Autor Wątek: Płyta i865P Neo  (Przeczytany 3377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

steffanisko

• Gość
Płyta i865P Neo
« dnia: 26 Lipiec 2003, 22:46:10 »

Mam problem: Jakiś czas temu kupiłem sobie płytę 865P Neo i przez kilka dni było super, gdy któregoś razu zaraz po załadowaniu Windows´a komputer się poprostu wyłączył. Okazało się, że spalił się tranzystor.
OK zdarza się. Płyta na gwarancji, więc ją szybko wymieniłem i.. to samo tyle że po 3 tygodniach!
Co to ma być? Tym razem mi już od ręki nie wymienili, więc sobie czekam i jestem trochę zawiedziony, specjalnie nie brałem jakiegoś tam ECS,a żeby się takie rzeczy nie działy. Wszystkie pozostałe podzespoły oprócz pamięci mam z poprzedniego zestawu (ASUS + PIII). Czy ten Neo nie ma przypadkiem wady konstrukcyjnej?
Nawet nie podkręcałem systemu, i żeby transystory nie wytrzymywały napięcia?
Oj nie dobrze to świadczy.
Proszę o informacje, czy to ja mam tylko takiego pecha czy może szybkie pojawienie się płyt Neo2 ma jakiś związek z moim problemem?
pozdrawiam, STEFFAN

witek_p

• Generał
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipiec 2003, 11:38:35 »

A może zasilacz jest do chrzanu, nie zawyża Ci znacznie jakiegoś napięcia. Na starej płycie mogło być trochę lepsze chłodzenie i tranzystory sobie jeszcze radziły, a na nowej przylutowali je do druku i moga być takie przypadki.
Pozdr.
C2D 8400@4,1GHz | Scythe Mugen | MSI P35 Neo2-FIR | GB GV-R777OC-1GD | 4GB Geil Black Dragon CL4 | VERTEX4 64GB | ST2000DM001 | B7200.7 120 | Samsung SH-S182M | Samsung 226BW | AeroCool PGS VS9 + CFT-560A-12C | Logitech DFP

N

• Sierżant
  • **
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec 2003, 14:23:41 »

Również mam wrażenie, że raczej dwie płyty z rzędu z tą samą wadą to jak wygrać w totka więc radziłbym sprawdzić zasilacz :)
Kobieta informatyk jest jak Âświnka morska - ani Âświnka, ani morska  :D