Autor Wątek: P45 Platinum, update biosu - problem  (Przeczytany 1283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asmo

• Szeregowiec
  • *
  • :
P45 Platinum, update biosu - problem
« dnia: 23 Grudzień 2008, 12:04:34 »

Witam. Kupiłem płytę główną P45 Platinum, właśnie chciałem zrobić update biosu programem MSI Live Update, wszystko było wporządku program zaczął czyścic pamięc flash i w pewnym momencie wywaliło blue screen z błędem w windzie. Komputer się zawiesił i trzeba go było zrestartować. Teraz jednak bios nie chce się odpalic, pewnie dlatego że częściowo jest usunięty. Czy może mi ktoś powiedzieć co teraz powinienem zrobić. Bardzo proszę o pomoc i wszelkie sugestie.

[ Poprawiłem temat -> Regulamin - radzę poczytać - następnym razem może być kara - Lzep ]

Wiem, że może to zabrzmi głupio ale nie mogę się doszukać na tej płycie kostki biosu. Prosiłbym wiec równiez o pomoc w tej kwestii. Pytałem o radę znajomego, który powiedział mi, że można w takim przypadku (jeśli sie uda) zaprogramować kostkę w serwisie - tylko nie za bardzo ją mogę znaleść.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudzień 2008, 19:00:06 wysłana przez Asmo »

Michal

• Generał
  • :
Odp: P45 Platinum, update biosu - problem
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2008, 19:33:22 »

Kostka to najprawdopodobniej juz mały 8-pin flash szeregowy - nie wyjmiesz go bo jest lutowany.

Oddaj płytę do serwisu - to wszystko co samo mozesz zrobić.

Gwarancja na pewno to obejmuje.

Na przyszłość - nie flashowac nic pod Windows :) To moja osobista rada.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc

Asmo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń 2009, 09:11:34 »

Witam ponownie. Płyta wróciła szczęśliwie z serwisu. No i teraz zaczęło się pod górkę.
Wersja biosu wgrana przez serwis to A7512IMS v1.0B14 042508
Co jest problemem to, że pierwszy zonk już miałem przy starcie, przy uruchamianiu biosu wyskoczyło mi że ma błędne ustawienia - czas i data - kliknąłem wczytaj domyślne ustawienia i bios się zawiesił. Restart nie pomógł,
dopiero resetowanie CMOS pozwala na odpalenie biosu. Następnym razem naciskam F1 i wchodzę do menu bios zmieniam czas i godzinę wychodzę i znowu zawieszenie. Tym razem wystarczy wyłączyć i włączyć komputer.
Instalacja windowsa oraz reszty sterowników do urządzeń przebiegła bezproblemowo. Dalsze problemy to dokonanie jakichkolwiek zmian w biosie daje wynik, że trzeba go resetować przyciskiem CMOS w przeciwnym wypadku rozruch płyty zatrzymuje się na rożnych etapach a są to:
1 BIOS Sign On
2 Memory detection Test
3 Decompressing Bios image to RAM
4 Processor Initialization
Po resecie CMOS po wejsciu do konfiguracji BIOS pokazuje, że procesor to E8400 3 GHz
ale obecna częstotliwość CPU to 2000 MHZ, 333 x 6, dziwne są również taimingi i częstotliwość pamięci.
Dodam, że wcześniej (na orginalnym BIOS-ie) komputer wykrywał wszystko poprawnie i i ustawiał odpowiednie napięcie. Teraz na przykład napięcie pamięci Ram jest za niskie - ustawiane na 1,9 V a powinno być przynajmniej 2,1 V.
Dane komputera to:
Płyta główna- P45 Platinum
Procesor -  E8400
Pamięć - OCZ Reaper  2 x 2 GB 1066 EPP
Grafika - Asus radeon 4850
Zasilacz ModeCom - MC 500ATX 2.0 PFC

Czy ktoś ma jakieś sugestie, ponieważ według mnie coś ten bios nie jest naprawiony jak należy. Tutaj podaje zrzutyz programu CPU-Z

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Styczeń 2009, 17:34:23 »

No to cię nieźle serwis urządził - na dzien dobry flash bios do wersji 1.5 i problemy znikną.
To 1.0B14 to wersja przedprodukcyjna, starsza od 1.0 :)
Napisz do nich co o tym sądzisz - może ktoś pomyśli w przyszłości.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc