Autor Wątek: Laptop GV72 8RE zawiesza sie  (Przeczytany 585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

user_GV72

• Szeregowiec
  • *
  • :
Laptop GV72 8RE zawiesza sie
« dnia: 04 Styczeń 2021, 20:06:53 »

Koledzy, laptop zawiesza sie całkowicie po mniej wiecej 2h pracy biurowej. Już drugi raz był w serwisie MSI na ta usterkę, za pierwszym razem nie stwierdzono usterki ale przeczyszczono go i zmieniono paste pod procem. Usterka wyskoczyła po 2 tygodniach od odbioru. Znowu oddałem na serwis, otrzymałem taką samą odpowiedz, że laptop bez usterek. Za kilka dni go mam odebrać z serwisu. Czy możecie polecić jakiś pomysł jak zmusić serwis MSI do porządnej diagnozy, bo laptop trzymali prawie 4 tygodnie i nic nie znaleźli. Wróci do mnie i znów bedzie freezował. Freezowanie wygląda tak, że pracuje sobie w internecie i nagle zatrzymuje sie mysz i ekran przestaje reagować na zmiany treści. Raz pojawiły się kolorowe linie pionowe zamiast freeza stopklatki z ekranu a innym razem stopklatka była, tzn zawiesił się ekran ale muzyka z YT dalej była odtwarzana.  W przypadku wystąpienia usterki pomaga tylko twardy restart kompa. Po pierwszej usterce, która może pojawić sie np. po 1 lub 2 godzinach, następne pojawiają się już po kilkunastu minutach. Po 5 -6 restarcie freezuje sie co kilka minut. Wygląda to na zimne luty pod GPU i nie można tego wywołać na życzenie.

PG.

keiytom

• Generał
  • :
Odp: Laptop GV72 8RE zawiesza sie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Styczeń 2021, 15:05:38 »

A może problemem jest jakieś oprogramowanie które zainstalowałeś albo urządzenie które podłączasz lub masz podłączone? Czasem zdarzają się przypadki, że nawet myszka potrafi zawieszać komputer, szczególnie przewodowa gdy robi np. jakieś zwarcie.

Odnośnie serwisu to jednak testuje on porządnie komputer, tyle że na "swoim" Windowsie, więc jeśli są to jakieś problemy systemowe to raczej tego nie wykryje tak samo jeśli powoduje je jakiś konflikt sprzętowy lub występują bardzo rzadko.

Gdy laptop wróci ci z serwisu po prostu zainstaluj czystego Windowsa, popracuj bez urządzeń peryferyjnych i gdy w takim przypadku pojawi się ta "usterka" to jeśli będzie odczytaj minidump i sprawdź błędy systemu, wtedy będziesz wiedział co powoduje ten problem i gdy przekażesz te informacje serwisowi to będzie miał dokładne informacje pod jakim kątem go sprawdzić.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: Laptop GV72 8RE zawiesza sie
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Styczeń 2021, 12:04:43 »

Hej,
Serwis testuje sprzęt dość dokładnie - tak jak pisał tu kolega powyżej. Ale jeśli problem zdarza się bardzo sporadycznie, może po prostu nie wyszło to na testach - na pewno nie wynika to ze złej woli czy niechęci serwisu do pomocy. Spróbuj zrobić to co pisał @keiytom może.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland