Autor Wątek: MSI WIND Problem z 6 komorową baterią  (Przeczytany 3445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

solak

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI WIND Problem z 6 komorową baterią
« dnia: 30 Listopad 2008, 20:15:04 »

witam, kupilem 14 dni temu nowy MSI WIND z 6 komorową baterią.
Dzisiaj niemile zostalem zaskoczony, patrząc na wskaźnik baterii w prawym dolnym rogu mojego monitora,
wskazał mi na 52%...po czym wyłączył się.

sprobowalem kilkakrotnie uruchomic komputer,  xp sie uruchomil i za chwile wylaczył.

Proszę o pomoc, co mam w tej sytuacji uczynić!

kicaj348

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI WIND Problem z 6 komorową baterią
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Grudzień 2008, 04:13:49 »

Siema. jedyne co przychodzi na myśl to to żeby go wysłać na serwis. Najprawdopodobniej spaliły sie celle w baterii. W tym wypadku nic nie zrobisz. napisz czy ładuje baterie gdy podłączysz mu zasilanie czy nie. Wskaźnik może się palić od ładowania ale może jej nie ładować gdy uszkodzona jest któaś z komór ponieważ połączone są szeregowo i nie idzie jednej ominąć. jeżeli nie ładuje to zostaje tylko serwis :(. Pozdrawiam
c2d e8500 (4,1GHz x 2), płyta główna ASUS MAXIMUS 2 FORMULA, 4 x 2GB OCZ SLI, TAGAN BZ 600 WATT, HDD 400GB,HDD 640gb, HDD 750GB, AIT HD 3870x2, COOLER MASTER DOMINATOR
MSI GX610

przsak

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2008, 16:33:45 »

Mam dokładnie ten sam problem, który okazuje się że jest dosyć powszechny (http://forums.msiwind.net/viewtopic.php?f=18&t=5810). Walnięta jest bateria i jedyne co pozostaje, to zwrócić się do producenta o naprawę gwarancyjną.
Zarejestrowałem się na stronie MSI i wysłałem im zapytanie odnośnie baterii:

After two weeks my MSI Wind U100-404PL (S/N U100-404PLXXXXXXXXXXX) experienced sudden shutdowns while running on battery. Each time Windows reported  a battery charge of 29, 35 or 50%.

After I purchased the netbook I made several full discharge/charge cycles, and the battery could last for several hours until last few days when I experienced sudden shutdowns.

I have upgraded my BIOS to the latest available version (10a), but it didn't solve the problem.

My battery is a 6-cell Lithium Ion model, Mitac, S/N 08350A2F9E N16JTBa 0841.

I'm living in Ireland and require Irish/UK service.

Thank you,
Przemyslaw

Mam nadzieję, że po długim weekendzie dostanę odpowiedź i nie będą robić wstrętów z wysłaniem mi nowej baterii.

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń 2009, 15:45:40 »

Z mojej strony - zalecam aktualizację BIOS i EC do najnowszych wersji - jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.
Jeśli i to nic nie pomoże - oznacza to że faktycznie mamy do czynienia z jakimś problemem gdyż jest on powtarzalny, coraz więcej osób ma podobne objawy.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc

przsak

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Styczeń 2009, 13:57:12 »

Michale, zaktualizowałem BIOS, ale nie w tym rzecz. Z tego co się zorientowałem, to wszystkim którym siadła bateria, stało się to po ok. 2 tygodniach używania i zawsze są te same symptomy. Najpierw wywala się przy ok. 20%, potem 30%, a potem na ok. 50% i tak zostaje.

Ogólnie, gdyby bateria się nie popsuła, to byłbym z niej wielce zadowolony - przy włączonym WiFi i przyciemnionym trochę ekranie potrafiła wytrzymać nawet ponad 4 godziny.

Edit:
Dostałem odpowiedź z serwisu i mam im wysłać popsutą baterię (samą baterię bez komputera) do wymiany do Holandii. Opłacają także przesyłkę (dołączyli do mejla papier z UPS). :)
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2009, 12:24:22 wysłana przez przsak »

przsak

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń 2009, 17:35:44 »

Dostałem dziś nową baterię. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale jest dużo cięższa i nieznacznie różni się od tej starej (ma m.in. wewnątrz naklejony srebrny pasek, którego w starej nie było i mimo, że jest czarna, to jest trochę jaśniejsza od poprzedniej).

W każdym razie siedzę na niej już ponad dwie godziny i mi mówi, że zostało 3. :D ;D

divemaster628607

• Szeregowiec
  • *
  • :
    • serwis ploterĂłw roland skanerĂłw contex nurkowanie
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Czerwiec 2009, 09:27:04 »

Mam ten sam problem.

Bateria 6 komorowa. Laptop ma miesiąc czasu kupiony w Polsce w sklepie z gwarancją itp. i przepracował Łącznie ok 11 ładowań tej baterii.Początkowo "trzymała" około 4-5h.

