Autor Wątek: MSI rx 5700xt gaming X MAX 118 stopni w hotspot  (Przeczytany 588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kubarum

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI rx 5700xt gaming X MAX 118 stopni w hotspot
« dnia: 08 Czerwiec 2021, 14:43:44 »

Witam, mam chyba problem z kartą jak wyżej.  Speyfikacja:
Procesor AMD Ryzen 5 3600,
Karta graficzna MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X 8GB GDDR6
Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 16 GB,3600MHz, CL17
Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 V2 550W (SPC139)
Obudowa SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230)
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144)
Dysk SSD Samsung PM981 512GB PCIe x4 NVMe BULK (MZVLB512HAJQ)
Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK MAX
W obudowie zamontowałem 3 dodatkowe wentylatory, bo myślałem że być może za małe chłodzenie.
Mam problem tej natury, że mam nieregularne wyłączenia komputera (90% podczas grania w gry). Włączjąc np frostpunk karta łapie jakies ogromne temperatury Hotspot sięga max 118 stopni nawet. Po 15-20 min komputer wyłącza się. Nie mam sesji, zeby grajac w metro komp się nie wyłączał.
Co ciekawe puszczałem różne testy (furmark, OCCT (wyszystkie testy, mam te wykresy mogę wrzucic jak bedzie trzeba), memtesta windowsowego, prime95) komputer przechodzi wszystkie te testy. Wczesniej miałem mały oc na procesorze, zrobiłem reset biosa zeby zresetowac wszystkie ustawienia, ram ustawiony na default na 2133 (probowalem robic i na profilu xmp (ale na profilu nr 2, jak ustawiam na pforil nr 1 komp wogóle nie wstaje). Wydaje mi się ze najbardziej nerwowo i najgłosniej działa karta graficzna, procek nie osiaga nawet 50stopni. Trafia mnie już....

Co jeszcze mogę zrobić zeby sprawdzić co jest przyczyną czy to jednak wina karty i reklamować sprzęt? Karta czyszczona, przedmuchana, kupiona w styczniu zeszłego roku na morele.net

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI rx 5700xt gaming X MAX 118 stopni w hotspot
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwiec 2021, 13:23:01 »

Hej,
Na hot-spocie będą ogromne temperatury. Taka to jego cecha. Chociaż istotnie 118 to już dość sporo.
Ja bym się zainteresował jednak innym faktem - masz zasilacz 550W do "potwora", który wymaga 750W - https://www.msi.com/Graphics-Card/Radeon-RX-5700-GAMING-X/Specification . Opisywane przez Ciebie problemy wyglądają jak problemy z zasilaniem. To, że sprzęt działał wcześniej - nie znaczy, że będzie działał wiecznie. Na pewno katowałeś swój zasilacz tak mocną kartą. Sprawdź sprzęt z innym zasilaczem (ja bym się tu nie bał nawet 800W zastosować) lub zanieś kartę gdzieś, gdzie jest zasilacz wymagany przez tę kartę.
Jak sprzęt i tam będzie się wieszał, restartował - to odpowiedź na pytanie jest oczywista - reklamuj sprzęt w sklepie, gdzie go zakupiłeś.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

kubarum

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwiec 2021, 16:34:52 »

Widziałem polecane psu, ale ogolnie wszedzie polecacli 550w, mysle ze tu raczej wiedzieli o czcym mowia https://www.guru3d.com/articles-pages/msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x-review,8.html
Zamowiłem wiekszy zasilacz, zobaczymy. A o wg Ciebie znaczy ze to dosyc duzo te 118? Reklamować czy to standard?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Czerwiec 2021, 06:34:17 »

Hej,
Jeśli sprzęt nie działa poprawnie - a masz odpowiednią konfigurację - to oczywiście reklamuj. Temperatura na HotSpocie, z tego co mi wiadomo, raczej 110 stopni przekraczać nie powinna.
Co do zasilacza - niestety, nie mogę się wypowiadać za informacje na stronach trzecich, ja ich nie tworzę. My polegamy na stronie msi.com. :-)

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

kubarum

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Czerwiec 2021, 08:42:03 »

Nie wiem czy uznac, ze ta karta działa normalnie. W Idle ma 59-60 stopni. Co prawie 20% wiecej, niz to co wynika z recenzji karty.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Czerwiec 2021, 13:10:35 »

A w jakich warunkach te recenzje były przeprowadzane? Bo przeważnie tak jak to piszą: "Reviewers tend to use the cards in big cases with high air flow(or on open test benches). And probably in a cooler ambient temp."

Odnośnie twojego przypadku, czasem dołożenie dodatkowych wentylatorów zwłaszcza gdy są nieodpowiednio umiejscowione/dobrane np. wciągające zamiast wyciągających lub na odwrót, zamiast spadku temperatury może spowodować jej wzrost w niektórych miejscach.

Jeśli również podmienienie zasilacza na mocniejszy nie wyeliminowało wyłączania komputera to reklamuj kartę.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Czerwiec 2021, 11:47:51 »

Hej,
Recenzja to nie informacje specyfikacyjne. Temperatury w "IDLE" można opisywać jako "mniej więcej takie są" - to może zależeć od bardzo wielu czynników (chociażby obudowy i jej chłodzenia). Nie są podstawą do reklamacji zazwyczaj.

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland