Autor Wątek: Laptopy z grafiką HD4670 - zawieszanie, czarny ekran  (Przeczytany 5550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sooveen

• Kapral
  • *
  • :
Laptopy z grafiką HD4670 - zawieszanie, czarny ekran
« dnia: 19 Sierpień 2009, 20:46:52 »

Witam
Niedawno stałem się posiadaczem laptopa GX623z grafiką Ati Mobility Radeon HD4670. Niestety trafił mi się egzemplarz, w którym występuje problem z tzw. "czarnym ekranem". W różnych grach po kilku, kilkunastu minutach ekran nagle robi się czarny, zawiesza się dźwięk, komputer przestaje reagować na klawisze. Pomaga jedynie twardy restart przyciskiem zasilania. Po ponownym uruchomieniu pojawia się komunikat informujący, że przyczyną problemu był sterownik karty graficznej - przestał działać prawidłowo. Z tego co zauważyłem nie ma raczej związku z temperaturą układu graficznego czy procesora. Komputer może zawieszać się przy temperaturze grafiki około 60 stopni jak również działać bez problemu przy temperaturach bliskich 80stopni. Wypróbowałem kilka wersji sterowników, ustawieniach detali, trybie pełnoekranowym i w oknie - bez efektu.
Z innego forum wiem, że jest to dość często występujące zjawisko w laptopach z tą właśnie kartą graficzną. Wiem też, że kilka osób zdecydowało się oddać laptopy do serwisu, ale z różnym skutkiem.

Prosiłbym o potwierdzenie od kogoś z MSI, czy znany jest tego rodzaju defekt i skuteczne jego rozwiązanie.

Pzdr
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień 2009, 20:52:18 wysłana przez sooveen »

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
Odp: Laptopy z grafiką HD4670 - zawieszanie, czarny ekran
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpień 2009, 07:42:22 »

Jakie to są gry?
Czy są jakieś gry w których wszystko jest ok?

sooveen

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpień 2009, 19:42:13 »

Ja na razie miałem okazję sprawdzić tylko dwa tytuły:
America's Army - problem występuje
Fallout 3 jak na razie bez zawieszeń.

Inni użytkownicy (laptopy EX625 z HD4670) zgłaszają ten problem w następujących tytułach:
X-men
Mass Effect
GTA 4
Batman
Crysis
Dark Sector

Pzdr

wo09

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpień 2009, 22:01:00 »

Witam!

Mój model ex625 też ma problemy, dokładnie to w x-men, nowe demo batmana, i crysis, w tej ostatniej pozycji pomaga włączenie gry w trybie dx 9. Swojego laptopa sprawdzałem już pod Xp, vista i windows 7, w każdym z systemów jest ten sam problem - więc nie jest to wina sterowników ani temperatury. Według mnie producent, się  przeliczył z podkręceniem fabrycznym tej karty, w sieci znalazłem informację, że radeon 4670 to po prostu podkręcony model 4650. Jest to jak najbardziej możliwe jak i to, że nie wszystkie gry zachowują się stabilnie po oc, co mogłoby świadczyć o występującym problemie. Wiadomo, że nie każda karta wytrzyma takie samo taktowanie nawet ten sam model, w ciąż czekam na program w którym będzie można troszkę zjechać z taktowaniem i wtedy będzie wiadomo co w trawie piszczy....

hunT

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2009, 09:18:45 »

tutaj kolega porusza ten sam problem ;)
http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=4226.0

sooveen

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2009, 10:42:01 »

Na to wygląda. Z jedna tylko różnicą, nie wiem jak u innych, ale u mnie nie można grać dalej. Dźwięk się zawiesza po czym niknie, więc gra raczej już nie działa.