2 dni temu przy 40% rozładowaniu baterii wyłączył się bez ostrzeżenia. Myślałem ze to jakiś problem programowy. Po kolejnym naładowaniu do pełna baterii znowu się wyłączył przy ok 40% rozładowaniu baterii. W międzyczasie wgrałem najnowszy dostępny bios na stronie MSI.

Upgrade biosu nie pomógł na problem raptownych wyłączeń.  Wysłałem maila do MSI Polska z pytaniem co z tym zrobić.

« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2009, 20:57:15 wysłana przez divemaster628607 »

couba

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec 2009, 08:44:19 »

dostałeś odp? jeżeli nie to weź wyślij wiadomość zgłoszeniową na serwis i wyślij baterię bo na pewno taką odp dostaniesz a szkoda twojego czasu na czekanie. Proponuje ci zadzwonić dla potwierdzenia jeżeli nie jesteś pewien

divemaster628607

• Szeregowiec
  • *
  • :
    • serwis ploterĂłw roland skanerĂłw contex nurkowanie
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Czerwiec 2009, 10:15:14 »

Zadzwoniłem do MSI Polska opisałem problem potem wysłałem maila z opisem problemu.  >:(   Dostałem w odpowiedzi nr reklamacji i instrukcję co zrobić aby zareklamować akumulator  ??? .Szybko i miło - aż dziwne...

Wysłałem jeszcze tego samego dnia- w poniedziałek kurierem na ich koszt. Następnego dnia było potwierdzenie odbioru przesyłki.Potwierdzili uszkodzenie wewnętrzne. Dzisiaj jest czwartek i właśnie odebrałem od kuriera nowy akumulator.  Bałem się że będzie to jakaś droga przez mękę - a wszystko miło i profesjonalnie.  :)

Fajnie że firma podchodzi to takich rzeczy poważnie - a nie jak niektóre sprzedaje i zapomina o kliencie.

pkra

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Lipiec 2009, 20:55:02 »

Ta sama seria baterii, ten sam problem.
Naprawa gwarancyjna (wymiana) - szybko, sprawnie i bez kłopotów w ciagu 5 dni z dostawą i zwrotem.

Obsługa reklamacji przez p. Agnieszkę B. z MSI Polska- na 6 z plusem :)

Przekonałem się, że wybór nettopa MSI to bardzo dobry wybór pomimo kłopotu technicznego
:-)

monster007

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Listopad 2009, 09:19:48 »

Nie wiem czy mam podobny problem,ale moja bateria trzyma ok 3-3,5h na normalnym użytkowaniu internetu poprzez wifi.Nie wiem czy to jest normalne gdyż piszą o uzytkowaniu 6h. Notebooka mam 3 miesiące. bateria także 6 komorowa

krzysiekz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Listopad 2009, 10:41:13 »

U mnie 6 komorowa oryginalna trzyma 3.5h, nowa 3komorowa 1h40min. 6h to w trybie eco z wyl bt,wlan,i podswietleniem.

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Listopad 2009, 11:02:36 »

Jak długo masz tego netbooka?
Bateria 6 komorowa powinna "trzymać" lekko ponad 5h.

krzysiekz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Listopad 2009, 11:10:53 »

Kolo roku bedzie, i stale utrzymuje sie poziom 3h30min-3h50min. Jakos miesiac po zakupie kupilem baterrybar pro monitor bo wskaznik windowsa lekko mowiac mija sie z prawda - raz pokazuje 6h a z minute 2h. Od tego czasu zywotnosc waha cie w podanych wyzej granicach. Mam wlaczony wlan prawie caly czas,podswietlenie na 25%.

monster007

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Listopad 2009, 16:40:22 »

czyli jak trzyma niecałe 4h to trzeba reklamowac? dodam ze dbam zawsze o baterie i szanuje sprzet,nie jak co niektorzy, ładują,odpinają za chwile,znowu ładują.
Będę i tak wysyłał kompa na serwis więc baterie też zgłosic?

krzysiekz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Listopad 2009, 18:13:15 »

Wg mnie te 6h da sie w warunkach laboratoryjnych osiagnac. W normalnym uzyciu male szanse. Jak trzyma 3.5-4h to daj spokoj, chyba ze spadnienagle czas pracy np do 2h tosie mozna zaczac zastanawiac.

karmacz1984

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Listopad 2009, 19:45:45 »

Mam ten sam problem.Komp chodzi normalnie , a gdy jest jakieś 40% to przestaje działać i daje się uruchomić tylko na zasilaczu.Skoro to nie sprawa programowa (???)to dzwobnie jutro do serwisu... .

krzysiekz

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Listopad 2009, 04:09:55 »

Zobacz jeszcze co masz w ustawieniach zasilania->alarmy. Moze masz ustawione wylaczenie przy polowie baterii. Ja mam ustawiony na 3% poziom krytyczny (wstrzymanie), a ostrzeganie o niskim poziomie wylaczone.

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Listopad 2009, 06:47:22 »

5,5h można spokojnie uzyskać, bo tyle się nam udało "zrobić" tutaj na miejscu.