Autor Wątek: Problem Bateria Modern 14 !  (Przeczytany 317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

buba1908

• Szeregowiec
  • *
  • :
Problem Bateria Modern 14 !
« dnia: 28 Listopad 2020, 15:33:47 »

Witam. Posiadam Modern 14 a10m. Laptop jest nowy. Oczywiście bateria wbudowana. Ustawiony poziom ładowania miałem 60% i wszystko było ok. Zauważyłem po jakimś czasie poziom ładowania 100% i po odlaczeniu laptopa od zasilacza od razu wyłącza się. Można go włączyć tylko pod zasilaczem!

keiytom

• Generał
  • :
Odp: Problem Bateria Modern 14 !
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2020, 17:50:12 »

Spróbuj w menadżerze urządzeń odinstalować Bateria Microsoft.. i Zasilacz, wyłącz laptopa i wtedy zresetuj EC Firmware zgodnie z tym poradnikiem: https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=15731.0 i zobacz czy to coś pomoże

buba1908

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopad 2020, 18:25:51 »

Niestety powtorka z rozrywki. zrobilem jak kazales i dalej to samo. zrobilem raport baterii w windowsie. srednio ogarniam o co w tym chodzi ale moze dodam to Tobie wiecej to powie.

buba1908

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopad 2020, 18:27:46 »

dla mnie wyglada to jak ny laptop w ogole baterii nie wykrywal. komunikat bateria w pelni naladowna 100% odlacze od zasilacz i koniec. uruchamia sie tylko pod zasilaczem. jak dla mnie bateria.

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopad 2020, 12:33:50 »

Hej,
Zresetuj baterię (rozłożony spinacz w dziurkę na spodzie sprzętu, po całkowitym odłączeniu komputera od prądu), zaktualizuj EC Firmware w sprzęcie. Jak to nie pomoże, to ja bym zresetował cały system operacyjny (pamiętaj o zrobieniu kopii ważnych plików) - F3 podczas startu komputera wywołuje menu recovery. Jak masz instalator własny - możesz system przeinstalować.
Jak te rzeczy nie pomogą - rozważ reklamację sprzętu na: cs.msi.com.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland

buba1908

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Listopad 2020, 18:10:46 »

Mam problem z zaktualizowaniem ec chociaz robie wszystko wg instrukcji. klikam y,nastepnie dolatuje do 100% werify itd laptop sie wylacza i musze go samemu uruchomic. po uruchomieniu dalej jest ta sama wersja .mam wersje 103 a pobralem ze wsparcia msi 104.biosa udalo mi sie zaktualizowac.
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad 2020, 18:18:54 wysłana przez buba1908 »

buba1908

• Szeregowiec
  • *
  • :
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Listopad 2020, 18:24:41 »

sprawa wyglada tak ze po sprawdzeniu w biosie wersji ec jest 104 a przez msi help desk pokazuje 103. niestety problem dalej istnieje nic to nie pomoglo

MSI FAE

• Global Moderator
  • Generał
  • :
  • Technical Support
    • MSI Polska
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Grudzień 2020, 12:35:35 »

Hej,
A baterię resetowałeś?
Wygląda na to, że sprzęt będzie musiał trafić na serwis, jeśli reset nie pomoże.

Pozdrawiam,
Proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości w sprawie problemów ze sprzętem. Od tego jest forum, a ja czytam wszystkie tematy.

Lista najczęściej zadawanych pytań - https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=13785.0

MSI FAE Poland