Autor Wątek: MSI Bravo 15 A4DDR 144Hz Ryzen 5 RX5500M - problem z grami NFS  (Przeczytany 630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

manesco72

• Szeregowiec
  • *
  • :

Mam problem z grami NFS The Run i Most Wanted (2012). W przypadku pierwszej uruchamia się wszystko do poziomu MENU. W menu wybieram opcje jazdy i gra uruchamia się dział 5 - 15 sekund i wywala się do pulpitu. W drugi przypadku gra wywala do pulpitu w momencie ładowania. Wszystkie sterowniki, Win10, BIOS i Firmware są aktualne. Innych tytułów z serii NFS nie próbowałem i nie wiem jak się zachowują. Komputer zaczyna mnie już denerwować i trochę żałuję że kupiłem ten model :(

keiytom

• Generał
  • :
Odp: MSI Bravo 15 A4DDR 144Hz Ryzen 5 RX5500M - problem z grami NFS
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2021, 14:42:32 »

Tu chyba problemem jest system, grałeś już w te gry na Windows 10? Bo z tego co patrzę to do tych gier trzeba dograć moda żeby działały w tym systemie

"Need for Speed Most Wanted korzysta z przestarzałych zabezpieczeń SecuROM produkcji Sony. Zabezpieczenie to za sprawą swojej budowy głęboko ingeruje w system operacyjny. Ponieważ od kilku lat nie jest już wspierane ani aktualizowane, Microsoft postanowił wyłączyć ten komponent w Windows 10 ze względów bezpieczeństwa. Niestety, skutkiem tej decyzji są problemy z uruchamianiem gier zabezpieczonych SecuROMem na najnowszej wersji systemu."
To samo w zasadzie w The Run

manesco72

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marzec 2021, 14:52:59 »

Specjalnie uruchomiłem je na komputerze stacjonarnym z najnowszym Win10. Śmiga wszystko bez żadnego problemu. Różnica jednak jest taka że w blaszaku mam kartę Nvidia GTX 1660Ti i procesor Ryzen 5 3600. W laptopie mam RX 5500M i to chyba jest problem :(

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marzec 2021, 09:30:21 »

A problem, występuje jedynie podczas grania w te gry? Czy również inne? Jeśli tylko podczas gry w NFS proponowałbym zerknąć np. na https://nfspolska.pl/forum/ i poszukać odpowiedniego "moda"

manesco72

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marzec 2021, 13:35:05 »

Niestety nie tylko gry. Np. Gears of War 5 działa bez problemu. Wczoraj zinstalowałem Forza Horizon 4 i tutaj ten sam problem. Na razie więcej pozycji nie testowałem.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Marzec 2021, 08:47:30 »

Specjalnie uruchomiłem je na komputerze stacjonarnym z najnowszym Win10. Śmiga wszystko bez żadnego problemu. Różnica jednak jest taka że w blaszaku mam kartę Nvidia GTX 1660Ti i procesor Ryzen 5 3600. W laptopie mam RX 5500M i to chyba jest problem :(
Te stare NFS bez problemu chodzą u mnie na zintegrowanej grafice (na full), ale na Intelu, skoro chodzi Tobie na blaszaku, to na laptopie też powinny.

manesco72

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Marzec 2021, 13:48:32 »

Hitem jest to że działa mi 3DMark i Gears 5. Dziś próbowałem odpalić GRID 2 i też wywala. Dramat jakiś. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marzec 2021, 14:30:11 »

Jeśli jeszcze nie robiłeś, to zaktualizuj Bios i Firmware, ewentualnie później przeinstaluj sterowniki lub nawet cały system. Gdy się spojrzy na stronę wsparcia to sterowniki nowsze niż 27.20.1023.1001 działają poprawnie tylko z najnowszym biosem:

"To remain system stability, please update the BIOS to the latest version before updating the AMD graphics driver to the newest version v27.20.1023.1001 or newer."

Sterowniki również najlepiej pobierać ze strony wsparcia https://www.msi.com/Laptop/support/Bravo-15-A4DDR

« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2021, 15:11:23 wysłana przez keiytom »

manesco72

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Marzec 2021, 17:41:04 »

Wszystko jest zaktualizowane. Nic to nie daje. Dzisiaj natomiast zrobiłem test a jego wynik jest zaskakujący. Odłączyłem zasilenie od laptopa i o dziwo wszystkie gry działają na zasilaniu bateryjnym. Wszystkie bez żadnego problemu i na wszystkich planach zasilania. Ktoś potrafi wyjaśnić taki ewenement. Jeżeli sterowniki by nie grały to i tak by się wszystko wysypywało. Jednak na baterii tak się nie dzieje. Jestem w szoku.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Marzec 2021, 18:00:55 »

Najlepiej sprawdzić, jak będzie się zachowywał na czystym systemie, być może coś jest poprzestawiane w planach zasilania i dlatego tak się dzieje, ewentualnie choć przywrócić domyślne ustawienia planów zasilania

manesco72

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Marzec 2021, 16:39:30 »

Kiedyś mój dziadek powiedział mi: "synek nigdy nie jeździj we wódce motorem". Spoko, wziąłem sobie to do serca i nigdy tego nie zrobiłem. Od tego czasu mineły lata a ja używałem sobie laptopa MSI do codziennej pracy. Później jednak stwierdziłem że czas na PC do lekkiego grania. Kupiłem sprzęt R5 1600AF i do tego RX 570 4GB. Problemów było wiele. Praktycznie ciągle coś się działo. Ktoś mądry z innego forum napisał mi: "nigdy nie łącz procesora AMD z grafiką AMD". Pomyślałem, że może ma rację i wymieniłem to na grafikę RTX 2060 (oczywiście MSI). Zainstalowałem sterowniki i... o proszę wszystko działa bez żadne zarzutu. Zero problemów a ja szczęśliwie pozbyłem się kłopotu. Mijały kolejne miesiące i stwierdziłem, że stary laptop MSI trzeba wymienić. (Tutaj dodam, że w domu mamy trzy komputery stacjonarne. Sercem wszystkich jest oczywiście Ryzen na płycie MSI oraz grafiki NVIDIA oczywiście od MSI. Synowie zadowoleni, ja też bo wszystko działa jak trzeba.) Więc nadszedł czas wymiany. Ha i zgadnijcie za jaką marką się rozglądałem? Wiadomo MSI. Znalazłem MSI Bravo 15. Fajna konfiguracja i wszystko wygląda super.... ale moment.... widzę AMD z AMD i mam w pamięci własne doświadczenia i słowa kolegi z forum: "nigdy nie łącz". Pomyślałem, co mi tam to przecież RX z serii 5000, nowy, fajny, nawet wydajny i olałem słowa kolegi. Dziś mam kaca po zakupie tego sprzętu. Dziadek miał rację i kolega też(mądrych trzeba słuchać i rozumieć!!!). Zrobiłem błąd trzymając się tylko słów dziadka a olewając słowa forumowicza. Dziś byłbym bardziej zadowolony. Dostałem produkt z który ciągle mam problemy. Czytam ciągle: zaktualizuj BIOS, firmware, sterowniki grafiki i chipsetu, wyłącz to, włącz to, przyciśnij guzik, zainstaluj, odinstaluj. Ludzie, to obłęd, to miało zwyczajnie działać i dawać radość a nie ciągłą frustrację i zrezygnowanie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że darzę sympatią AMD i MSI a tu taka wtopa. Pozostaje mi jedynie sprzedać ten klamot i pozbyć się utrapienia :( Pozdrawiam.   

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Marzec 2021, 08:52:42 »

Hej,
Wiesz, jak wypróbowałeś wszystkie możliwości, o których można pisać zdalnie (sterownik, biosy, aktualizacje, firmware) - a sprzęt dalej nie funkcjonuje poprawnie - zostaje reklamacja.
Zwracam uwagę, że nie każda gra zadziała na każdym sprzęcie - i nie wiele jesteśmy w stanie na to poradzić - tu już trzeba rozmawiać z producentem gry. Oczywiście nie mówię, że w tym przypadku na pewno winny jest twórca gry - ale by o tym pamiętać.

Pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

manesco72

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Marzec 2021, 11:04:54 »

Właśnie przymierzam się do wysyłki gwarancyjnej. Wczoraj testowałem kolejne nowsze tytuły np. Wolfenstein: The Old Blood jednak wciąż jest to samo. Generalnie na 10 tytułów poprawnie działał tylko jeden oraz 3DMark. Mam tutaj pytanie. Czy jeżeli notebook był zakupiony bez systemu to wysyłać go z czystym dyskiem czy pozostawić czystą instalację Win10 na dysku? Pozdrawiam.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Marzec 2021, 10:32:18 »

Hej,
Do sprzętu musi być dostęp, nie powinien być pohasłowany. Czy tam będzie system czy nie - jest to drugorzędne. Pamiętaj o kopii zapasowej swoich prywatnych danych.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

meilbox

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Kwiecień 2021, 07:03:38 »

Problem to sterowniki AMD do 5500m ostatnia normalnie działająca wersja to adrenalinki
Adrenalin 2020 Edition 20.11.1 Optional
File Size
430 MB
Release Date
11/6/2020
Nowsze paczki niestety powodują błędy w wyświetlaniu niektórych gier w trybie pełnoekranowym . Powodują migotanie ekranu lub jego złe skalowanie lub pojawianie się czarnego ekranu. Możliwe również iż jest to wina samego win 10 ...

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Kwiecień 2021, 07:11:31 »

Hej,
Dzięki za info. :-)

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland