Autor Wątek: MSI RX 570 8GB ARMOR OC - taktowanie 1244MHz (zamiast 1268MHz)  (Przeczytany 1237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

K86

• Szeregowiec
  • *
  • :

Dobry wieczór,
To mój pierwszy post tutaj. Witam serdecznie wszystkim :).

W ostatnim czasie zakupiłem kartę MSI RX 570 8GB ARMOR OC. Karta z drugiej ręki, ale nówka sztuka nie używana (przeleżała w pudełku) i ciągle na gwarancji sklepu.

Z kartą nie mam problemu. Odpalam wszystkie gry, nie grzeje się za bardzo, wentylator nie pracuje za głośno :).

Mam jednak zagwozdkę. Studiując specyfikację karty doszedłem do tego, że taktowanie rdzenia karty to 1244 MHz (takie wskazania są GPU Z, OCCT i innych programów przy obciążeniu GPU). Powinno być jednak 1268 MHz, bo jest to wersja OC. Taktowanie pamięci prawidłowe 1750 MHz. Wspomnianych 1268 MHz karta nigdy nie osiąga.

Czy jest szansa, że karta pochodzi z początku produkcji i ma taktowanie jedynie 1244 MHz zamiast 1268 MHz? Czy MSI mogło wgrać zły BIOS? Taktowanie jest takie, jak dla wersji tej karty ale bez dopisku OC.

W załączniku przesyłam zrzut ekranu z GPUZ. Co ciekawe - release date to 2016 rok, czyli jakby data wydania poprzednika czyli RX 470.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MSI RX 570 8GB ARMOR OC - taktowanie 1244MHz (zamiast 1268MHz)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2021, 13:41:20 »

Hej,
Sprawdź oprogramowaniem Live Update czy jest jakiś nowszy vBIOS. Oprogramowanie powinno być dostępne na stronie wsparcia dla tej karty.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

K86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2021, 15:42:41 »

Hej,
Sprawdź oprogramowaniem Live Update czy jest jakiś nowszy vBIOS. Oprogramowanie powinno być dostępne na stronie wsparcia dla tej karty.

Pozdrawiam,

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie MSI mi dzisiaj też odpisało na maila, żebym zaktualizował vbios poprzez Live Update 6. Mam rzeczywiście opcję aktualizacji vbiosu, przechodzę przez ten proces, restart komputera i dalej mam ten sam bios... Nic się nie zmienia. Próbowałem kilka razy bez skutku. Za każdym razem po restarcie komputera pozostaje ten sam bios karty. Jakiś pomysł?

K86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2021, 11:22:14 »

Dodam jeszcze, że na filmiku MSI z aktualizacji vbios w czarnym okienku wyskakują parametry biosów (poprzedniego, nowego, etc.) - w załączniku screen.

U mnie z kolei jest tylko napis 'Please continue restart your system for graphics driver working'. Nie ma nic powyżej.

Może moje karta ma jakoś zablokowaną możliwość aktualizacji biosu? Albo MSI Update 6 ma z tym problem?

Pozdrawiam

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2021, 11:51:36 »

Hej,
A vBIOS sie aktualizuje? Po restarcie jest nowa wersja?

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

K86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2021, 12:52:29 »

Hej,
A vBIOS sie aktualizuje? Po restarcie jest nowa wersja?

Pozdrawiam,

Hej,
Dziękuję za odpowiedź.

Właśnie nie aktualizuje się vbios. Po restarcie komputera jest ciągle ten sam i znowu mam możliwość aktualizacji, która nic nie daje.

Tak, jakby jakoś ta aktualizacja była zablokowana.

Spotkałeś się z czymś podobnym?

Pozdrawiam

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń 2021, 11:31:11 »

Hej,
Jesteś w stanie nagrać filmik komórką pokazujący Twój proces aktualizacji i podesłać nam tu linka do niego (umieść go np. na Google Drive)? Może w ten sposób będzie prościej sprawdzić co jest nie tak?

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland

K86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Styczeń 2021, 22:57:47 »

Hej,
Jesteś w stanie nagrać filmik komórką pokazujący Twój proces aktualizacji i podesłać nam tu linka do niego (umieść go np. na Google Drive)? Może w ten sposób będzie prościej sprawdzić co jest nie tak?

Pozdrawiam,

Jakimś cudem udało mi się dzisiaj zaktualizować vbios poprzez Live Update. Po prostu po raz 10x zainstalowałem tą aplikację i aktualizacja załapała. Po aktualizacji vbios wyskoczył BSOD, ale po restarcie komputera wszystko było ok. Zakładam, że sterowniki karty się wysypały. Także vbios jest nowszy, ale dalej taktowania bez zmian... Może ta karta już tak ma? Jest to jakaś wczesna rewizja i ma std taktowania? Spotkałem się na tym forum z użytkownikiem, który miał taką samą kartę i również taktowanie rdzenia 1244MHz:
https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=14885.msg60988#msg60988

Wydaje mi się też, że po aktualizacji vbiosu kultura pracy się poprawiła - wentylatory pracują ciszej.
Pozdrawiam

K86

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2021, 12:51:33 »

Myślę, że temat do zamknięcia. Tak, jak pisałem wcześniej - znalazłem na tym forum innego człowieka z identyczną kartą o tych samych taktowaniach. Zakładam, że jest to po prostu wczesna rewizja.

Karta w grach i testach syntetycznych sprawuje się bardzo dobrze.

Myślę, że mimo upływu kilku lat od jej premiery, ciągle jest bardzo ciekawą propozycją do budżetowego komputera do gier.

Dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Styczeń 2021, 14:07:09 »

Hej,
Dzięki za info. :)

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland