Autor Wątek: problem z gpu  (Przeczytany 785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dawidwetta

• Szeregowiec
  • *
  • :
problem z gpu
« dnia: 14 Styczeń 2021, 12:22:19 »

witam serdecznie posiadam laptop msi alpha 15 z rx5500m i amd ryzen 5 3550h. mam ogromny problem poniewaz w gdy chce grac w niektore gry laptop nie korzysta z dedykowanej karty graficznej tylko zintegrowanej ktora ma niska wydajnosc. wylaczanie karty w menadzerze urzadzen nic nie daje, a jedynie sprawia ze nagle dedykowana karta nie dziala w zadnej grze ani na pulpicie przez co komputer dziala bardzo zle.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: problem z gpu
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2021, 11:25:13 »

Hej,
Spróbuj zainstalować sterowniki graficzne ze strony wsparcia dla Twojego laptopa, a wcześniej wyczyść pozostałości oprogramowaniem DDU - https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

dawidwetta

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2021, 15:15:56 »

dziękuję za odpowiedź.  Niestety nic to nie dało, powiem więcej, instalowałem system od nowa, sprawdzałem programem do testowania stabilności komputera i sprzętowo wydaje się w porządku. Dodam że czasem wywala sterownik i zawiesza komputer, dysk i pamięć ram też sprawdzona pod kątem błędów sprzętowych i nic. jakies sugestie? laptop jest nowy ma około pół roku mało używany, czasem nawet tydzień stoi nieużywany temperatury podczas benchmarka nie przekraczają 75 stopni na GPU i 70 na CPU

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2021, 16:07:06 »

A jakie gry nie działają ci na karcie dedykowanej? Wyłączenie katy w menadżerze zawsze będzie powodowało problemy. Być może oprogramowanie Readona po prostu uznaje, że do uruchomienia tych gier nie jest ona potrzebna? Możesz w Switchable Graphics dodać ją żeby uruchamiała się z kartą dedykowaną https://www.amd.com/en/support/kb/faq/dh-017

dawidwetta

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2021, 16:32:08 »

przykładowo the elder scrolls online, działa na vega i mam 50 fps na niskiej jakości a na dedykowanej powinno być 60 na max detalach

dawidwetta

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2021, 16:38:58 »

przykładowo the elder scrolls online, działa na vega i mam 50 fps na niskiej jakości a na dedykowanej powinno być 60 na max detalach

a co do oprogramowania radeona nie ma już takiego interfejsu i nie widzę tej opcji do przełączania gpu

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń 2021, 16:51:01 »

Ta gra ma niskie wymagania i dlatego Switchable Graphics uznaje, że nie jest do niej potrzebna karta dedykowana. Rzeczywiście w ubiegłym roku została usunięta w sterownikach możliwość modyfikacji. Ale da się to obejść: w Windowsie, Ustawienia następnie Ustawienia grafiki następnie dodajemy sobie aplikację w klasycznych lub ze sklepu i po jej dodaniu w opcjach ustawiamy z którą kartą ma się uruchamiać

dawidwetta

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń 2021, 17:36:17 »

super, właśnie tego szukałem.

yurec1st

• Sierżant
  • **
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Styczeń 2021, 15:22:06 »

To są tylko pobożne życzenia, u mnie to nie działa. Karta intel wyraźnie sobie nie radzi zwalnia, tnie się, klatki spadają do 18 FPS a nVidia w spoczynku.
Windows 10 PRO 64bit v 20H2
Laptop MSI GE72 2QC Apache
Procesor Intel® Core™ i7-5700HQ 2.70 GHz
Dedykowana grafika NVIDIA GeForce GTX 960M  2 GB
Zintegrowana grafika Intel(R) HD Graphics 5600
Dysk M.2 Samsung 850 EVO 500GB sata III
Pamięć RAM 2x8 GB DDR3
Płyta Chipset INTEL HM87

keiytom

• Generał
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Styczeń 2021, 15:28:19 »

Ten wątek nie dotyczy Nvidia tylko AMD w przypadku Nvidia w dalszym ciągu za przełączanie grafiki odpowiada Optimus