Autor Wątek: msi s271 - 100% użycia CPU?  (Przeczytany 1917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariusz.m

• Szeregowiec
  • *
  • :
msi s271 - 100% użycia CPU?
« dnia: 12 Listopad 2007, 14:03:12 »

Od jakichś dwóch tyg, mam msi s271... Wcześniej używałem raczej notebooków z serii Travel Mate, ale były mało "mate" w czasie "travel"...
Używam go raczej do pracy, ale jako, że znalazłem zakurzone diablo 2, łezka się w oku zakręciła i pomyślałem, że trzeba pograć. I tu pojawiło sie "ale"... ponieważ w czasie gry użycie procesora to wciąż 100% i... co tu dużo mówić, grzeje się skubany... a gra wymagająca nie jest:/
Nie chciałbym go zaraz uszkodzić, bo na prawą rękę z wentylatora mi jakieś ogniste podmuchy lecą.
Jakaś rada, czy też może to normalne?

Pozdrawiam

(moderatora też, poprawki naniosłem)
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad 2007, 07:12:21 wysłana przez mariusz.m »

Michal

• Generał
  • :
Odp: 100% użycia CPU?
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2007, 16:10:52 »

No wiesz gra stara i genialna jak na swoje czasy ale nie do końca dostosowana do dzisiejszych realiów.
Gra nie do końca wykożystywała wszelkie akceleracje 3D karty graficznej, większość liczył procesor.
A że procesor mocny to liczy teraz ile wlezie i pewnie masz renderowane jakieś 100 klatek na sekundę lub więcej. Co z tego że twój LCD tgo nie wyświetli a oko nie zobaczy - ważne że można liczyć to gra liczy :)

A wiec solution - nie wiem czy Diablo to miało ale wiem że na przykład gry z serii GTA tak - poszukaj ogranicznika renderowania jesli jest w opcjach. Wtedy gra nie bedzie liczyła bez opamietania tylko będzie liczyła tyle ile trzeba, np 30 fps. Jesli w samym Diablo nie ma opcji - poszukaj specjalnego programiku do tego, wiem że coś takiego w zamierzchłych czasach było. Nazwy niestety nie pamiętam już wiec sorry ale więcej ci nie pomogę.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc

mariusz.m

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp: msi s271 - 100% użycia CPU?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2007, 07:06:27 »

No! I to się nazywa konkretna odpowiedź, postaram się znaleźć jakiś ogranicznik renderowania. Tym czasem wielkie dzięki!