Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Member Center System Maintenance Announcement (July 19, 2021, GMT+8)

There will be a scheduled system maintenance from 10:00 AM to 12:00 Noon on July 19,2021 (GMT+8).

Date and Time:
July 19, 2021 10:00 to July 19, 2021 12:00 (GMT+8)

During the maintenance procedure, the Dragon Center will keep run but might not be able to log in MSI Member center. We appreciate your patience and sincerely apologize for any inconvenience caused.

Thank you for your understanding and support,
MSI

Autor Wątek: Problem z pilotem w TV @nywhere Master  (Przeczytany 11225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cattani43

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem z pilotem w TV @nywhere Master
« dnia: 21 Luty 2004, 07:37:58 »

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem tunera TV @nywhere Master i raz nie wiadomo dlaczego udało się wszystko zainstalować, że działał nawet pilot ale za to trzeba było ręcznie dostosowywać audio - Russia wtedy wizja była do kitu, a następnie secam zamienić na PAL-B
i wtedy obraz był OK! Po kilkakrotnych instalacjach na nowym systemie Win XP Professional SP1 udało się uzyskać przy włączaniu tunera obraz i fonię tak jak powinno być, czyli kraj Poland fonia PAL_B i wszystko gra jak należy. Nie do końca. Przestały wtedy działać niektóre funkcje pilota min. regulacja głośności, powiększanie obrazu na full oraz chanel up i down.
Działa włączenie i zmiana kanałów przez klawisze numeryczne pilota, ustawienia kontrastu itp. Jednak moim zdaniem najważniejsze funkje czyli głośność i zmiana kanałów na odległość nie dziła. DLACZEGO??
Gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać. Dodaję że funkcje nagrywania z pilota też działają.
Reasumując albo działał pilot a kartę trzeba było za każdym razem ręcznie ustawiać albo tak jak opisałem powyżej.
Co do karty to jest super i nagrywa wspaniały obraz oraz dźwięk. Radio działa bez zarzutu jak i sama karta tylko pojawia się czasami problem z dźwiękiem w czasie startu systemu słychać po odpaleniu szum w głośnikach, który po włączeniu karty a następnie wyłączeniu z pilota wraca do normy i problem się już nie pojawia.
Mam płytę K7N2-V , FX5600, 1GB RAM 400MHz Kingstona
dyski 40GB IBM i 80GBSeagate o szybkości 7200.

Czy może ktoś miał taki problem lub wie jak się z nim uporać - za pomoc z góry dziękuję.
MSI K9A2, Athlon X2 6000+, GF 8800GT, 2GB KingMax 1066, Seagate ST3500320AS, BeQuiet 450 Dark Power Pro

anylis

• Sierżant
  • **
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2004, 20:40:36 »

Z tego co wiem to wiele kart telewizyjnych sypie się gdy jest zainstalowany DirectX 9. Może tu jest problem.
MSI KT6Delta FIS2R | Bartek 2500@3200 | 2 x 512MB DDR400 Kingston CL 2,5| Sapphire Radeon 9600Pro | LG F900P | Maxtor 120GB 8MB + Seagate 120GB 8MB: RAID0 | DVD RW DL | DVD | CD-RW | WC CPC | Obudowa | Okno | Kilka ÂświecideÂłek

Wytrych

• Gość
re: TV@nywhere master problem
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty 2004, 21:11:08 »

Rowniez jestem posiadaczem TV@nywhere master i mialem podobny problem, ktory zostal rozwiazany poprzez zainstalowanie nowych wersji sterownikow i PVR.
Jest jednak problem z odbiorem TV poniewaz zaimplementowany w sterownikach raster czestotliwosci i system TV nijak sie ma do tego co obowiazuje w naszym kraju.
W Polsce obowiazuje PAL D czyli fonia nadawana na czestotliwosci 6,5 MHz (w odroznieniu od PAL-u B 5,5 MHz).
Proponuje wybrac ustawienie Czech Republic bedzie w miare poprawny odbior, jednak wszystkie programy sa wyszukiwane jedynie w trybie free scan :-(

I jeszcze male pytanie: na Polsacie w napisie stereo brakuje czesci liter podobnie na innych programach, czy u Ciebie wystepuje ten problem?

Tomasz S.

cattani

• Szeregowiec
  • *
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Luty 2004, 16:01:16 »

Originally posted by Wytrych
Rowniez jestem posiadaczem TV@nywhere master i mialem podobny problem, ktory zostal rozwiazany poprzez zainstalowanie nowych wersji sterownikow i PVR.
Jest jednak problem z odbiorem TV poniewaz zaimplementowany w sterownikach raster czestotliwosci i system TV nijak sie ma do tego co obowiazuje w naszym kraju.
W Polsce obowiazuje PAL D czyli fonia nadawana na czestotliwosci 6,5 MHz (w odroznieniu od PAL-u B 5,5 MHz).
Proponuje wybrac ustawienie Czech Republic bedzie w miare poprawny odbior, jednak wszystkie programy sa wyszukiwane jedynie w trybie free scan :-(

I jeszcze male pytanie: na Polsacie w napisie stereo brakuje czesci liter podobnie na innych programach, czy u Ciebie wystepuje ten problem?

Tomasz S.

A co z pilotem nie napisałeś??
Jeśli chodzi o napisy są wporządku. A karta chodzi  na ustawieniu Poland i jest ok. z fonią i wizją tylko nie działają wszystkie opcje pilota
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2004, 16:03:15 wysłana przez cattani »

cattani

• Szeregowiec
  • *
  • :
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marzec 2004, 16:07:16 »

Czy nikt na forum nie posiada poza mną i gościem, który odpisał takiej karty??

Wytrych

• Gość
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Marzec 2004, 22:31:36 »

Problem z pilotem został rozwiązany przez instalacje nowych sterowników, co napisałem w pierwszym zdaniu.

zales

• Szeregowiec
  • *
  • :
Odp:
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwiec 2006, 21:45:39 »

Problem z pilotem został rozwiązany przez instalacje nowych sterowników, co napisałem w pierwszym zdaniu.

mam to samo w tym samym modelu pod xp, mas zmoze gdzies te sterowniki na których działa pilot i reszta?