Autor Wątek: MSI Megabook GX600 Extreme - Kilka pytań przed zakupem  (Przeczytany 1073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przemek.rebacz

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Megabook GX600 Extreme - Kilka pytań przed zakupem
« dnia: 18 Listopad 2007, 09:02:32 »

Witam

Po kilku dniach poszukiwań udało mi się znaleźć w niemieckim sklepie internetowym owy model :
 http://www.notebookzentrale.de/eshop.php?action=article_detail&s_supplier_aid=1360487&position=1&anzahl_treffer=3

I tutaj mam do niego kilka pytań. Na stronie głównej MSI nie znalazłem nic na temat rozdzielczości jaką podaje ten sklep czyli : TFT 1920 x 1200 ( WUXGA ) , czy ta wersja notebooka takową posiada ?!?

Poza tym kwestia ramu : na niektórych forach wyczytałem że ten model posiada max 2giga ramu, na innych że 4. Sklep podaje : max 4 Giga ramu, ale nie wiem czy owy sklep posiada dobre info.

Z innego wątku o tym produkcie zauważyłem że jeden z moderatorów wątpi, w pojawienie się w ogóle owego laptopa w Polsce dla tego zdecydowałem się na zakup go poza granicami naszego kraju, ale czy ktoś się orientuje jak jest z gwarancją na tak zakupiony notebook ? ( nigdy nie kupowałem przez internet i nigdy nie posiadałem notebooka )

Oraz ostatnie pytanie bardziej do dyskusji : czy bardziej się opłaca kupić model za 1300 euro czy za 1500 euro z HD DVD-ROM no chyba że czymś te wersje się jeszcze różnią

Michal

• Generał
  • :
Odp: MSI Megabook GX600 Extreme - Kilka pytań przed zakupem
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Listopad 2007, 10:23:04 »

Zanim zadasz pytanie - poczytaj.
Odpowiedzi na wszytskie swoje pytania znajdziesz w:
http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=2095.0
oraz w linku do rezenzji użytkownika podanym w tym wątku.

Co do RAMu - są problemy z niektorymi 2GB modulami DDR II i dlatego MSI bezpiecznie podaje bardzo czesto "tylko" 2GB, w rzeczywistości udaje się czesto obsłużyć beproblemowo 4GB. Nie tyczy sie to tego modelu tylko jest to uwaga generalna do wszystkich konstrukcji na Santa Rosa.

Co do HD-DVD - jeśli ci potrzeba takiego napędu w laptopie - czemu nie :)
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc