Autor Wątek: Laptop MSI GL62 6QC zawiesz się  (Przeczytany 538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sypher210

• Szeregowiec
  • *
  • :
Laptop MSI GL62 6QC zawiesz się
« dnia: 19 Czerwiec 2021, 18:04:44 »

Witam,
Jestem posiadaczem laptopa MSI GL62 6QC, od momentu instalacji Microsoft Teams laptop zaczął się zawieszać,
po uruchomieniu działa kilka minut i następuję całkowite zawieszenie laptopa, pomaga tylko twardy reset.
Wszystkie programy zostały usunięte, gdy próbuję zrobić kopię zapasową systemu w celu reinstalacji laptop również się zawiesza. Ma ktoś Jakiś pomysł co może być nie tak?

Z góry dzięki za pomoc.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Laptop MSI GL62 6QC zawiesz się
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2021, 07:47:46 »

Hej,
Podejrzewam jakiś konflikt w samym systemie operacyjnym. Rzeczywiście, zacząłbym od przywrócenia wersji fabrycznej OSa lub jego reinstalacji.
W ten sposób przywrócić systemu nie możesz?

Zwracam uwagę, że ta metoda zadziała gdy masz system fabrycznie preinstalowany.

Jeśli sam instalowałeś Windowsa - zostaje jego przywrócenie poprzez sam Windows, lub ewentualnie reinstalacja:

Pamiętaj o kopii zapasowej plików prywatnych w obu przypadkach.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

sypher210

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lipiec 2021, 23:38:25 »

Hej,
Po kilku próbach reinstalacji czystego windowsa, usunięcia oraz sformatowania wszystkich partycji zauważyłem że problem występuje po podłączeniu do internetu.
W momencie gdy podczas instalacji nie ustawiam wifi lub nie podpinam kabla sieciowego problem znika.
Jaka może być tego przyczyna? spalony moduł wifi?

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2021, 23:40:40 wysłana przez sypher210 »

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec 2021, 07:30:08 »

Podłączenie przez LAN raczej ma mało wspólnego z kartą Wi-Fi. Problemem jest tu raczej instalacja Teamsa. Windowsa masz całkowicie zaktualizowanego?

Możesz zerknąć tu: https://www.google.com/search?q=microsoft+teams+zawiesza+si%C4%99&oq=Microsoft+Teams+zawies&aqs

sypher210

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lipiec 2021, 13:39:27 »

Podłączenie przez LAN raczej ma mało wspólnego z kartą Wi-Fi. Problemem jest tu raczej instalacja Teamsa. Windowsa masz całkowicie zaktualizowanego?

Możesz zerknąć tu: https://www.google.com/search?q=microsoft+teams+zawiesza+si%C4%99&oq=Microsoft+Teams+zawies&aqs

Hej,
Jak pisałem wyżej, zrobiłem czystą instalke systemu nie podłączając internetu, windows się zainstalował, podłączyłem internet przez kabel, zaczęło ściągać potrzebne aktualizaje i laptop się zawiesił.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipiec 2021, 18:19:06 »

To napisz konkretnie w czym masz problem? W zawieszaniu komputera podczas aktualizacji czy zawieszaniu komputera spowodowanego uruchomieniem Teams?

Sprawdź najpierw dysk sfc /scannow następnie zainstaluj najnowszą wersję Windowsa https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 oczywiście w UEFI, zainstaluj wszystkie aktualizacje (przy instalacji najnowszej wersji ze strony nie powinno być ich wiele) <-- jeśli podczas tego nie będzie problemów z zawieszaniem się komputera, zainstaluj Teams i jeśli problemy się pojawią zerknij na linka który podałem a wyświetla np. strony MS gdzie są odpowiedzi co może być przyczyną i co można zrobić.

Jaka może być tego przyczyna? spalony moduł wifi?
Spalony moduł Wi-Fi spowodowałby tylko nie działanie Internetu przez Wi-Fi, nie ma on wpływu na działanie sieci przez LAN i na odwrót

sypher210

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lipiec 2021, 10:55:40 »

To napisz konkretnie w czym masz problem? W zawieszaniu komputera podczas aktualizacji czy zawieszaniu komputera spowodowanego uruchomieniem Teams?

Hej,
Cała historia zawieszania się laptopa powstała PO instalacji MS Teams, ale po przeinstalowaniu windowsa, wyczyszczeniu komputera z wszystkich plików, sformatowaniu dysku i podłącznia kabla internetowego (lub wifi) laptop zawiesza się nadal. Gdy podczas instalacji windowsa nie łącze się z internetem problem znika. Przy próbie podłączenia kabla internetowego lub wifi i pobraniu aktualizacji laptop znowu się zawiesza.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Lipiec 2021, 11:19:27 »

Hej,
Pościągaj sterowniki sieciowe, BIOS, Firmware ze strony wsparcia dla sprzętu (zapewne na innym kompie) oraz zaktualizuj wszystko. Strona wsparcia dla tego sprzętu jest pod linkiem:
https://pl.msi.com/Motherboard/support/MAG-B550-TOMAHAWK#support-mem-21
Aktualizacja BIOSu:

Aktualizacja EC:

Nie wydaje mi się możliwe, żeby sama instalacja MS Teams mogła "zepsuć komputer" w jakikolwiek sposób. Raczej przypadkowo w tym momencie objawił się problem z siecią. Niestety, problem może być również z innym podzespołem. Sprzęt, po podłączeniu sieci próbuje się zaktualizować, napotyka na błąd krytyczny i zawiesza się. Sprawdź koniecznie czy system zainstalowałeś w UEFI - zgodnie z filmami, które wkleiłem w poprzednich postach.

Pozdrawiam,

Pozdrawiam.
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

sypher210

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lipiec 2021, 18:43:28 »

Hej.
Tak jak w poście wyżej, zainstalowałem wszystko (internet nie podłączony) pozostał tylko sterownik graficzny ale tutaj pojawił się problem, po instalacji laptop znowu się zawiesza...

edit,
Uruchomiłem laptopa w trybie awaryjnym i usunąłem ręcznie sterownik INVIDIA, laptop nie zawiesza się...

pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2021, 19:06:32 wysłana przez sypher210 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lipiec 2021, 10:12:22 »

Hej,
No to mamy podejrzanego. Wygląda na to, że karta graficzna stwarza problemy.
A po usunięciu instalowałeś sterowniki na nowo?

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland