Autor Wątek: RTX2060 gamingZ problem z wentylatorami  (Przeczytany 370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fox201

• Szeregowiec
  • *
  • :
RTX2060 gamingZ problem z wentylatorami
« dnia: 15 Marzec 2021, 12:59:30 »

Witam. Mam problem z wentylatorami przy temperaturze okolo 74-75 stopni wiatraki chodza na maxa gdzie krzywa pokazuje okolo 65 procent. W programie Hw monitor pokazuje ze wentylatory kreca sie z prędkoscia 3800 rpm przy czym pierwszy wentylator zawsze pierwszy zaczyna krecic sie do takich obrotow po czym drugi za chwile. Problem wystepuje od 4 miesiecy. Na początku myslalem , ze to fera 3 chlodzenie ryzen 5 3600 tak robi bo nie nalezy do najcichszych ale po seriach prob i testow okazalo sie ze jest to Grafika. Mimo ustawień stalych obrotow po przekroczeniu 74 stopni obroty ida na 100 procent i dzwiek jest nie do wytrzymania gdzie na krzywej w programi msi afterburner powinno byc inaczej, karta nie reaguje na polecenia . Obudowa SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black z 3 wentylatorami. caly komputer czyszczony z kurzu dwukrotnie. Windows 10 zainstaklowany raz jeszcze , najnowsze sterowniki do grafiki , plyta glowna msi b450 tomahawk max bios tez zauktalizowany i nic to nie dalo . W karcie biosu zaktualizowac nie moge bo poprostu nie wykrywa , ze jest nowszy czy ktos moze ma linka do jakiegos nowego biosu czy wgl jest ? W tej karcie jest tryb półpasywny do 60 stopni nie chodza wentylatory i nawet jak jest ustawie w msi afterburner caly czas na obroty 60 procent to gdy temperatura wzrosnie do pewnego poziomu to karta robi co chce . Nie mam juz sił do karty . Problem nie jest z temperaturami bo dochodza do 78 stopni tylko z tymi obrotami choc na poczatku była chłodniejsza o pare stopni... Karta ma 14 miesiecy jest sens reklamowac czy reklamacja zostanie odrzucona z automatu ? Czytałem , ze jest sporo problemow z ta karta po czasie i szczerze zawiodlem sie na msi bo kupilem specjalniee karte gaming z , ze ma wysoka kulture pracy ,a teraz mam stara suszarke ... stary gtx 760 po 5 latach byl nieslyszalny , nie to co teraz . Karte sprawdzalem w grach multiplayer . Hunt showdown i dayz, a nie w zadnych programach Oplaca się wgl wysylac do serwisu xkom czy szukac niezaleznego serwisu i wymieniac paste na nowa i moze wentylatory bo chyba tam jest problem . Czy ktos uporał się z tym problem do końca ? prosze o porady
« Ostatnia zmiana: 15 Marzec 2021, 13:14:46 wysłana przez fox201 »

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: RTX2060 gamingZ problem z wentylatorami
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marzec 2021, 13:52:10 »

Hej,
Sprawdź oprogramowaniem MSI Live Update czy przypadkiem pojawił się nowy vBIOS dla karty:

Upewnij się, czy karta jest prawidłowo wypozycjonowana (nie jest krzywo).
Sterowniki, aktualizację systemu i sprawdzenie czy system jest w UEFI pewnie robiłeś - więc tylko nadmieniam, że warto o tym pomyśleć.
Żadna reklamacja nie jest odrzucana "z automatu" - dlaczego by tak się miało dziać. Przypominam, że kartę reklamujemy do sklepu, gdzie została zakupiona. I jak powyższe rady nie pomogą za wiele - rozważ taką reklamację.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland