Autor Wątek: MSI GX600 // PRO-NETS TV Tuner Hybrid - z czym to się je??  (Przeczytany 2482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

johnny

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI GX600 // PRO-NETS TV Tuner Hybrid - z czym to się je??
« dnia: 21 Kwiecień 2008, 18:33:48 »

witam.

1.Niedawno się dowiedziałem że posiadam w moim msi gx600 kartę tv PRO-NETS TV Tuner Hybrid  :). Ktoś mógłby polecić jakiś programik który po zainstalowaniu do niej sterowników (jak odebralem ze sklepu to nie bylo zainstalowanych) działałby w miarę poprawnie pod vista 32 i może jakiś link co do tego śmiesznego wejścia/wyjścia co i jak się podłącza, czy trzeba jakies przejściówki itp..

2.Przy chęci zainstalowania sterowników pobranych ze strony msi włącza mi sie programik "BDA TV Monitor" i żadnej instalacji nie ma a w menadżerze urządzeń nic nie wykazuje obecności jakiejkolwiek karty tv..

3.Jakby ktoś coś wiedział na ten temat będę bardzo wdzięczny za pomoc..

Jasza

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: MSI GX600 // PRO-NETS TV Tuner Hybrid - z czym to się je??
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Październik 2008, 15:24:53 »

@UP aby nie powielać tematu piszę tutaj.

Tak samo jak user @UP dowiedziałem się, ze mam w moim lapku Tuner, ale nie mam pojęcia jak z niego korzystać.

Jasza

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Październik 2008, 17:33:57 »

Jest tu ktoś kto jest w stanie pomóc? Gdzie mam się pytać jak nie tu?

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik 2008, 08:06:40 »

GX600 nie posiada tunera TV.

Jasza

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Październik 2008, 10:47:48 »

MSI GX600 Extreme posiada tuner. Tak jest napisane w specyfikacji na stronie internetowej (jako opcjonalna część).

johnny

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Styczeń 2009, 10:31:59 »

posiada tuner opcjonalnie lecz niekoniecznie to znaczy przeciez.. z boku swojego lapka mam wyjscie na antenke, podobno cos sie podlancza do tego.. mniejsza z tym.. pytanie jest czy przy produkcji laptopa bardziej im sie oplacalo zostawic puste miejsce na plycie glownej nie przeprojektowujac obudowy laptopa i wpuszczenie jeszcze jednego modelu obudowy do produkcji seryjnej i zostawiajac slepe wejscie czy moze poprostu ten tuner jest a my nie wiemy jak go uruchomic?

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Styczeń 2009, 16:12:34 »

Opcja oznacza że w niektórych konfiguracjach może go posiadać.

Jeśli np GX600 sprzedawany jest z 3 różnymi prockami i dwoma dyskami to można z tego zrobić 6 konfiguracji.
Tuner tez jest opcją konfiguracyjną - może być a może go nie być.
Dlatego niektórzy mogą taki tuner posiadać - inni nie.
Jeśli sie go posiada to na pewno bedzie występował w menadzerze urządzeń po zaisntalowaniu, ewentualnie bedzie widoczny jako nieznane urządzenie jesli ktoś go nie zainstaluje.
Z tego co mi wiadomo - nie ma wyłącznika sprzętowego tunera.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc