Autor Wątek: B450 MSI gaming plus max ram  (Przeczytany 350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciek.skonieczny98

• Szeregowiec
  • *
  • :
B450 MSI gaming plus max ram
« dnia: 19 Styczeń 2021, 21:12:34 »

Część!
Mam płytę (albo raczej miałem bo aktualnie jest na gwarancji) b450 gaming plus max.
Ogólnie już na początku miałem mały problem zaraz po złożeniu komputera. Mianowicie dostawałem blue screeny. Po przełączeniu w biosie na profil xmp oraz zmiany kości ram w slotach ruszyło bez problemu. Minął miesiąc aż znowu zaczęło się to dziać lecz nie przyniosło już żadnego efektu zmiana prędkości ram jak i zmiana slotów. Przy próbie przeinstalowania systemu komputer wyłączył się po czym straciłem obraz jak i podświetlenie w myszce jak i klawiaturze.
Bios najnowszy wgrany przez USB - nic
Wyczyszczenie gniazda procka i ramu - nic
Restes CMOS - nic
Po kontakcie z serwisem MSI dowiedzialem się iż na 99% padła płyta.

Teraz główne pytanie czy miał na to wpływ ram? Podaje specyfikację
Ryzen 5 3500x - sprawdzony w innej płycie
MSI b450 gaming plus max - możliwe że wadliwa
Rx5600xt sapphire pulse - sprawna
Dysk a2000 500gb - sprawny
Zasilacz spc Vero L3 600w - sprawny
Ram 3200 MHz 2x8gb patriot Viper
Blackout edition - sprawdzany na płycie pod Intela - działa bez zarzutów
Ogólnie komputer złożyłem na poczatku grudnia 2020, płyta główna jest już ponad 2 tyg na gwarancji.. więc nie ma raczej mowy o zużyciu sprzętu.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: B450 MSI gaming plus max ram
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2021, 10:10:38 »

Hej,

Wydaje mi się, że w tym momencie oczekujesz od forumowiczów zbyt wiele - zgadnięcie co jest przyczyną zepsucia płyty, zwłaszcza jak już ją zareklamowałeś do sklepu graniczy z cudem. :-)
Ja tu mogę tylko spekulować:
Najczęstszą przyczyną popsucia płyty jest wadliwy montaż. Nie ma się co oszukiwać - nie każdy zna się na wszystkim. Oczywiście nie mówię, że tak było w Twoim przypadku - po prostu generalizuję.
Potem płyty psują felerne zasilacze. Podadzą złe napięcie, nie wyłączą się kiedy potrzeba i problem gotowy. By sprawdzić zasilacz potrzeba profesjonalnego sprzętu i zazwyczaj porządnych testów. To, że działał przez parę dni nie daje odpowiedzi na wiele. Tak jak wyżej, również nie twierdzę, że to u Ciebie jest ten problem.
Zdarzają się też po prostu problemy z płytą. Egzemplarz felerny. Są to marginalne przypadki. W takich przypadkach po prostu reklamujesz płytę i już.
Niekiedy są również problemy z prockami. Z rzadka "palą" się same pamięci - za to bywają pamięci niekompatybilne - stąd zalecane jest używanie pamięci z list wsparcia.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

maciek.skonieczny98

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2021, 10:28:23 »

Zasilacz sprawdzałem w serwisie i według serwisanta po kilku godzinnej pracy pobór prądu jak i jego wysyłanie na poszczególne złącza było w normie. Wiem że nikt nie będzie wrócił z kuli aby dać mi odpowiedź lecz zastanawiam się właśnie jedynie nad pamięcią RAM. Na stronie nie znalazłem iż ram jest kompatybilny z płytą ale natomiast w internecie była informacje że kości patriot Red nie różnią nie w zasadzie niczym poza kolorem. Nie wiem ile jest w tym prawdy.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2021, 11:49:59 »

Hej,
Ja też nie pokuszę się o zabawę we wróżkę. Co do kości - prawda, niekiedy różnią się jedynie kolorem. Ale pewność co do kompatybilności mamy jedynie dla tych, co przetestowano - znajdujących się na listach.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland