Autor Wątek: [MSI Wind] Instalacja Windowsa na U100  (Przeczytany 8302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FOXIK

• Szeregowiec
  • *
  • :
[MSI Wind] Instalacja Windowsa na U100
« dnia: 12 Sierpień 2008, 09:02:36 »

Witam, przymierzam sie do kupna Wind'a, ale chcialbym jeszcze zadac jedno, nurtujace mnie pytanie.

W jaki sposob zainstalowac na nim Windowsa? Czyli zrobic tzw. format.
U100 nie ma napedu CD/DVD a wiec jak? A bios przeciez nie wykryje CD podlaczone pod adapter ATA/SATA podlaczonego pod USB do Wind'a.

_dl_

• Generał
  • :
Odp: [MSI Wind] Instalacja Windowsa na U100
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2008, 09:22:14 »

[...] A bios przeciez nie wykryje CD podlaczone pod adapter ATA/SATA podlaczonego pod USB do Wind'a.

Niby dlaczego nie???
Gigabyte GA890XA-UD3 | AMD Phenom II 905e 4x2,5Ghz | Scythe Ninja | 4x Kingston 2048MB 1600Mhz HyperX | Radeon HD5830 1GB | 2x1TB HDD| Gigabyte ODIN GT 550W | Chieftec WH-01B-B

poisson5

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sierpień 2008, 11:40:57 »

Oczywiście ze wykryje, bez najmniejszego problemu. Ja już podłączałem nagrywarkę w taki sposób i instalowałem tak system.

FOXIK

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpień 2008, 22:36:12 »

Ok, dziękuje za rozwianie moich wątpliwości.
Mam jeszcze taki pytanie. Czy MSI dodaje do Wind'a płytę z Windowsem, czy w przypadku formatu trzeba ją sobie samemu skombinować?

_dl_

• Generał
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpień 2008, 07:36:16 »

Z tego co wiem WIND ma partycję recovery oraz specjalną płytę która pozwala na przywrócenie systemu z tej partycji.
Gigabyte GA890XA-UD3 | AMD Phenom II 905e 4x2,5Ghz | Scythe Ninja | 4x Kingston 2048MB 1600Mhz HyperX | Radeon HD5830 1GB | 2x1TB HDD| Gigabyte ODIN GT 550W | Chieftec WH-01B-B

FOXIK

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpień 2008, 16:26:02 »

Wysłałem kilka zapytań (dokładnie to 10) do sprzedawców MSI Wind na allegro i jak na razie otrzymałem tylko jedną odpowiedź.

Cytat: FOXIK
Czy do zestawu dołączona jest płyta z Windowsem?

Cytat: Sprzedawca
tak jest płyta

Tylko teraz nie wiem, czy na pewno jest to płyta z Windowsem, czy może same sterowniki i inne badziewia.

Z tego co wiem WIND ma partycję recovery oraz specjalną płytę która pozwala na przywrócenie systemu z tej partycji.

A czy Windows w MSI Wind jest w jakiś sposób modyfikowany?
Bo nie dawno kupiłem laptopa (Sony VAIO) to była w nim zainstalowała Vista, nie było by tak źle, gdyby nie to, że doinstalowano również dziesiątki niepotrzebnych aplikacji ::)

No nic, w razie czego usunę partycję recovery i zainstaluję Windowsa XP Home z "czystej" płytki.

Teraz jeszcze tylko czekać na MSI Wind z 6 komorową bateria :)

_dl_

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpień 2008, 09:03:15 »

O to czy na systemie znajdującym się na partycji recovery znajdują się jakieś dodatkowe programu musisz zapytać użytkowników WIND'a - stawiam że na 99% tak :)

Co do "czystej" płyty XP home - może Ci się to nie udać bo taka płytka może nie przyjąć numeru seryjnego znajdującego się na windowsie WIND'a

BoBig

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sierpień 2008, 07:51:26 »

Mam Winda. Może nie rozumiem pytania lub jest kilka wersji tego sprzętu. Windows XP jest przecież na nim zainstalowany fabrycznie i nic nie trzeba instalować.

_dl_

• Generał
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sierpień 2008, 06:14:58 »

Mam Winda. Może nie rozumiem pytania lub jest kilka wersji tego sprzętu. Windows XP jest przecież na nim zainstalowany fabrycznie i nic nie trzeba instalować.

Na razie... Jak każdy wie Windows nie jest wieczny, i kiedyś prędzej czy później pewnie trzeba będzie go przeinstalować.

Slawski

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sierpień 2008, 23:15:52 »

Po odpaleniu WIND-a, powinno się podłączyć nagrywarkę DVD i odpalić "Wszystkie Programy -> MSI -> BurnRecovery -> MSI BurnRecovery". Ten program nagrywa na DVD zawartość partycji ratunkowej. Płytkę powinno się schować w bezpieczne miejsce.

Dla wtajemniczonych, Recovery jest zrobione mechanizmem z Windows Vista. Microsoft udostępnia coś co się nazywa Windows Automated Installation Kit. Ten zestaw narzędzi zawiera między innymi program do robienia obrazu partycji plik-po-pliku. Taki obraz jest nagrany na ukrytej partycji WIND-a. O ile się jest w miarę sprawnym w czytaniu i przeczyta trochę artykułów MS, to można sobie tą partycję z dysku wyrzucić, a plik z obrazem Windowsa XP WINDowego mieć na DVD lub dysku USB. Żeby go odzyskać na nowy/czysty dysk potrzebne jest WinPE 2.0 (na DVD lub dysku USB), czyli miniVista, którą można sobie utworzyć przy pomocy WAIK.

Z drugiej strony jednak co komu przeszkadza ta partycja. Laptop ma 80GB dysk, jak na netbooka to naprawdę dużo.

Pozdrawiam,
Sławek

Polaczeek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrzesień 2008, 23:57:17 »

a co jeśli ja mam Wind`a U 100 i mam zainstalowanego suse + novell. Kto mi powie jak to dziadostwo usunac??
Dodam ze nie posiadam CD na USB

_dl_

• Generał
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Wrzesień 2008, 06:32:04 »

A po co to usuwać?? :) Trzeba było kupić z Windowsem.

Tak czy siak prędzej czy później przy instalacji windowsa będzie potrzebny CD/DVD....

Można co prawda zainstalować go z dysku, ale jakoś na tym dysku trzeba go umieścić. - najprościej podłączyć cd/dvd na usb....

Można z pendrive, ale tak czy siak będą nam potrzebne jakieś programy narzędziowe do usunięcia obecnego systemu. A to znowu najprościej zrobić z CD/DVD. Można je co prawda umieścić na Pendrive ale to wymaga drugiego komputera i pewnej wiedzy.

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Wrzesień 2008, 06:44:35 »

Jak komputer jest kupiony z danym systemem (np XP) to do pudełka dodawana jest płyta Recovery z tym właśnie systemem.

Polaczeek

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Wrzesień 2008, 19:23:15 »

niestety w ofercie nie maja czarnego laptopa z windowsem.
Ps. Juz sobie poradzilem, czyli mam juz dvd na usb  ;D

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Wrzesień 2008, 06:56:27 »

U100 w kolorze czarnym ma oznaczenie:
U100-401PL

emiter

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Marzec 2009, 09:44:44 »

Witam Was. Kupiłem U100 i po pewnym czasie trzeba było przeinstalować windowsa XP (Home). Niestety zamiast najpierw poczytać, podszedłem do tego po partyzancku i okazało się że windows nie chce się zainstalować, czepiał się do dysku, więc podłączyłem go do innego kompa i wyczyściłem, niestety to nie pomogło :( wręcz przeciwnie, jak teraz czytam to tylko zaszkodziło. Skąd mogę wziąć obraz partycji recovery lub jakiś sterownik do sata, tak aby móc zainstalować windows?? Dodaję również, że nie mam żadnej płytki do niego.

Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję.

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Marzec 2009, 08:44:53 »

Podczas uruchamiania komputera proszę naciskać F3 (recovery).

FRANQ_23_PL

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Październik 2009, 06:24:20 »

Jest jeszcze sposób instalowania systemu operacyjnego z pendrive. Korzystałem już z niego kiedyś, gdy koleżance zepsuł się napęd optyczny w laptopie. W ten sam sposób zainstalowałem na swoim U100-404PL system Windows 7 build 7600.
Tutaj jest tutoriale jak to zrobić:
http://stilger.eu/2009/01/26/windows-7-instalacja-z-napedu-usb/
http://www.osinfo.pl/artykuly/instalacja-windows-vista-windows-7-z-pendrive-i-innych-pamieci-flash

msn_88

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Grudzień 2009, 09:43:52 »

Jeśli nie masz napedu CD/DVD w netbooku to na 99% masz ukryta partycje z windowsem xp..nie dostales plyty z windowsem a w msi za system tez sie placi na pewno pod laptopem masz naklejke o legalnosci systemu windows...tak wiec zeby zainstalowac system musisz poprostu przy starcie systemu dusic F3...i wtedy format i instalka windowsa sama ci pojdzie;) pozdrawiam!

FRANQ_23_PL

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Grudzień 2009, 05:33:36 »

No chyba, że kolega czyszcząc netbooka usunął także partycję Recovery, co przynajmniej ja wywnioskowałem z jego wypowiedzi. Wtedy nie zostaje nic innego jak instalacja systemu z zewnętrznego napędu (CD, DVD, Flash, HDD).

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Grudzień 2009, 06:39:46 »

Tyle, że do instalacji takiego Windowsa z płyty potrzebna jest nowa licencja.

FRANQ_23_PL

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Grudzień 2009, 06:52:35 »

Trudno się mówi. Jak ktoś usuwa partycję Recovery, to nie ma innego sposobu, o ile chcemy mieć legalny system, prawda panie Adminie?

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Grudzień 2009, 08:40:05 »

Jest jeszcze możliwość odpłatnego przywrócenia systemu u nas w serwisie.
Wyjdzie taniej niż licencja.

bibka

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Grudzień 2009, 01:11:22 »

To po co wy, jako oem m$ przyklejacie COA z kluczem oem wymagającym aktywacji?
Przecież systemy preinstalowane są aktywowane offline przez oem slp, więc skąd ta gadka o nowej licencji czy odpłatnym serwisie? Od nowości na naklejce mam klucz oem który nie był przez nikogo używany.

Wystarczy czysty nośnik z sp3, instalacja bez klucza, następnie zmiana klucza na ten z COA tym:
go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=50346&clcid=0x409
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2009, 01:15:27 wysłana przez bibka »

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Grudzień 2009, 05:54:38 »

A powiesz mi w jaki sposób legalnie sprzedać system Windows bez tej naklejki?

bibka

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Grudzień 2009, 12:59:53 »

To pytanie musieliby zadać partnerzy oem microsoftowi.

Może być naklejka bez klucza.
Bo nie rozumiem po co umieszczać na COA klucz oem wymagający aktywacji, gdy sama instalka z płyty customizowanej/recovery leci offline po oem slp i odbiorca końcowy dostaje system zaktywowany.