Autor Wątek: Pomoc z dopasowaniem podzespołów  (Przeczytany 1772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mariusz Z

• Kapral
  • *
  • :
Odp: Pomoc z dopasowaniem podzespołów
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Styczeń 2021, 18:54:21 »

Witam,

Koniec końców kupiłem zasilacz Phanteks Revolt X 1000W 80 Plus Platinium.

Biorę się za składanie :)

Mariusz Z

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Styczeń 2021, 21:44:18 »

I już pierwszy problem.

Obudowa MSI SEKIRA 500G ma na zewnątrz 4 porty USB3, a na płycie mam tylko jedno wejście. Zewnętrzne porty na obudowie są grupowane po dwa w jeden przewód - dlatego potrzebuje dwóch wejść na płycie.

Jest jakiś "rozgałęźnik" do tych przewodów czy bede musiał mieć dwa porty nieczynne?

Płyta: MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI

Pozdrawiam
Mariusz

Mariusz Z

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Styczeń 2021, 10:11:56 »

Nie wrzuciło mi drugiego zdjęcia.

Mariusz Z

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Styczeń 2021, 18:54:27 »

Witam,

Powiedzcie proszę jak podłączyć AiO do płyty głównej.
Nie mam na niej takiego wejścia, a po podłączeniu pod "rainbow" pompa chyba nie chodzi, ponieważ temperatura CPU po krótkiej chwili dochodzi do 90 stopni. ( żadne obciążenie )

Na płycie jest wejście ( 4 piny ) "PUMP fan1" ale wtyczka z AiO MSI jest całkiem inna i pasuje tylko do "rainbow"

Pozdrawiam
Mariusz

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Styczeń 2021, 09:55:27 »

Hej,
Sprzęt podłącza się wedle instrukcji. Zalecam jej przestudiowanie, zwłaszcza manual do płyty. :-) Jeśli nie znasz się na składaniu komputerów, to możesz coś uszkodzić, trochę wiedzy do tego jednak potrzeba, a dokładne przeczytanie instrukcji zapobiegnie niektórym błędom.
Rozgałęźników do podłączania USB do panelu przedniego nie zalecam, zazwyczaj to są dwa porty na 1 kabel. Jeśli płyta nie posiada złączki - nie podłączysz więcej USB (czy to w wersji 2 czy 3).
Co masz na myśli przez "rainbow" - złącze JRAINBOW? To złącze jest do podłączania LEDów, a chłodzenie wodne zazwyczaj właśnie podłącza się do "Pump FUN-a". W ogóle tam powinno być więcej kabelków - wiatraki, pompka, LEDy. Na pewno wszystko z pudełka wyjąłeś? :-)

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

Mariusz Z

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Styczeń 2021, 19:57:17 »

Witam,

Dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o instrukcję, to zawsze wychodzę z założenia że jak się wie coś na 100% to i tak warto instrukcje przeczytać, i tak zawsze robię. ( English is also not a problem for me. )
Jeśli chodzi o składanie komputerów, to złożyłem ich kilkadziesiąt ( co prawda na przestrzeni 20lat ), to jakieś podstawowe informacje na ten temat mam. Jeśli czegoś nie wiem, korzystam z dobrej woli i wiedzy innych którzy się chcą nią podzielić na portalach takich jak ten. ( forum pomocy ). Nie jest ujmą czegoś nie wiedzieć.

Co do rozgałęźników - dzięki za radę, nie będę zakładał. ( MSI ma w swojej ofercie płytę z dwoma takimi wejściami?, żebym nie miał na obudowie "ślepych" gniazd )

No i dochodzimy do meritum problemu - AiO

Oczywiście że pompkę powinno sie podłączyć do "Pump FUN-a" ( wszyscy wiemy jak wygląda takie gniazdo na płycie ), ale kabel zasilający pompkę AiO ( który jest na stałe zamontowany przy pompce ) ma końcówkę jak na zdjęciu, i choćbym nie wiem jak chciał nie jestem w stanie połączyć go w miejscu "Pump FUN-a". foto.1

Pozostałe rzeczy jak wentylatory ( wentylatory są podłączone pod CPU-fan - dołączonym przewodem ), oświetlenie wentylatorów chłodnicy pod "Jraindbow 2", ( również załączonym przewodem i też działa )

Co do kabli:  to zostało mi:
RGB LED Strip Connection
Addressable RGB LED Strip Connection
Sata ( to z płyty )
Przejściówka Molex-2pin foto.2
Kabel 3-pin --- 3-pin  foto. 3  ( to z płyty )

Nic więcej nie zostało.

Pozdrawiam
Mariusz

Mariusz Z

• Kapral
  • *
  • :
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Styczeń 2021, 21:47:38 »

Znalazłem jeszcze jeden kabel 3-pin, był schowany za szufladą z chłodnicą.

Podłączyłem pod "Pump FUN-a" i już jest w porządku.

Procesor z temperaturą na poziomie 29-30 stopni.

Jutro będę uzupełniał oprogramowanie, Win już postawiony.

Mój błąd, ale już wszystko działa.

Sorki za zamieszanie.

Pozdrawiam
Mariusz

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #37 dnia: 22 Styczeń 2021, 10:58:49 »

Hej,
Najważniejsze, że wszystko działa. :-)

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland