Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Member Center System Maintenance Announcement (July 19, 2021, GMT+8)

There will be a scheduled system maintenance from 10:00 AM to 12:00 Noon on July 19,2021 (GMT+8).

Date and Time:
July 19, 2021 10:00 to July 19, 2021 12:00 (GMT+8)

During the maintenance procedure, the Dragon Center will keep run but might not be able to log in MSI Member center. We appreciate your patience and sincerely apologize for any inconvenience caused.

Thank you for your understanding and support,
MSI

Autor Wątek: Z390 Godlike i niskie napięcie na USB wew.  (Przeczytany 380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ahijos

• Kapral
  • *
  • :
Z390 Godlike i niskie napięcie na USB wew.
« dnia: 15 Lipiec 2021, 05:26:28 »

Mam płytę Z390 Godlike, bardzo dobry  markowy zasilacz 1200 W BeQuiet oraz pompę wodną Corsair  H115i.

Pompa jest sterowana przez USB wew., a zasilanie z portu sata.

Bardzo często doświadczam problemu ze sterownikiem do tej pompy tzn. pojawia się napis, że nierozpoznane urządzenie usb ...

Często pomaga - odinstalowanie urządzenia tzn. jego sterownika i ponowne zainstalowanie plus reset.

Czy zastosowanie aktywnego huba wew. może coś pomóc? Może to za niskie napięcie na usb?
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2021, 05:55:45 wysłana przez ahijos »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Z390 Godlike i niskie napięcie na USB wew.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipiec 2021, 11:56:56 »

Hej,
Jakby płyta była niesprawna, to nie sądzę, by przeinstalowanie sterowników cokolwiek dawało. BIOS zaktualizowałeś? Zapewne nie masz możliwości przetestowania chłodzenia na innym zestawie komputerowym?

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

ahijos

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipiec 2021, 14:47:39 »

Mam drugi komputer też z pompą i tam nic się nie dzieje (Gigabyte GA-Z170X-Designare i prawie ta sama pompa wodna).

Przekładanie pomp to duży kłopot, do tego nowe pasty ect.

Bios mam najnowszy.

Nie mam oprogramowania które koliduje z Corsair tj. Mystic Light itp.

Nie mam pojęcia dlaczego pracuje powiedzmy dwa tygodnie dobrze, a potem zonk - nic nie było instalowane.

Tylko ten jeden błąd się pojawia czyli błąd rozpoznania urządzenia usb Corsair - odinstalowanie i instalowanie plus reset najczęściej pomaga, a jak nie to kilka razy trzeba tak robić i jest dobrze.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lipiec 2021, 12:19:04 »

Hej,
Domyślam się, że przekładanie chłodzenia jest problematyczne. Ale alternatywą jest reklamowanie płyty - wtedy też musiałbyś wszystko rozebrać.
Próbowałeś zmieniać podłączenia portów USB do tego chłodzenia? Płyta powinna mieć więcej niż jeden. Możesz też kabel zasilający zmienić, też powinien być więcej niż 1 w takim zasilaczu.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

ahijos

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2021, 14:23:15 »

Reklamowanie płyty głównej z takiego powodu jest jakby tu powiedzieć? Nie do zrealizowania, ponieważ żaden serwis nie uzna tego za wadę płyty, no chyba, że faktycznie coś jest nie tak z portami USB wewnętrznymi, prędzej stwierdzą, że to wina pompy.

Czy można to jakoś sprawdzić? np. jakimś programem?

Przełożenie wtyczki, też na to wpadłem i właśnie zrobiłem, zmieniłem też podłączenie zasilania do innego sata, zobaczymy czy to pomoże.

Ponowię pytanie czy jest jakiś program lub sposób domowy aby przetestować te porty USB?

Mam jeszcze jedno pytanie czy jakiś inny element komputera może wpływać na to np. pamięć DDR lub coś innego?

Od razu zaznaczam mam zasilacz markowy BeQuiet dużej mocy.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lipiec 2021, 10:37:59 »

Jedyną rzeczą jaką możesz sprawdzić, to napięcie w gnieździe usb.
Ale, skoro masz komunikat "nie rozpoznano urządzenia", to napięcie dochodzi, ale brak komunikacji danych.
Domyślam się, że jest jakiś program do tej pompy.
Może w BIOS trzeba coś ustawić, (związanego z portami usb), lub w samym windowsie, coś w stylu "oszczędzanie energii" na gniazdach usb / usypianie / hibernacja ?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipiec 2021, 06:07:42 »

Hej,
Ja programu do "testowania napięcia USB" nie znam i o takim nie słyszałem niestety.
Na ten problem moim zdaniem, może wpłynąć zasilacz, płyta główna - a najbardziej prawdopodobne - samo chłodzenie. Nie spotkałem się z tym, by pamięci wpływały na podłączenie czegokolwiek do portów USB i powodowały podobne problemy.

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lipiec 2021, 09:59:43 »

Hej,
Ja programu do "testowania napięcia USB" nie znam i o takim nie słyszałem niestety.
Miałem na myśli "miernik uniwersalny".

ahijos

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipiec 2021, 05:27:34 »

Pisząc o programach do sprawdzania (testowania) napięcia miałem na myśli np. takie programy jak siv_v5.59 ...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipiec 2021, 06:51:33 »

Hej,
No miernik to urządzenie, nie program. :-)
Tak jak pisałem, ja takich programów nie znam, nie używamy tego typu rzeczy w pomocy technicznej. To bardziej serwisowa rzecz i w takich przypadkach sugeruje się serwis.
Tak czy siak - zalecam ostrożność przy używaniu mierników zewnętrznych. :-)

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland

lukmouton

• Kapitan
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lipiec 2021, 20:59:16 »

To będzie raczej i wyłącznie problem z Twoją pompą, bo system nie usunie sam z siebie sterownika(no chyba, że się nadpisuje się przez system, lub urządzenie ulegnie awarii)
Jaki kod błędu zwraca jak usunie sterownik urządzenia ?
Problem również może być od strony Firmware Twojej pompy(na necie dużo informacji o zawieszaniu się oprogramowania firmware pompy h115i.(kiedyś miałem podobny przypadek kolizji oprogramowania nzxt CAM z programem MSI Afterburner, który powodował zawieszenie się sterownika pompy).
Sprawdź na innym komputerze, aby być 100% pewnym, że jest sprawne urządzenie, bądź na czystym systemie bez żadnych aplikacji.
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec 2021, 21:01:40 wysłana przez lukmouton »
LG24GM77+LG24GM79
MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
AMD Ryzen 9 3900X
NZXT Kraken X62 V2
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8GB
Patriot VIPER 2x8GB PC4-28800 3600Mhz
PSU Seasonic 660 Platinium.
SteelSeries Rival 600

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lipiec 2021, 05:54:07 »

Hej,
Mnie też się wydaje, że szukasz "winnego" w złym miejscu. :-)

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland