Autor Wątek: MSI PC54g-BT problem  (Przeczytany 2953 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kartofel

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI PC54g-BT problem
« dnia: 22 Czerwiec 2007, 12:48:30 »

Cześć

Posiadam płytę K8N Sli Diamond do której dołączona została karta wi-fi / bluetooth.

Problem w tym że nie posiadam kabelka łączącego tę kartę z płytą główną.

Kabelek usb z obydwu stron jednakowo zakończony wtykami j1394 (ieee 1394) z tym że to usb (jak piszą w opsie) a nie firewire a wtyk jest kształtu prostokątnego jak i oba gniazda (płyta i karta).
I są 10 pinowe.

Pytanie następujące, skąd pozyskać taki przewód ??
Bądz jak taki zrobić??

Na serwis nie mogę liczyć bo olewają mnie wraz z pośrednikiem (który mi sprzedał) a nie mam czasu na tyle aby pozwolić sobie na dłuższy brak komputera ( w momencie gdy wymieniali kartę trwało to miesiąc).

Pomocy !!

Michal

• Generał
  • :
Odp: MSI PC54g-BT problem
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2007, 14:19:29 »

Witam.
Po pierwsze chodzi chyba o K8N Diamond bez SLI w nazwie.
Co do kabelka - powinien być w zestawie. Napisz mi czy zakupiłeś płytę w sklepie bez niego?

Z tego co mi wiadomo WiFi powinno działać bez tego kabelka, niestety z BT będzie problem.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc

kartofel

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Czerwiec 2007, 09:14:50 »

Co do nazwy to racja, troszke przesadziłem.

Płyta została zakupiona u "kolegi" który ma dostęp do hurtowni (aby było taniej i szybciej) i to był mój błąd bo mu zaufałem a on po kilku próbach negocjacji z serwisem odpuścił i mnie olał twierdząc że ignorują jego meile a telefonów nie odbierają. Z tego co wiem Msi korzystało z serwisu actiona bo paczka z płytą które było oklejone taśmą jest opisane przez w/w serwis. Do serwisu został wysłany cały komplet, czyli płyta wraz ze wszystkimi bebechami oraz kartą i owszem wróciła nowa karta wi-fi/blue ale już bez przewodu którego tak dramatycznie potrzebuje bowiem bez niego nie jestem w stanie zainstalować softu do żadnego urządzenia. Wi-fi owszem jakoś tam od biedy chodzi (od biedy bo bez softu i bez możliwości jakiejkolwiek konfiguracji :-/ ). A bez kabelka nie będzie działać blue ani żadne oprogramowanie i tak w ogóle jest suxxxxxxxxxx.

Pozdrawiam

Ps. Kabelek był od momentu zakupu aż po odesłanie płyty do serwisu skąd już nie wrócił :-/

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Czerwiec 2007, 07:05:20 »

Skoro serwis Action oddał ci płytę bez przewodu - zgłoś się do nich z reklamacją.
Na pewno nie jest to wina serwisu MSI - nie wchodząć w szczeguły procesu RMA - nie ma takiej mozliwości aby kabelek "zawieruszył się" u nas.
Pozdrawiam.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)

Nie ma ludzi nieomylnyc

kartofel

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Czerwiec 2007, 13:15:39 »

Dzięki za podpowiedz tylko jest jeden problem. Nie pojadę do Wa-wy(bo tam została wysłana płyta) aby upominać się o kabelek którego pewnie i tak nie mają :-/
Więc mój problem jest nadal nie rozwiązany....

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Czerwiec 2007, 13:24:05 »

Po co masz jechać do Wawy? W dzisiajeszych czasach 95% spraw da sie rozwiązać telefonicznie, także tą mam nadzieje.
Z samym transportem kabelka także nie będzie problemów - kurier. Kto za to zapłaci - mam nadzieję że Action, moim zdaniem to ewidętnie ich wina (przynajmniej tyle mogę powiedzieć na podstawietych informacji jakie mi podałeś).

Nie ma ludzi nieomylnyc

_dl_

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpień 2007, 07:32:46 »

Niestety z kabelkami jest problem. Po złych doświadczeniach nauczyłem się aby wysyłać płyty do dystrybutorów bez wyposażenia, bo na 99% coś zginie. Nie jest problemem jak zginie kabel do dysku twardego, ale jak posieją zaślepkę i/o albo jakiś kabelek który jest tylko konkretnie do danego urządzenia to już problem.

Niestety serwisy dystrybutorów działają bardzo niechlujnie, sprzęt (wyposażenie) liczony jest na odwal się, a później pakuje się to co jest pod ręką. Problem z egzekucją też jest, bo mała firma która u nich kupuje jest olewana (ważne, że kupili, a serwis ilościowo się zgadza - przysłali płytę odesłano płytę), a jak co to zawsze można zwalić winę na to że danego kabla w paczce nie było.
Gigabyte GA890XA-UD3 | AMD Phenom II 905e 4x2,5Ghz | Scythe Ninja | 4x Kingston 2048MB 1600Mhz HyperX | Radeon HD5830 1GB | 2x1TB HDD| Gigabyte ODIN GT 550W | Chieftec WH-01B-B