Autor Wątek: RGB w Radeon RX 6800 GAMING X TRIO 16G  (Przeczytany 1564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

technic-figure

• Szeregowiec
  • *
  • :
RGB w Radeon RX 6800 GAMING X TRIO 16G
« dnia: 04 Marzec 2021, 13:08:36 »

Cześć,

Pytanie jak permanentnie wyłączyć podświetlanie RGB na tej karcie. Chodzi zarówno o logo MSI jak i tęczowy pasek. Aplikacja Dragon_Center_2.0.98.0 to umożliwia, ale karta takiego ustawienia nie zapamiętuje. Można to zrobić?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: RGB w Radeon RX 6800 GAMING X TRIO 16G
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marzec 2021, 15:35:34 »

Jedynie możesz odłączyć kabelki. Powinny być w miarę dostępne bez konieczności ściągania chłodzenia.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

technic-figure

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2021, 09:47:44 »

https://cdn.videocardz.com/1/2020/12/MSI-RX6800-XT-GAMING-X-TRIO-7.jpg - po odłączeniu czerwonego (J5007 jeśli dobrze odczytuję) logo MSI i owszem ale pasek świeci nadal, po odłączeniu czarnego (J14) bez zmian. Te w prawym dolnym rogu PCB (też dostępne bez rozkręcania) to zdaje się od wentylatorów, więc pytanie które?

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Marzec 2021, 11:11:58 »

https://wccftech.com/msi-tears-down-radeon-rx-6800-xt-gaming-x-trio-custom-pcb-tri-frozr-cooling/

Zdjęcie nr 5 i 6, ewidentnie widać że diody są montowane na stałe i zasilane bezpośrednio z gniazda PCI, nie da się tego wyłączyć.
Jak Cię denerwują, to zalep je silikonem (czarnym) oczywiście żartuję, ale kto wie....... :)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec 2021, 11:03:58 »

Hej,
Co to znaczy, że karta takiego ustawienia nie zapamiętuje? Po ponownym włączeniu oprogramowania musisz ponownie skonfigurować podświetlenie?

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

technic-figure

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marzec 2021, 14:25:39 »

Co to znaczy, że karta takiego ustawienia nie zapamiętuje? Po ponownym włączeniu oprogramowania musisz ponownie skonfigurować podświetlenie?
Podczas ponownego uruchomienia komputera, podświetlanie świeci się do momentu startu systemu i dopiero wówczas gaśnie. Pod kontrolą innego systemu operacyjnego świeci się cały czas (mimo tej konfiguracji w Dragon_Center_2.0.98.0).

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Marzec 2021, 16:38:08 »

Podczas ponownego uruchomienia komputera, podświetlanie świeci się do momentu startu systemu i dopiero wówczas gaśnie.
I tak być powinno, diodami steruje oprogramowanie w windzie, więc jak się nie załaduje, to nie załaduje ustawień.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2021, 07:05:38 »

Hej,
Dokładnie, opisujesz prawidłowe działanie sprzętu.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

technic-figure

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2021, 10:26:21 »

Hm...w karcie graficznej za około 5500 PLN nie da rady wyłączyć na dobre podświetlania? (u innych producentów np. AMD, Asus czy Gigabyte nie ma z tym problemu)

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Marzec 2021, 15:44:50 »

Nie będę pisać tego samego co wyżej, na jednym systemie działa poprawnie a na innym już nie, więc winny jest ten "inny system".

technic-figure

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Marzec 2021, 14:02:16 »

Nie będę pisać tego samego co wyżej, na jednym systemie działa poprawnie a na innym już nie, więc winny jest ten "inny system".
Inny jak inny, tymczasowy Microsoft Windows bez dostępu do sieci z tym Dragon_Center_2.0.98.0 - nie chcę go w docelowej instalacji, nie wiadomo co tak naprawdę jeszcze robi ta sporej objętości "aplikacyjka". Powtórzę pytanie, czy inżynierowie / programiści MSI przewidzieli opcję permanentnego wyłączenia światełek na tej karcie?

