Autor Wątek: Ściągnięcie BIOS ze strony MSI  (Przeczytany 4203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

joy1

• Szeregowiec
  • *
  • :
Ściągnięcie BIOS ze strony MSI
« dnia: 20 Czerwiec 2007, 09:52:20 »

Mam pytanko jak mam ściągnąć BIOS ze strony MSI? Pytanie trywialne jeszcze chyba kilka miesięcy temu gdy po prostu się wchodziło na www MSI wybierało się odpowiednią ver. BIOS i ściągało się na dyskietkę.
Teraz jak wchodzę to widzę coś takiego.

tylko że komp. który chce "upgradować" nie ma dostępu do neta i mieć raczej nie będzie  :-\

Płyta K8MM3-v bios wgrany obecnie- fabryczny.

Da się ominąć ten "cudowny" live update?
Brak podpisu :)

Michal

• Generał
  • :
Odp: Ściągnięcie BIOS ze strony MSI
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2007, 13:25:36 »

"Cudowny" Live Update pojawia sie wszedzie tam gdzie opcji do wyboru BIOSu jest wiecej niż jedna i użytkownik nieświadomy swojej niewiedzy może wgrać nie to co powinien. Dlatego pozbawia się go "prawa namieszania".

Skąd te inne opcje - nowa reversja płyty, inne PCB, inne zmiany w płycie owocujące pojawieiem się plyt z nową serią BIOSów (zazwyczaj zaczynają się od innej cyfry początkowej) ect.

Jak dostać BIOS do wgrywania ręcznego? Napisać maila do pomocy technicznej (na przykład do mnie osobiście) z dokładny, powtarzam raz jeszcze dokładnym opisaniem jaką płytę aktualnie mamy, jej pełną nazwą, jaką wersję, PCB i jaki aktualnie BIOS posiadamy. BIOS przyjdzie jako mail zwrotny z ewentualnymi uwagami jak go wgrać jeśli wymaga czegoś niestandardowego.

Dodam jeszcze że mail to coś innego niż prywatna wiadomość dla użytkownika forum jakby ktoś nie wiedział.
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc

joy1

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Czerwiec 2007, 15:51:28 »

Powiem tak, nie podoba mi się te "udebilnianie" użytkowników przez MSI. Dobrze wiem co wgrywam i w jakim celu, a jak ktoś nie wie nawet co to jest BIOS ten zapewne nawet by nie podszedł do Live update.

Dziękuję za poradę aby w razie czego napisać do pana ale dość często się zdarza, że bios potrzebuję "na wczoraj" gdyż robię w serwisie komputerowym, a w tym przypadku jest to raczej nie możliwe.

Czy MSI nie jest pionierem z takim podejściem?
Brak podpisu :)

Lzep

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwiec 2007, 18:40:30 »

Masz pecha  ;D - do większości (chyba ?) płyt MSI można ściągnąć Bios również "normalnie", np. do mojej -> http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=bios&maincat_no=1&prod_no=552
Pozdr. :)
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

_dl_

• Generał
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwiec 2007, 19:19:21 »

No właśnie zwróciłem uwagę że tylko na polskiej stronie są takie ograniczenia. A nawet jeśli to do biosu można się dobrać przez samego live update. Niech ci go ściągnie. Tylko zapamiętaj do jakiego katalogu wrzucił i stamtąd można z nim dowolnie kombinować. Problem zaczyna się gdy chcemy pobrać bios do innej płyty.
Gigabyte GA890XA-UD3 | AMD Phenom II 905e 4x2,5Ghz | Scythe Ninja | 4x Kingston 2048MB 1600Mhz HyperX | Radeon HD5830 1GB | 2x1TB HDD| Gigabyte ODIN GT 550W | Chieftec WH-01B-B

Lzep

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec 2007, 20:52:48 »

tylko na polskiej stronie są takie ograniczenia
Z tą "polską stroną" to trochę przesadziłeś - po kilku klikach prędzej czy później znajdziesz się na global.msi.com.tw  ;D
Pozdr.  :)
MSI KT4AV, Athlon XP 2400+@2700+(2.2GHz, 176x12.5, 1.675V), Spire FRII, 2x512MB PC3500 Kingston HyperX(2-2-2-6-1T), 40GB IDE +(80+200) GB SATA, GB-ATI R9550, TV Medion (Ph SAA7134 HL), Chieftec 360-302-DF, WIN2K PL/SP4
----------------------------
Your Time Is Gonna Come ...

_dl_

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwiec 2007, 06:30:48 »

Co fakt to fakt. Ale przeglądając strony MSI w innych krajach nie spotykam się z takimi problemami. Wystarczy zaglądnąć do naszych zachodnich sąsiadów by bez problemu ściągnąć bios (przynajmniej jakiś tydzień temu mi się udało).

Cały problem polega na tym co w momencie gdy mam tego dużo i co chwila potrzebuje nowego biosu (bo mam taką pracę), a niekoniecznie jestem w stanie uruchomić windowsa (bo nie zawsze jest). Kontaktowanie się w takim przypadku ze wsparciem technicznym jest uciążliwe zapewne dla obu stron. (Zwłaszcza jak pomoc potrzebna jest na już a tu trzeba czekać, czasem nawet przy najlepszych chęciach trochę to trwa). Jak wspomniał Michał (widać to w wielu postach) update biosu jest jedną z podstawowych czynności jak coś nie działa.

Dobrze że mam już całkiem sporą kolekcję biosów na miejscu :)
Gigabyte GA890XA-UD3 | AMD Phenom II 905e 4x2,5Ghz | Scythe Ninja | 4x Kingston 2048MB 1600Mhz HyperX | Radeon HD5830 1GB | 2x1TB HDD| Gigabyte ODIN GT 550W | Chieftec WH-01B-B

Michal

• Generał
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Czerwiec 2007, 07:04:12 »

Powiem tak, nie podoba mi się te "udebilnianie" użytkowników przez MSI. Dobrze wiem co wgrywam i w jakim celu, a jak ktoś nie wie nawet co to jest BIOS ten zapewne nawet by nie podszedł do Live update.

Dziękuję za poradę aby w razie czego napisać do pana ale dość często się zdarza, że bios potrzebuję "na wczoraj" gdyż robię w serwisie komputerowym, a w tym przypadku jest to raczej nie możliwe.

Czy MSI nie jest pionierem z takim podejściem?

Widzę poważne negatywne emocje z twojej strony. Dlaczego?
Czy wiesz co to jest wsparcie techniczne? Skoro jesteś "sklepem" i potrzebujesz coś na gwałt to wystarczy jeden telefon lub mail i było by po sprawie.

Co do "debilności" jak sam to nazwałeś - nistety ale mylisz się, 50% klientów wie co to BIOS, wie nawet jak zrobić jego flesh jednak nie jest już w stanie stwierdzić dokładnie jaką płytę mają (nazwa, wersja, PCB, aktualna wersja BIOSu to pytania na które odpowiedź pada czasami po 3-4 razy zanim padnie prawidłowa).
Desktop - Asus P5K Premium | C2D E7200@3600MHz | XP120 + Nidek 120mm 3-rotor | GF 7800GT + Zalman | GoodRam PRO 4x1024MB DDR2 900@1066 | 3 x Seagate | Audigy 2 |  Enermax 465W |  Samsung 2493HM | A lot of other staff with FDD too :)
Mobile - MSI Wind U100-053US + upgrades

Nie ma ludzi nieomylnyc