Autor Wątek: B550M PRO-VDH problem w biosie  (Przeczytany 179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xassassin

• Szeregowiec
  • *
  • :
B550M PRO-VDH problem w biosie
« dnia: 17 Lipiec 2021, 12:25:03 »

Cześć, problem polega na tym, że po wejściu do BIOS'u nie działa ani klawiatura (Cobra pro inferno) ani myszka (Genesis Krypton 500) oba są na USB próbowałem również innej klawiatury (Genesis RX66 US QWERTY) nadal bez skutku. Wejść do BIOS'u mogę poprzez klikanie DEL ale w BIOS'ie  klawiatura i myszka przestaję działać, nie mam skąd wziąć klawiatury z wejściem PS/2. Jakieś porady? Bo chciałbym zaktualizować BIOS do najnowszej wersji ale nie wiem czy bez działającej klawiatury da rade.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: B550M PRO-VDH problem w biosie
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2021, 06:10:56 »

Hej,
Próbowałeś wszystkich portów USB? Zwłaszcza tych wbudowanych w płytę (nie w obudowie czy poprzez jakiegoś HUBa, np. w monitorze). Jeśli nie - spróbuj bezpośrednio podłączyć klawisze do portów USB na samej płycie.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

xassassin

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipiec 2021, 10:53:40 »

Hej,
Próbowałeś wszystkich portów USB? Zwłaszcza tych wbudowanych w płytę (nie w obudowie czy poprzez jakiegoś HUBa, np. w monitorze). Jeśli nie - spróbuj bezpośrednio podłączyć klawisze do portów USB na samej płycie.

Pozdrawiam,
Tak, próbowałem wszystkich USB, które są w płycie, nie korzystam na ogół z USB w obudowie. Zawsze jak wchodzę do BIOS'u to kończy się to resetem komputera, ponieważ nawet nie mogę z niego wyjść, zamówiłem  przejściówkę z USB na PS/2, zobaczymy czy to zadziała. Ale jak na razie jestem otwarty na inne rozwiązania. O co chodzi z podłączaniem klawiszy bezpośrednio do płyty?
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2021, 11:15:11 wysłana przez xassassin »

xassassin

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec 2021, 18:10:01 »

Hej,

Pozdrawiam,

Po aktualizacji biosu za pomocą programu MSI Center, mysz i klawiatura działa w BIOSIE ale, wszystko w BIOSIE strasznie wariuję, okna się nakładają, język zmienia się na jakiś azjatycki, nie można w nic wejść, są straszne problemy. tutaj link do tego jak to wygląda
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec 2021, 18:49:26 wysłana przez xassassin »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec 2021, 07:02:53 »

Hej,
Miałem na myśli podłączenie klawiatury bezpośrednio do tylnego panelu - nie poprzez obudowę czy huby np. w monitorze.
Spróbuj jeszcze przeflashować BIOS bezpośrednio w samym BIOSie, poprzez M.Flash:

A wcześniej zresetuj BIOS, wyjmując bateryjkę podtrzymującą BIOS (na kilkadziesiąt minut). Oczywiście pamiętaj o ostrożności i całkowitym wyłączeniu komputera z prądu. Najlepiej w ogóle całkowicie wszystkie kable odłączyć podczas tej operacji.
Jak nic nie pomoże - zostaje reklamacja. Sprzęt reklamujesz do sklepu, gdzie został zakupiony.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland