Autor Wątek: Płyty główne jakich firm mieliście do tej pory w swoich komputerach?  (Przeczytany 2335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

2jz_gte

• Gość

Witam!
Zakładam mam nadzieje ciekawy i cenny dla opini wątek.
Napiszcie w nim jakie płyty główne mieliście do tej pory w swoich blaszakach i jakie oceny moglibyście im przpisać (1-6)?

Ja pierwszy:

1. MSI ( a jak!) pod S7 na Ali Alladin V, do tego wypas K6-2 500MHZ! LOL
Płyta robiła z MVP3 moich qmpi sieczkę moich . Wydajna i stabilna - 6
Odeszła do innego właściela w stanie idealnym

2. Gigabyte LX ... degradacja na P2 233.
Jak każdy LX. Nic szczególnego. Nie było problemów - 4
Odeszła do innego właściela w stanie idealnym

3. Abit BE-6 II na PIII 450
Wypas mimo ciągłego narzekania malontentów na padające kędziorki ja nie miałem żadjego problemu!!!
BX był najlepszym chipsetem jaki ujrzał światło dzienne! Zero problemów - 6

4 MSI MS-6777 ( nowsza wersja niż to co pokazuje MSI na swojej stronie - ma kolorowe banki pamięci )  na Durniu 700 i 1200, a ostatnio na Athlonie 2800.
WYPAS!! Stabilna ( nf2 ), starannie wykonana ( ach! ten czerwony laminat!). Mam ją od 4 lat z drugiej ręki ( ponoć w Polsce nie była sprzedawana... ) i ani razu mnie nie zawiodła! Zero zwiech. - 6

5. MSI K7N2 Delta2 FSR na Athlonie 2800MIÓD! Rewelacyjnie wypasiona na nf2 ultra 400. Zero problemów. Chodzi na kingstonach kvr400x64c25/512 x 2 - 6

MSI 3/5

_dl_

• Generał
  • :
Odp: Płyty główne jakich firm mieliście do tej pory w swoich komputerach?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Czerwiec 2007, 06:36:27 »

A czemu nie :) Procesorów wymieniał nie będę bo było ich średnio z 3-4 razy tyle co płyt :)

Zaczniemy od 486.

1. Producenta płyty nie pamiętam, ale ciągnęła bardzo ładnie DX4-160 firmy amd na ustawieniach 3x50Mhz.

2. FIC 503+, gdyby nie ostateczne problemy z obsługą szyny 100 przy wysokich mnożnikach i marnym wparciem producenta chipsetu (instalacja sterowników VIA było wtedy koszmarem) dostała by 6 a tak tylko 4 :P (K6-2 350 i 550)

3. KOB KT133, nie miałem co narzekać. (5+) Nikt wtedy wiele od płyt jeszcze nie oczekiwał. Miała wszystko co było potrzebne, a przesiadka na Durona 800 dała TAKIEGO kopa że byłem w raju. Ale brak obsługi szyny 133 (wersja bez A pamięci tylko szły na 133) i zbliżająca się zmiana procesora skłoniły mnie do zmiany na:

4 ECS K7S5A. Niemalże kultowa płyta. Co ludzie na niej nie wyrabiali. Sam dorabiałem moda na VCore, i ręczny zmieniacz mnożnika. Nie ma już teraz płyt które tyle trzymały się na rynku (5).

5 MSI KT3 ULTRA. Pierwsza płyta mikrostara... Bardzo mi się spodobała, KT333 nie miał już takich problemów jak KT266. Moja ostatnia płyta z chipsetem innym niż NVIDIA. Ale to się chyba niedługo zmieni (6)

7 ASUS A7N8X Deluxe 2.0. Pierwsza w pełni wyposażona płyta. Nie mogę powiedzieć o niej nic złego, spisywała się na medal. (6) No ale przyszedł czas na zmianę procka i decyzja o zakupie legendarnego tandemu

8 Abit NF7S 2.0 + Athlon 2500+ MOBILE. (6) Nic dodać nic ująć. OC na najwyższym poziomie, ale wszystko co dobre się kończy... Pojawiło się 939.

9 DFI Lanparty Ultra-D. (6+) Chyba najlepsza płyta jaką miałem. Zawodził tylko nieco szybko się psujący, źle umiejscowiony wentylator chipsetu. Poza tym CUD MIÓD i MALINA :P. Nawet to nie może obniżyć oceny tej płyty. Ilość opcji w biosie pozwalających na niemal wszystko powala, czasami nawet doświadczonego użytkownika.

10 Asus M2N-E z górnej półki na entry-level :P (5+) Mimo że płyta nie pochodzi z najwyższej półki ma kilka ciekawych cech (sterowanie 3 wentylatorami). Ale po rewelacjach jakie mój brat przeżył na A8N-E postanowiłem rozstać się z Asusem.

11 No i ostatecznie powrót do wiernych MSI K9N SLI Paltinium. Miałem ją kupić zamiast tego asusa ale była za droga. Na razie mam mieszane uczucia. Niby wszystko fajnie ale nie do końca. Początkowo problem bo mam spory przedmuch w komputerze a nie chce żeby to strasznie furczało, a tu okazuje się że sterowany jest tylko wentylator procesora... (po 3 z asusa nieco mało). Upgrade biosu pomogło i mam 2 sterowane (z 5 podłączonych :) ). Drugi problem mam cały czas z raidem którego nie jestem w stanie spiąć. No ale sentyment do MSI powoduje że jak wymienię to co najwyżej na inny model (a może ten sam - może to konkretny model szwankuje). Na razie oceny nie wydam.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2007, 07:07:27 wysłana przez _dl_ »
Gigabyte GA890XA-UD3 | AMD Phenom II 905e 4x2,5Ghz | Scythe Ninja | 4x Kingston 2048MB 1600Mhz HyperX | Radeon HD5830 1GB | 2x1TB HDD| Gigabyte ODIN GT 550W | Chieftec WH-01B-B

PaVLo

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2007, 16:13:58 »

DFI Intel 440BX/ZX
MSI K7T Turbo Limited Edition
MSI KT4V
MSI K7N2 Delta-L
Epox 8RDA3+
MSI K8N Neo2 Platinum
DFI Lanparty Ultra-D

koziro

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec 2009, 15:55:11 »

1. ASUS P2B (chipset Intel i440BX/ZX rev. B1) z prockiem Intel Celeron 300MHz Mendocino. Procesor kręciłem zworkami  :P na 375Mhz. Ogólnie byłem zadowolony = 4
2. ESC P6BAT-A+ z procesorem Intel Celeron II 400Mhz Mendocino. Słabe OC, a do tego brak obsługi setfsb  :-\ za to plus za możliwość zainstalowania 2 CPU (s370 + slot1) =3
3. Abit KD7 z procesorem AMD Duron 1000. Super BIOS, a co za tym idzie duże możliwości podkręcania. = 6
4. Abit VH6-II z CPU Intel Celeron III 700 Coppermine. Super płyta do OC, na procesor zrobiłem vmoda  8) i nieźle się kręcił, ale niedawno padł  :'( jednak za płytę = 6
5. ASRock (dokładnie modelu nie pamiętam, ale miał wbudowaną grafike GF 6100) z procesorem AMD A64 3000+. Procek nieźle się kręcił, ale chipset na skutek wysokiej temp uległ uszkodzeniu i płyta była praktycznie do wyrzucenia = 5-
6. Foxconn A690GM2MA z procesorem ADM A64 X2 5000+ BE (aktualnie używam). Naprawdę rewelacyjna płyta. Super OC, stabilna 100% i w ogóle.

Wiem, że to forum MSI, a ja nie wymieniłem żadnej płyty tej firmy. Po prostu nie miałem jeszcze okazji na żadnej pracować (podkręcać  ;)), ale mam nadzieję to nadrobić.