Autor Wątek: Custom Loop  (Przeczytany 1422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mariusz Z

• Kapral
  • *
  • :
Custom Loop
« dnia: 02 Luty 2021, 19:49:50 »

Witam,

Chciałbym zrobić sobie CL w komputerze ( CPU i GPU ), interesuje mnie kolorystyka złoto-czerń, na akrylach.
Ma ktoś już jakieś doświadczenia co do konkretnego producenta?

Pozdrawiam
Mariusz

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Custom Loop
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Luty 2021, 09:36:54 »

Hej,
Obawiam się, że ja nie mam doświadczenia w tym temacie, ciężko mi cokolwiek polecić.
Dołączę się do pytania - ktoś coś? :-)

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty 2021, 10:14:03 »

Witam

Bloki wodne tylko od EKWB, najbardziej sprawdzone. Mają akrylowe, i czarne. Z akrylami możesz kupić blok ze zintegrowanymi ledami rgb.
Pompa i zbiorniczek polecam też EKWB, ale używam od jakiegoś czasu Corsair i też się świetnie sprawuje. Zależy jaką masz obudowę, ile miejsca itd. Najlepiej 2w1 (pompa+zbiornik).
Radiator jak uważasz, EKWB, Alphacool, Corsair, XSPC i inni. Ważne by metale były te same (miedź, lub aluminium, nie mieszaj). Ze względu że chcesz CPU+GPU, to przynajmniej 240mm rozmiar. Ale bardziej bym polecił 120mm+240mm lub 360mm. U mnie sam procesor ma 360mm, a na dniach dojdzie minblok do karty to osobny loop zrobie pod karte właśnie.
Bloki CPU są raczej uniwersalne, a do grafiki musi być konkretnie napisane że jest to kompatybilne.
Płyn? Woda destylowana i kawałek srebra w zbiorniku ( xspc silver coil na przykład). Kolorowe płyny tylko syf robią z podzespołami.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Luty 2021, 10:46:32 »

Hej,
Dzięki @Nichrome. :D

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland