Autor Wątek: Nagły spadek wydajności laptopa  (Przeczytany 442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

daniel.zamiar

• Szeregowiec
  • *
  • :
Nagły spadek wydajności laptopa
« dnia: 11 Marzec 2021, 16:43:49 »

Laptop: MSI GL63 8RC
Procesor: i5 8300h
Grafika: nVidia GeForce 1050
RAM: 8gb
System: Win 10 Home 10.0.18363.1379
Dyski: 128 gb ssd (systemowy) + 1tb hdd

Generalnie laptopa mam już ponad rok albo dwa. Ostatnio zacząłem zauważać spadki wydajności. Gry które normalnie chodziły w 120 fps teraz mają problemy z utrzymaniem stabilnych 60. Próbowałem je reinstallować, pobrać sterowniki z GeForce Experience, zwolnić miejsce na dysku systemowym, nawet obniżałem ustawienia, a mimo wszystko nie mogłem przywrócić dawnej wydajności. Przed spadkiem nic nie zmieniałem. Nie chcę instalować na razie systemu na nowo, bo nie wiem czy to wina jakiejś aktualizacji, czy czegoś innego

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Nagły spadek wydajności laptopa
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marzec 2021, 08:20:28 »

Hej,
Przejrzyj proszę temat: https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13715.msg55464#msg55464 i wykonaj, w miarę możliwości, aktualizacje, których jeszcze nie robiłeś.
Jeśli zdecydujesz się na przywrócenie ustawień standardowch w systemie (a masz sprzęt z systemem od MSI), możesz skorzystać z tego filmu, opisującego procedurę:

Jeśli zdecydujesz się na całkowitą reinstalację, możesz podeprzeć się tym filmem:

W obu przypadkach pamiętaj, że warto zrobić kopię zapasową prywatnych plików.
Zwracam też uwagę, że konfiguracja 1050+8GB RAMu nie jest najmocniejszą konfiguracją. Gry, po aktualizacjach, mogą mieć wyśze wymagania. Możesz spróbować zmniejszyć ustawienia  w grach. Sugeruję też spróbowanie odpalenia gry z dysku SSD - duży nie jest, ale jedna czy dwie gry powinny się zmieścić - zobacz czy wtedy nastąpi poprawa.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2021, 13:47:50 wysłana przez MSI FAE »
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

daniel.zamiar

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec 2021, 16:46:09 »

Cały dzień zajęły mi aktualizacje ale tera wszystko o wiele lepiej działa, więc warto było, dzięki za pomoc :)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marzec 2021, 13:48:32 »

Hej,
Dobrze słyszeć, że sobie poradziłeś. Niestety, czasami rzeczywiście komputer potrzebuje kilku godzin naszej atencji, by działał... lepiej. :-)

Temat zamykam.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland