Autor Wątek: Duży problem z MSI P7N ZILIENT  (Przeczytany 781 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yoggi

• Szeregowiec
  • *
  • :
Duży problem z MSI P7N ZILIENT
« dnia: 12 Październik 2008, 09:31:29 »

Złożyłem kompa z płytą P7N Zilient. W środku ma procesor Core 2 Duo 8500, grafikę Saphire Radeon 4850, HDD Segate Baracuda 400GB, nagrywarkę DVD NEC-a, a wszystko zasila Rasurbo DLP 530W. No i po złożeniu klapa. Początkowo miałem w nim pamięci DDR2 Kingston HyperX 2x1024, teraz wrzuciłem Geil 2x2024 oczywiście 800, 1.8V, ale nic się nie zmieniło. Komp albo nie włącza się wcale, albo załącza się tylko ekran z logo MSI, i napisem: press tab.. itd. Naciskanie przycisków na klawiaturze nic nie daje, komputer pozostaje martwy. Co jest nie tak?

david11

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: Duży problem z MSI P7N ZILIENT
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2008, 12:15:12 »

Witaj, twój problem polega na tym że bios który aktualnie znajduje się na płycie głównej nie obsługuję twojego procesora.. Co trzeba zrobić? Pożyczyć procka (dobry będzie E2xxx) i zaktualizować bios do najnowszego dostępnego na stronie MSI. Jeżeli nie masz możliwości pożyczenia procesora to należy się udać do sklepu gdzie zakupiłeś płytę i poprosić o aktualizacje biosu gdyż twój procesor jest nie rozpoznawany, za nie wielką opłatą powinni ci to zrobić.

Pozdrawiam, david11.
PurePC user.