Autor Wątek: MSI Radeon RX 5600XT GAMING X - Problemy z napięciami  (Przeczytany 698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marek1995dante

• Szeregowiec
  • *
  • :
MSI Radeon RX 5600XT GAMING X - Problemy z napięciami
« dnia: 13 Styczeń 2021, 21:24:03 »

Hej!

Mam taki problem. Czy może mi ktoś udzielić informacji w kwestii zmniejszania napięć na karcie MSI Radeon RX 5600XT GAMING X. Po zredukowaniu napięć poniżej 900mv karta się crashuje, a wydaje mi się, że nie powinna bo mam innego RX 5600XT co prawda inny model, ale radzi sobie świetnie przy 775mv na rdzeń. Podejrzewam, że może być to kwestia innego BIOSu, bo ten nie jest zaktualizowany na 14 Gb magistrale. Czy mógłbym również prosić o taki bios w celu jego aktualizacji? Jeśli potrzeba jakichś dodatkowych informacji, proszę o informację

Nichrome

• Administrator
  • Generał
  • :
  • Born to rule!
Odp: MSI Radeon RX 5600XT GAMING X - Problemy z napięciami
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2021, 21:38:45 »

Witam

Każdy procesor graficzny jest inny, i tak jak przy OC, tak i przy redukcji napięć, to co osiągniesz jest jak loteria. Jedno lepiej będzie sobie radzić od drugiego, i nie mamy na to wpływu.
Odnośnie vBIOS:
Brak możliwości wysłania plików vBIOS, zasady niestety się zmieniły. W razie pytań, proszę kontaktować się ze wsparciem MSI bezpośrednio lub spróbować Dragon Center / Live Update.

Wszystkie moje posty odzwierciedlają moje zdanie i opinię. Nie pracuję dla MSI.

marek1995dante

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Styczeń 2021, 21:44:31 »

Rozumiem. Czy jest chociaż możliwość weryfikacji czy ten VBios jest oryginalny? Bo kartę kupiłem z drugiej ręki. Wciąż jest na gwarancji, ale nie wiem czy nie była zajechana w koparce. Dziwnie jakoś pracuje. Jest możliwość sprawdzenia tego po numerze seryjnym karty, bym mógł porównać z tym zainstalowanym na mojej?

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2021, 11:28:39 »

Hej,
Sprawdź proszę poprzez Live Update:

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland