Autor Wątek: Grzanie się procesora / Laptop MSI GL73 8SE  (Przeczytany 454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

badera6

• Szeregowiec
  • *
  • :
Grzanie się procesora / Laptop MSI GL73 8SE
« dnia: 15 Styczeń 2021, 22:50:01 »

Witam, mam problem z laptopem, między innymi grzeje się procesor przy odpaleniu bardziej wymagającej gry. Procesor nawet po uruchomieniu systemu skacze od 20% do 30%.
Specyfikacje Laptopa to : Core i7-8750H 16GB 128GB + 1TB 17.3, 120Hz Full HD, RTX 2060, dołączam poglądowe screeny, jednak pewnie nie za wiele one powiedzą. Czy doradzicie mi cos co może mi pomóc w rozwiązaniu problemu ?

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: Grzanie się procesora / Laptop MSI GL73 8SE
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Styczeń 2021, 00:21:03 »

Witam
Nie jestem pewien czy to żart, czy mówisz poważnie. Oczywiście że procesor się grzeje pod obciążeniem, tak to działa. Chyba że osiąga on 98C, to rzeczywiście może to być problematyczne. Ale nie widzę byś podał jakieś info na ten temat.
Przy odpaleniu systemu, procesor też będzie obciążony gdy wszystkie procesy się uruchamiają, windows sprawdza sobie aktualizacje itd.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Styczeń 2021, 06:46:36 »

Ja dodam, żebyś sprawdził sobie czy masz zainstalowane wszystkie aktualizacje. Jedyne co widać po screenach to to, że masz spore wykorzystanie procesora przez Eksplorator ale podejrzewam, że to antywirus przerzuca swoje użycie na niego, czasem gdy program antywirusowy ma przypisany wysoki priorytet podczas skanowania w tle może powodować nawet 100% użycie CPU i wtedy niektórzy piszą, że mają wysokie wykorzystanie procesora jak "nic nie robią" a w rzeczywistości antywirus w tle przeprowadza skanowanie. 

badera6

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Styczeń 2021, 18:40:02 »

właśnie nie wiem w czym tkwi problem, odpalam grę np: CoD albo Cyberpunk i po 15 minutach laptop staje się tak ciepły że boje się że może się coś przegrzać

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2021, 21:36:02 »

Problem tkwi w tym, że CP ma spore wymagania a CoD jest w zasadzie kiepsko zoptymalizowany i dlatego powodują duże obciążenie CPU i GPU więc jest to całkiem normalny objaw, że się będą grzać podzespoły. czyli tak jak napisał @Nichrome

badera6

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2021, 22:32:45 »

@Nichrome, sprawdziłem jak działa procesor podczas 10 minutowej gry w Cyberpunka już nawet zmieniłem ustawienia na średnie, chociaż powinno mi śmigać na Ultra. Na średnich ustawieniach dalej pracuje tak tak samo, czyli strasznie się grzeje. Dołączam screena, widać tam tak jakby procesor nie wykorzystywał całej mocy bo przecież Intel Core i7-8750H 6 x 2.2 - 4.1 GHz, czyli nie powinien używać ponad 4 GHz ?

edit:

zauważyłem że jak wyłączam grę to nagle pojawia się taki obrazek, czyli wraca do prawie 4GHz
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2021, 22:37:25 wysłana przez badera6 »

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Styczeń 2021, 09:13:56 »

Tak tak, CyberPunk na Ultra z laptopowym procesorem i RTX2060  :D

4.1GHz jest single core.
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/134906/intel-core-i7-8750h-processor-9m-cache-up-to-4-10-ghz.html
Średnio będziesz widział jakieś 3.7GHz.
Ogólnie szukasz dziury w całym. 94C to dużo, tyle że to laptop i tych temperatur trzeba się spodziewać. Jak się zacznie wyłączać podczas obciążenia to kontaktuj się z serwisem w sprawie wymiany pasty.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Styczeń 2021, 14:21:12 »

Hejka,
Ja tak tylko dorzucę sugestię przestudiowania topiku - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13715.msg55464#msg55464 i wykonania aktualizacji. :-)

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland