Autor Wątek: MEG X570 ACE + Dragon Center  (Przeczytany 641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krecik_002

• Szeregowiec
  • *
  • :
MEG X570 ACE + Dragon Center
« dnia: 03 Grudzień 2020, 19:50:18 »

Witam,

Po aktualizacji nie mogę sterować już wiatrakami - trybem cicho normalnie etc. Dlaczego?
Brakuje też auto aktualizacji Dragon Center, ręcznie musze to robić.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
Odp: MEG X570 ACE + Dragon Center
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2020, 12:02:29 »

Hej,
Dragon Center jest pobierany poprzez sklep Microsoftu. Nie jesteś w stanie ustawić w systemie/opcjach Microsoft Store by automatycznie aktualizował aplikacje? Powinna być tam taka możliwość.
Jeśli chodzi o sterowanie wiatrakami - jakiej dokładnie wersji używasz? Jesteś w stanie wkleić zdjęcie z opcji, o których piszesz? Link również wystarczy. Spróbujemy zweryfikować co i dlaczego się zmieniło.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

krecik_002

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2020, 18:28:26 »

Mam dość specyficznego Windows'a 10, ponieważ jest on przerobiony (MOD) i nie potrzebne rzeczy są wyłączone/usunięte. Sklepu Windows nie używam więc jest wyłączony, jak i telemetria itp. Taka wersja gamingowa Windowsa 10. Zdjęcia dodaje w załączniku.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2020, 06:59:48 »

Hej,
Może właśnie dlatego nie działają opcje - bo masz MOD-owanego Windowsa?
Spróbuj zaktualizować BIOS w sprzęcie. Ciężko będzie przeinstalować DC, skoro nie masz dostępu do Windows Store, skąd pobierane jest to oprogramowanie.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

krecik_002

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudzień 2020, 21:51:21 »

Bios aktualny a DC ściągałem ze strony msi, tam gdzie są sterowniki i programy do mojej płyty głównej, wcześniej wszystko działało normalnie. Od jakiegoś czasu brak większości opcji.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudzień 2020, 12:51:11 »

Hej,
Dziś został wydany nowy DC, na stronie - https://pl.msi.com/Motherboard/support/MEG-X570-ACE#down-bios - masz standalone instalator (do pobrania). Pamiętaj o usnięciu poprzedniej wersji oraz usunięciu MSI SDK (jeśli było zainstalowane). Po usunięciu poprzedniej wersji zrestartuj komputer.

Pozdrawiam,

MSI FAE Poland

krecik_002

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudzień 2020, 09:44:00 »

Niestety dalej to samo, usunołem wszystko cclanerem i nadal brak opcji które były na samym początku.

lukmouton

• Kapitan
  • :
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Grudzień 2020, 10:59:31 »

Używasz "modowanany" system windows 10 DC ma prawo nie działać, ponieważ masz przerobiony system(nie jest ostateczną wersją oryginalną)
Każda aktualizacja DC jest dopasowana do bieżącej wersji Windows 10 i jest ściśle z nią związana, dlatego DC jest w windows Store :)
Każda aktualizacja sterowników chipsetu itp jest ściśle związana z wersją Windows 10 oraz DC.
Masz problem z DC to wróć do wersji przed aktualizacją i po problemie.
A tak btw wersja modowana nie da Ci więcej fpsów niż grafika i procesor może wycisnąć. Wersja modowana może pomóc jedynie w przypadku, gdy masz za mało pamięci. W windows 10 nie używa się optymalizatorów firm trzecich to nie czasy Windows XP, czy Windows 7.
LG24GM77+LG24GM79
MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
AMD Ryzen 9 3900X
NZXT Kraken X62 V2
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8GB
Patriot VIPER 2x8GB PC4-28800 3600Mhz
PSU Seasonic 660 Platinium.
SteelSeries Rival 600

krecik_002

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Grudzień 2020, 14:41:59 »

Modowana wersja którą używam, ma wycięte z rzeczy, których nie używam. System uruchamia się w niecałe 10-15 sekund nie licząc procedury post biosu. I tak system lepiej działa i jest szybszy, nawet jeżeli mam 16gb pamięci ram.

lukmouton

• Kapitan
  • :
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Grudzień 2020, 21:49:42 »

Co to za różnica 15, czy 20 sekund. Na starym AMD FX-8350 system Windows 10 uruchamiał mi się mniej niż 15 sekund i mam to nagrane na moim kanale YT.
Żadna optymalizacja nie przyspieszy windows 10 na "nowym sprzęcie" ponieważ jest on na tyle szybki, że praktycznie nie ma żadnej różniczy, aby kłócić się o start systemu rzędu 1-2 sekund ;)
Więc ten temat pomińmy.
DC nie jest pisany pod żadną modyfikację systemu. Jeżeli DragonCenter nie działa na oryginalnym nie modowym systemie, to przyczyną może być błąd w programie, lub niedobrane sterowniki, wersja DC również, a także najważniejsze to patche aktualizacyjne Windows 10, które wspierają tylko i wyłącznie aktualne sterowniki. :)
Wiatraki można spokonie ustawić w Bios.
Jeśli chodzi o DC to nie polecam tego programu ponieważ , czasami przyrządzi więcej problemów związanych ze stabilnością systemu.
LG24GM77+LG24GM79
MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI
AMD Ryzen 9 3900X
NZXT Kraken X62 V2
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8GB
Patriot VIPER 2x8GB PC4-28800 3600Mhz
PSU Seasonic 660 Platinium.
SteelSeries Rival 600