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Marzec 2021, 09:08:00 »

No jak najbardziej tak, za pomocą odpowiedniego programu można to wyłączyć, może być wiele powodów nie działania na tym "konkretnym systemie", winą jest system lub inne oprogramowanie.
Jedynie program od MSI może sterować tymi światełkami.
Zainstaluj windę od początku (format dysku) i sprawdź czy nie będzie problemu ponownie.
To że grafika świeci podczas ładowania systemu jest zjawiskiem normalnym, tak ustawiony jest "domyślnie" kontroler led na grafice = diody mają świecić.
Można zaprogramować kontroler by nie świecił. ale już widzę jak ludzie oddają grafiki bo podświetlenie nie działa, zaświeci się dopiero po zainstalowaniu programu i odpowiednich ustawień.
Wiem że problem jest blachy i zarazem frustrujący.

technic-figure

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Marzec 2021, 13:22:35 »

Dziękuje za potwierdzenie. Spróbuję tak zrobić jak znajdę chwilę i dam znać o wynikach.

technic-figure

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Kwiecień 2021, 11:53:41 »

Świeża instalacja Win10_2004_English_x64, amd_chipset_software_2.13.27.501 + radeon-software-adrenalin-2020-21.4.1-win10-64bit-apr20. Następnie Dragon_Center_2.0.108.0 - w sekcji Mystic Light karta się pojawia, można całkowicie wyłączyć RGB ale taki stan rzeczy obowiązuje tylko do restartu komputera po którym wszystko świeci się na powrót!

Próbowałem też MSI Center 1.0.16.0 z https://www.msi.com/Graphics-Card/support/Radeon-RX-6800-GAMING-X-TRIO-16G#down-driver&Win10%2064 które niestety stwierdza, że system nie jest obsługiwany.

Pytanie więc NADAL aktualne, ja permanentnie wyłączyć te światełka ???

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Kwiecień 2021, 09:37:22 »

Hej,
Po restarcie i włączeniu softu nie zapisuje tych ustawień, czy mówisz o sytuacji do ponownego włączenia oprogramowania?

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland

technic-figure

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Maj 2021, 06:15:31 »

Czy inżynierowie / programiści MSI przewidzieli opcję permanentnego wyłączenia światełek na tej karcie? (bez ciągłego udziału 500 MB aplikacji z dodatkowymi usługami systemu Microsoft Windows) Jeśli nie, to czy można przez obecnych tutaj pracowników tej firmy zawnioskować o taką funkcjonalność ewentualnie gdzie to można zrobić? (mam tutaj na myśli otrzymanie jakiegoś numeru zgłoszenia i szacowanego czasu realizacji)

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Maj 2021, 06:44:07 »

Hej,
Do manipulacji oświetleniem potrzeba oprogramowania.
Nie można na forum zgłosić tego typu zapotrzebowania.
Złóż może ticket na swoim koncie MSI i zapytaj - wszelkie sugestie są zawsze mile widziane.

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland

svejser

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Maj 2021, 14:54:37 »

Ale wy jesteście jak to stato RTX-ów,
Rrzecież wyraźnie napiał user, że nie chce instalować tego badziewia od MSI w docelowym komputerze, a karta nie zapamiętuje ustawień LED bo to badziew od MSI
jest przecież i nie pozostaje nic inneog jak odciąć kabelki zasilania do diód podświetlania albo wyjąć piny z wtyczki, przy okazji wymieniając pastę na świeżą na GPU.

PS>
pl MSI jak chcesz bym używał obu dłoni do wpisywania kodów z obrazka przy logowaniu to mi za to zapłać ! Praca na czarno jest nielegalna w Polandii !!!
Następnym razem logowanie z wynikiem do cyfr po lewej stronie klawiatury 12345 tylko proszę i żeby mi to było ostatni raz taka wpadka "user friendlyyy" xD!

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Maj 2021, 21:14:27 »

jest przecież i nie pozostaje nic inneog jak odciąć kabelki zasilania do diód podświetlania albo wyjąć piny z wtyczki, przy okazji wymieniając pastę na świeżą na GPU.
Problem w tym, że diody są montowane na stałe na płycie PCB :)

svejser

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Maj 2021, 09:59:58 »

Przewierć przez PCB, masz jeszcze 4:16 sekund , kupa czasu zdąrzysz jeszcze wypić kawę i wypełnić formularz na 500+ xD!

PS> a na serio to nożyk i przeciąć ścieżkę wystarczy i drucik jako zworka do ponownego podłaczenia lub przełącznik SMD w miejsce zworki.

pit_1975

• Generał
  • :
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Maj 2021, 21:03:37 »

I stracić gwarancję na grafikę :)
To już lepiej sprzedać.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Maj 2021, 07:34:56 »

Hej,
Zdecydowanie nie zalecam tego typu działań. :-)

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland