Autor Wątek: MSI Rtx 3070 Ti Suprim X 8G Wentylatory  (Przeczytany 286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

domelo1991

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Rtx 3070 Ti Suprim X 8G Wentylatory
« dnia: 11 Lipiec 2021, 18:33:08 »

Witam, mam problem z świeżo zakupioną kartą graficzną MSI Rtx 3070 Ti Suprim X 8G. Po włączeniu komputera od raz pierwszy wentylator od śledzia chodzi na max obrotach (lub bliskich maxa ponieważ jest bardzo głośny) a pozostałe dwa stoją. Sprawdzałem bios MSI Live update ale wynika że jest najnowszy. W MSI Afterburner jeżeli zmienię ręcznie prędkość obrotu wiatraków to dwa z nich reagują a ten jeden cały czas chodzi na maxa, jaka może być przyczyna?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI Rtx 3070 Ti Suprim X 8G Wentylatory
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2021, 10:08:43 »

Hej,
Wentylatory mogą być asynchroniczne, mogą też przez kilka sekund po włączeniu działać na pełnej prędkości. Jednakże jeśli wentylator działa non stop na pełnej prędkości, niezależnie od obciążenia, a pozostałe w ogóle się nie kręcą - reklamuj sprzęt. Przypominam, że karty graficzne reklamujemy do sklepu, gdzie zostały zakupione.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

domelo1991

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2021, 14:00:45 »

Tak pewnie zrobię. Zasilacz kupiłem do niej nowy 850W jedynie płyta główna jest z PCI expres 3.0 ale w specyfikacji technicznej jest napisane, że RTX 3070Ti jest kompatybilny z tył złączem.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lipiec 2021, 06:27:06 »

Hej,
Możesz dla pewności zaktualizować BIOS w płycie głównej - jeśli masz dość mocno nieaktualny.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland