Autor Wątek: gx 630, problem z grafiką  (Przeczytany 1099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arturek86

• Szeregowiec
  • *
  • :
gx 630, problem z grafiką
« dnia: 18 Luty 2009, 23:51:17 »

witam. jestem posiadaczem gx630 jakieś pół roku.
od niedawna pojawił się pewien problem. Streszczę pokrótce.
Mianowicie, podczas grania słyszę że wentylator chodzi na pełnych obrotach- głośny szum. po kilku chwilach 2-3 min słyszę jakby komp ewidentnie zwalniał pracę (wentylator cichnie o połowę) i następują okropne zawiechy. Dzieje się tak następną chwilę 2-3 min i ponownie zaczyna chodzić szybko i tak w kółko Macieja. Czy to nie przypadkiem wina karty graf. ??
Drugi problem mam z prawym głośnikiem bo trzeszczy okropnie. Nie wiem czy nie trafił mi się jakich trefny sprzęt :(
pzdr.

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
Odp: gx 630, problem z grafiką
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2009, 11:07:24 »

Nioe wygląda to najlepiej.
Przychodzi mi na myśl jedynie jakiś zewnętrzny program, który ma za zadanie ograniczać prędkość obrotową wentylatora. Czy na świerzym/innym systemie są takie same objawy?
Co do głośników, to niestety będzie chyba konieczna naprawa gwarancyjna.

Michal

• Generał
  • :
Odp: gx 630, problem z grafiką
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2009, 16:10:29 »

Moim zdaniem ewidętne przegrzewanie się notebooka.
Prawdopodobnie syf zabił ci radiator i teraz całość się przegrzewa bo brak nalezytej wentylacji - stąd głośna prawa wentylatora który regulowany PWN'em stara sie to jednak schłodzić a jak sie nie udaje - zwalnianie pracy.

Moim zdaniem - tylko serwis albo jak wiesz co i jak - samodzielne czyszczenie.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc