Autor Wątek: Płyta K8N Neo-V V2.0 - po wyłączeniu kompa jest napięcie na USB  (Przeczytany 1469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

3xman

• Szeregowiec
  • *
  • :

Witajcie
Po wyłączeniu komputera na portach USB jest napięcie ( myszka się świeci i dioda na klawiaturze - podłączonej na PS  i działa dysk przenośny). Co jest grane ?. Kombinowałem z ustawieniami w biosie ale chyba jestem za cienki bo nie dało to skutku. I jeszcze  jedno, jak wyłącze zasilacz przełącznikiem to wszystko gaśnie ale zegar traci ustawienia. Denerwuje mnie to czerwone światło myszki rozświetlające pokój w nocy.
Poratujcie, bo już gonię resztką nerwów ...

_dl_

• Generał
  • :
Odp: Płyta K8N Neo-V V2.0 - po wyłączeniu kompa jest napięcie na USB
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad 2008, 13:28:46 »

Trzeba na płycie poszukać zworki ustawiającej zasilanie dla PS/2 i usb w trybie standby. Co do gubienia ustawień zegara, trzeba sprawdzić jakie jest napięcie na baterii biosu.
Gigabyte GA890XA-UD3 | AMD Phenom II 905e 4x2,5Ghz | Scythe Ninja | 4x Kingston 2048MB 1600Mhz HyperX | Radeon HD5830 1GB | 2x1TB HDD| Gigabyte ODIN GT 550W | Chieftec WH-01B-B

3xman

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Płyta K8N Neo-V V2.0 - po wyłączeniu kompa jest napięcie na USB
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopad 2008, 13:35:55 »

O.K
Dziś wieczorem zobacze tą zworkę i pomierze napięcie baterii. Odezwę się jeszcze jak to nie przyniesie rezultatu. Póki co - dzięki