Miejmy nadzieję, że panowie z MSI potraktują temat poważnie i wkrótce poznamy przyczyny i stanowisko MSI.
Pzdr

Panie Marku_MSI

Czy można liczyć na jakieś informacje, sugestie? Szczerze mówiąc nie mam ochoty sprawdzać wszystkich tytułów po kątem tej usterki, ale jak widzę nie jest to odosobniony przypadek. Jak odniesiecie się do ewentualnej reklamacji? Z dodatkowych obserwacji mogę potwierdzić, że ekran zostaje wyłączony całkowicie tzn. podświetlenie panela zostaje wyłączone.

Pzdr
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2009, 10:08:55 wysłana przez sooveen »

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Wrzesień 2009, 09:25:01 »

Poproszę o dokładną procedurę testową tych gier (z nazwami i wersjami) i w jaki sposób odtworzyć problem.
Dodatkowo dokładny model notebooka + wersje wszystkich sterowników.

sooveen

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrzesień 2009, 19:07:31 »

Model notebooka: GX623-276PL
Sterowniki: ... takie jakie są firmowo dołączone (instalowane) + Vista Home Premium z najnowszymi aktualizacjami, sterowniki karty graficznej Ati Catalist 9.5 np. ze strony MSI

Procedura testowa gry America's Army 3
1. Uruchomić grę.
2. Grać do momentu aż ekran zrobi się czarny, dźwięk zapętli i komputer przestanie reagować na klawisze.

No to żeśmy sobie pożartowali.
Widzę, że strona MSI nie może potwierdzić występowania tego rodzaju problemu a może nie chce. Liczyłem, że jeżeli trafiły do Was komputery z takim problemem to macie jakieś własne analizy i rozwiązania. Wolałbym już odpowiedź "wymieniamy wszystko po kolei aż pomoże chociaz nie do końca wiemy dlaczego tak się dzieje". No, ale czegoś takiego nie robi się w żadnej firmie ;) Przykro mi, ale ja przekazałem tyle wiedzy na ten temat ile mogłem. Szkoda tylko, że nie uzyskałem odpowiedzi na pytania.

Pozdrawiam
Nieusatysfakcjonowany

Upddate:

Następnego dnia dostałem e-mail od MSI Polska z sugestią odesłania laptopa do serwisu. Dziękuję za kontakt.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień 2009, 09:01:00 wysłana przez sooveen »

piotrmorka

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Grudzień 2009, 08:26:05 »

Witam!
Odpowiedz mi proszę czy rozwiązali u Ciebie problem z ekranem i zawieszaniem się komputera - ja mam identyczny objaw przy GX700. Ręce opadają - juz 3 razy mój lapek lądował w serwisie, pewnie czeka go kolejna wizyta...
Pozdrawiam
PM

sooveen

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Luty 2010, 11:25:35 »

Witam

Ja nie zdecydowałem się na odesłanie lapka do serwisu, bo zupełnie zniechęcili mnie swoim podejściem. Twój przypadek uświadcza mnie w przekonaniu, że nie potrafią zdiagnozować i rozwiązać tego problemu.

Może gdyby była możliwość wymiany karty na jakiś inny model to zdecydowałbym się. Może sie serwis wypowie czy jest taka możliwość? No, ale nie wiemy nawet czy to karta czy coś innego...

Pzdr

MSI

• Administrator
  • Generał
  • :
    • MSI Polska
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Luty 2010, 06:12:19 »

W naszym serwisie nie ma możliwości wymiany karty w notebookach.

JJKP

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Luty 2010, 10:11:04 »

witam gx623

moja pierwsza gra gta4  po 3-4godziny  gry zero problemow

poza tym :
resident 5
wolfensten 2009
pes 10
gear of war
bioshok
burnout paradise
stalkery
deathspace
i wiele innych
dodam ze kazda gra byla ustawiana na maxa  co mogl pokazac lapek

bez problemow

mi sie wydaje ze masz cos nie tak ze swoim laptopem   nie szukal bym winy we wszystkich 4670
kupilem gx623 wlasnie ze wzgledu na ta karte