyl na max'a. Jeśli uważasz że zmieniając karte na inną pozbędziesz się problemu - mylisz się. Praktycznie wszyscy stosują to samo rozwiązanie a róznica może być jedynie w głośności systemu chłodzenia przy maksymalnych obrotach, po prostu niektóre karty moga być cichsze bo wentyl na max jest cichszy.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)

Nie ma ludzi nieomylnyc

mirmil

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Marzec 2009, 05:55:40 »

Widzę że masz zerowe pojecie o ergonomii a tym bardziej o konstrukcjach układów porównując je do samochodów.

To jest chyba ewenement w elektronice żeby układ podczas włączenia pracował na maxa, bo jak do tej pory to raczej cala elektronika startuje od zera lub wartości fabrycznych które aby zapobiec uszkodzeniom ustalają poziom poboru energii oraz punkt pacy na bezpieczny.

Może rozwiniesz ten wątek o mikroprocesorach i wyjaśnisz mi pobór mocy w zależności od obciążenia, bo według Twojej teorii karta chodzi na maxa w dosie??. a ja twierdze że to jest bubel i nie dopatrzenie konstruktorów lub dosłownie bezsensowne "dmuchanie na zimne", a nie tak jak piszesz maksymalne obciążenie dla trybu VGA

Reasumując chipy produkuje nVidia która według mnie popełniła błąd konstrukcyjny, a pozostałe firmy zamiast zwrócić uwagę klepią na pałę karty które za jakiś czas odejdą do lamusa jako wybrak. Chyba że nie znamy prawdziwych powodów dla jakich to kręcenie zostało zrobione.. i to to właśnie pytałem zaczynając ten wątek   

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Marzec 2009, 09:15:05 »

Nie, nie mam zerowego pojęcia o ergonomii, porównuję je do samochodów aby ci zobrazować to czego ty nie jesteś w stanie zrozumieć o elektronice.
Nie jesteś w stanie zrozumieć bo nie posiadać głębszej, kompleksowej wiedzy na ten temat, ale to normalne, 95% użytkowników jej nie posiada. Moje analogie do motoryzacji biorą się stad że wtedy normalni ludzie są w stanie mniej wiecej wyobrazić sobie realia o których mówię, ty jednak nawet tego nie jesteś w stanie zrozumieć. Dla ciebie analogia to nie jest droga w procesie poznawczym tylko slepy zaułek? Jeśli tak - znaczy że coś takiego jak studia wyższe nie są dla ciebie i nie polecam ci nawet starać się zgłębiać jakiekolwiek zaawansowane tematy.

Dlaczego nie pisałem przyczynach nie stosując analogii? Bo na pewno byś tego nie zrozumiał. Nawet jesli przypadkiem wiesz co to jest Ca,C2,C3, NOP, Deep sleep, PWR + jeszcze kilka innych pojęć to na pewno nie znasz srodowiska w jakich te pojęcia powstały i ich przyczy. A co do narzekania na MSI i Nvidia - myślisz że konkurencja jest lepsza? Myślisz że Ati robi to cudownie i bezprbolemow? Mylisz się, co prawda Ati ma nieco odmienne podejście to tematu ale boryka się ogólnie z tymi samymi problemami i ma podobne objawy i nie są to na pewno błędy konstrukcyjne jak sugerujesz. No chyba że dla ciebie błędem konstrukcyjnym jest np tryb "ssania" w silnikach spalinowych przy ich rozruchu?

Nie ma ludzi nieomylnyc

mirmil

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Marzec 2009, 10:43:41 »

hehe, nie pęknij przypadkiem, tak się nadmuchałeś ... ;D a o serii SILENT nie słyszałeś?? gigabyte i asus to robi, taki mądry a o silent pipe ani słowa, od razu widać kumoterstwo z MSI hehe

szkoda tylko że nie masz nawet bladego pojęcia z kim rozmawiasz, i jaka jest moja wiedza, ale.. szczegół najważniejsze że to Ty jesteś gURU na tym forum i szkoda że wydaje Ci się że tak ma być jak napisałeś bo przez takie poglądy właśnie firmy myślą że zrobiły super produkt, a tym czasem te buble wymagają wielu zmian.

Pogadamy za pół roku lub za rok i zobaczymy kto miał rację, a tym czasem SPRZEDAM MSI N9600GT-T2D512-OC 512MB za 400zł ma zaledwie tydzień mam do niej wszystko polecam na maila xxxxxxxxx

[ Popraw posta - naruszasz Regulamin (pkt. 4) - link w poście poniżej - Lzep ]
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2009, 17:00:29 wysłana przez Lzep »

Lzep

• Generał
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Marzec 2009, 16:57:14 »

Maila oczywiście usunąłem - poczytaj -> Regulamin. A do ofert sprzedaży/kupna jest osobny wątek -> http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=1344.0
hehe, nie pęknij przypadkiem, tak się nadmuchałeś ...
Nie pozwalaj sobie za dużo - moderator na Forum jest osobą której na pewno nie należy obrażać, bo można zaliczyć -> Ostrzeżenia od Moderatora.
szkoda tylko że nie masz nawet bladego pojęcia z kim rozmawiasz, i jaka jest moja wiedza
A szkoda - jakoś tej swojej "wiedzy" nie ujawniłeś dotychczas, tylko sam szukasz pomocy ? A Michał trochę pracował w MSI i funkcjonował przez 9 mies. na Forum jako MSI-FAE, więc się z nim nie porównuj nawet, bo się ośmieszasz -> http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=2138.0
 :(
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

mirmil

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Marzec 2009, 19:31:29 »

Lzep: a skąd wiesz kim ja jestem żebym porównywał się do moderatora Michal

widać niewiele mu ta praca dała skoro tylko głupie porównania do samochodów umie robić, a konkretów zero

tak na marginesie to żenujący jest poziom tego forum ...

kolego Lzep moderator jest do utrzymywania porządku na forum, a nie od straszenia i gróźb że kogoś może potraktować widać władza Wam do głowy uderza, a nic rozsądnego na temat nie potraficie napisać tylko się wymądrzać, pora aby Administrator zwrócił Wam uwagę bo chyba nie od tego jesteście aby straszyć i ostrzeżenia rozdawać

strach napisać coś złego o MSI prawda? - jeszcze moderatora zabiorą i znowu będzie się człowiek czuł mało dowartościowany hehe żenada totalna

przybył kolejny generał z odsieczą, jeden sobie nie poradzi hehehe szkoda tylko że w sprawie merytorycznej OT

a prawda jest taka że prędzej czy później firma zostanie zmuszona przez klientów lub konkurencję do poprawienia bubla

szkoda mojego czasu ...
na razie
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2009, 19:39:27 wysłana przez mirmil »

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Marzec 2009, 20:27:37 »

a o serii SILENT nie słyszałeś?? gigabyte i asus to robi, taki mądry a o silent pipe ani słowa, od razu widać kumoterstwo z MSI hehe
Wiesz co - słyszałem, za to ty nie słyszałeś że MSI też robi takie produkty.
Poza tym zastanów sie chwilę - zakupiłeś wersję OC wiec zależy ci na wydajności a nie na bezszelestrności. Chyba że sam nie wiesz co kupiłeś.

szkoda tylko że nie masz nawet bladego pojęcia z kim rozmawiasz, i jaka jest moja wiedza, ale.. szczegół najważniejsze że to Ty jesteś gURU na tym forum i szkoda że wydaje Ci się że tak ma być jak napisałeś bo przez takie poglądy właśnie firmy myślą że zrobiły super produkt, a tym czasem te buble wymagają wielu zmian.

Tak, nie mam bladego pojęcia z kim rozmawiam, przedstaw sie zatem prosze bo ja to już dawno zrobiłem. Jeśli siedzisz w interesie po uszy to czemu jełopie nie użyłeś dawno narzedzi do modyfikacji VBIOS i nie zrobiłeś własnego profilu PWR dla wentyla.
Coś mi się jednak zdaje żeś ty jednak z innej bajki i nie mogłeś na to wpaść bo nawet nie wiesz że jest  to możliwe.

Pogadamy za pół roku lub za rok i zobaczymy kto miał rację, a tym czasem SPRZEDAM MSI N9600GT-T2D512-OC 512MB za 400zł ma zaledwie tydzień mam do niej wszystko polecam na maila xxxxxxxxx
Nie za bardzo rozumiem co upływ czasu może zmienić w naszej dyskusji? Wyjasnij bardzo prosze tą kwestię bo jestem bardzo ciekaw twojego pomysłu.

Nie ma ludzi nieomylnyc