Autor Wątek: Jak zrobić update biosu G60 2PF Leopard pro  (Przeczytany 1386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal.wielo97

• Szeregowiec
  • *
  • :
Jak zrobić update biosu G60 2PF Leopard pro
« dnia: 31 Styczeń 2021, 15:41:28 »

Dzień dobry,
Muszę zaktualizować BIOS w moim laptopie.
Myślę, że szukałem wszędzie przez cały dzień, ale to się nie udało, więc potrzebuję wsparcia.
Niestety nie mogę tego zrobić z poziomu biosu - w załączniku przesyłam screeny, bo nie ma takiej opcji jak uefi bios udate.
Live Update 6 nie działa na moim komputerze, ponieważ wyskakuje komunikat że platforma nie obsługuje tej aplikacji.
Próbowałem ze starszą wersją - Live Update 5, ale nie było tam aktualizacji biosu.
Sformatowałem pendrive na fat 32 i próbowałem zainstalować go ręcznie ale bez skutku bo nie działa w biosie i nie włączał się z pendrive.
Próbowałem wszystkiego, ale nie wiem, jak to zrobić.
Ogólnie rzecz biorąc, muszę zrobić aktualizację, ponieważ potrzebuję jednej z dwóch opcji w bios - Wake On Lan lub zakładkę Power. Potrzebuję tego, aby zdalnie uruchomić komputer za pomocą smartfona i mam nadzieję, że te opcje będą dostępne po aktualizacji. Może te opcje można odblokować jakoś inaczej? Nie wiem.
Podsumowując muszę albo zaktualizować ten bios, albo odblokować w nim dodatkowe funkcje - Wake on lan czy też zakładkę power. Będę bardzo szczęśliwy jeżeli ktoś mi pomoże.
Widziałem kiedyś taki link - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=10084.0 w którym jeden z administratorów mówił żeby zamiast g60pf dać g60pe i tak tez chciałem zrobić ale w biosie nie ma opcji updatu a z pendrive nic nie startuje.
Laptop - G60 2PF Leopard pro
Bios - e16ghimr.108
W załączniku dodaje zdjęcia z biosu

keiytom

• Generał
  • :
Odp: Jak zrobić update biosu G60 2PF Leopard pro
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń 2021, 16:13:19 »

Widziałem kiedyś taki link - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=10084.0 w którym jeden z administratorów mówił żeby zamiast g60pf dać g60pe

Tam pisał w zasadzie o sterownikach

A WoL w tym laptopie o ile się nie mylę powinien być dostępny bez żadnych zmian w biosie. W jaki sposób chciałeś wzbudzić tego laptopa za pomocą smartfona? Żeby zadziałało smartfon musi być w tej samej sieci LAN co laptop i trzeba z niego wysłać pakiet Magic do Laptopa.

I laptop oczywiście podłączony do sieci przez LAN a nie Wi-Fi
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2021, 16:22:56 wysłana przez keiytom »

michal.wielo97

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Styczeń 2021, 16:21:31 »

Rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi.
Oglądałem sporo tutoriali z WOL i wszędzie włączali go w menedżerze urządzeń - na początku w zarządzanie energią kart sieciowej wszystkie 3 checkboxy a później w zaawansowanych enable. Później przechodzili do biosu i tam też włączali WakeOnLan na enable. Chodzi o to że wyłączę lapka i przez 10-15sek mogę go odpalić z telefonu. Jak już minie powyżej tego czasu to na telefonie znika lampka i mogę pingowac do woli a i tak już nie odpali. Dlatego myślałem że opcja WakeOnLan w BIOS-ie powinna pomóc i trzymać energię dla karty sieciowej.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2021, 13:13:33 »

Hej,
BIOS się aktualizuje w sposób pokazany na filmie: >>KLIK<<
Powinieneś mieć w Advanced opcję "UEFI BIOS UPDATE". Ja mam wrażenie, że używasz nieoryginalnego BIOSu w tym sprzęcie, stąd problem.
Możesz podlinkować zdjęcie z zakładki System Information i podać prawidłową nazwę komputera, który posiadasz?

Pozdrawiam
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

michal.wielo97

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty 2021, 16:45:49 »

Cześć,
Laptopa kupiłem używanego w dobrym stanie więc nie wiem co z biosem robił poprzedni właściciel.
W załączniku wysyłam screena z system info.
Nazwa laptopa - GP60 2PF Leopard Pro

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Luty 2021, 13:48:42 »

Hej,
No jak mówiłem, tu wygląda na niestandardowy BIOS.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

michal.wielo97

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Luty 2021, 15:51:57 »

Ok, a czy jest możliwość w jakiś sposób zainstalowania normalnego biosu do tego laptopa ?
Pozdrawiam

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Luty 2021, 09:46:24 »

Hej,
Podeślij (na info.pl@msi.com) numer seryjny sprzętu, eksport informacji o systemie - >>KLIK<<, zdjęcie z BIOSu z jego wersjami i eksport z msinfo32, spróbujemy przyjrzeć się sprawie. Ale możliwe, że to będzie musiał być serwis.

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2021, 09:48:00 wysłana przez MSI FAE »

MSI FAE Poland